vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування і симптоми вегето судинної дистонії за гіпертонічним типом

Вегето-судинна дистонія по гіпертонічному типу являє собою патологію, що проявляється в порушенні регуляторних функцій вегетативної нервової системи, збільшеному артеріальному тиску.

Лечение и симптомы вегето сосудистой дистонии по гипертоническому типу

Дане захворювання може зустрічатися не тільки у літніх людей. Це тільки посилює його протягом і говорить про підвищеному нервово-психічному напрузі сучасних молодих людей, не виключено виникнення судинної дистонії у дітей. Також відомо те, що ВСД однаково часто зустрічається у чоловіків і жінок. У жінок це захворювання зазвичай з’являється після 25-29 років, у чоловіків – після 40-45 років.

Судинна дистонія існує не тільки в гіпертонічній формі, але і в гіпотонічної і змішаної формах. У разі першого типу провідним симптомом представляється знижений рівень артеріального тиску, при другому типі формується дисбаланс між ефектами симпатичного і парасимпатичного відділів нервової системи (її вегетативної частини).

Причини вегетосудинної дистонії

Первинна пов’язана з патологічними змінами в самому судинному руслі або серце, а вторинна – з порушенням регуляторних процесів в нервовій системі щодо тонусу судин і серцевого роботи на тлі іншої патології.

Нерідко дистонія розвивається у тих людей, які або замкнуті і апатичні в своєму житті, або, навпаки, надмірно емоційні і неконтрольовані. Якщо у близьких родичів були випадки виникнення даного захворювання, це теж сприяє формуванню порушень впливу вегетативного відділу нервової системи на функції організму, в тому числі і життєво важливі.

В цілому можна виділити ряд чинників, які сприяють розвитку цієї хвороби:

 • спадкова схильність;
 • часті або постійні стресові ситуації, психоемоційні перенапруження і сварки;
 • знижена імунна реактивність організму;
 • наявність впливу інфекційних агентів;
 • фізичні перевантаження;
 • порушення ритму і регулярності сну;
 • були черепно-мозкові травми і порушення роботи хребетного стовпа;
 • вагітність або клімакс у жінок.

Симптоми вегетосудинної дистонії

Дистонія, насамперед, проявляється в періодичному і різке збільшення порогу артеріального тиску, переважно систолічного (верхнього), в середньому до 150 з подальшим його зниженням. Між черговими підвищеннями тиску спостерігається хороший і стабільний самопочуття людини, але під час кризів стан стрімко погіршується. У хворого можуть з’являтися такі симптоми:

 • відчуття нестачі повітря і напад задухи;
 • відчуття грудки, подступившего до горла;
 • розлад координації;
 • почастішання частоти серцевих скорочень;
 • серцебиття, яке відчувається у грудній клітці;
 • тремтіння в кінцівках;
 • відчуття нудоти або позиви до блювоти;
 • підвищення потовиділення;
 • запаморочення;
 • сильний головний біль;
 • чується шум у вухах.

Крім цього, постійно можуть проявлятися такі симптоми, як підвищена чутливість до зміни погодних умов, порушення сну (безсоння) або підвищена сонливість, пригнічення або збудження, погіршення пам’яті та уваги, зниження розумових здібностей, втрата або зниження апетиту.

IRR є дуже серйозним захворюванням, наявність перших симптомів якого не варто ігнорувати. Ця значимість пов’язана в першу чергу з тим, що на його тлі можливий розвиток іншої патології серцево-судинної системи – гіпертонічної хвороби. Причиною цього є підвищення тонусу м’язових клітин стінки судин з подальшим їх звуженням, що безпосередньо веде до підвищення артеріального тиску. Ризик розвитку такого захворювання і робить виявлення симптомів дистонії таким важливим показником.

Діагностика вегетосудинної дистонії

Першими діагностичними заходами судинної дистонії є докладний уважний розпитування хворого про те, що його турбує, і подальше складання анамнезу. Проводять огляд хворого, вислуховування області серця і проекцій всіх основних судин стетоскопом. Може проводитися выстукивание меж серця та судинного пучка.

Головним методом діагностики IRR вважається електрокардіографічне дослідження (ЕКГ), за допомогою якого лікар визначає наявність відхилень у роботі серця. Застосовується реовазографія для отримання інформації про обсяг кровонаповнення судин.

Лікування вегетосудинної дистонії

Терапія цього захворювання включає в себе цілий комплекс заходів і вимагає негайного початку після виявлення діагнозу. Ці заходи ділять на медикаментозні і немедикаментозні.

Медикаментозна терапія включає в себе застосування:

 1. Антигіпертензивних препаратів для зниження артеріального тиску, у першу чергу інгібіторів антиотензинпревращающего ферменту (АПФ). До цієї групи лікарських речовин відносять еналаприл, каптоприл, рамприл. Але існує і недолік даних засобів: їх застосування протипоказане вагітним жінкам.
 2. Препаратів, що блокують спеціалізовані рецептори до адреналіну в тканинах серцевого м’яза, тим самим знижують частоту, силу серцевих скорочень, провідність і автоматизм міокарда, до також потреба в кисні (бісопролол, атенолол, есмолол, пропранолол). У підсумку всі ефекти цієї групи препаратів призводять до зниження артеріального тиску.
 3. Психотропні лікарські речовини, серед яких виділяють антидепресанти (амітриптилін, іміпрамін, циталопрам, моклобемид, пирлиндол та ін), нейролептики (дроперидол, галоперидол, оланзапін, кветіапін, рисперидон, пімозид), седативні (трава пустирника, ново-пасит, калію або натрію бромід) та транквілізатори (діазепам, феназепам, амизин, мепробамат). Всі вони спрямовані на усунення відчуття страху смерті і панічних атак.
 4. Ноотропи, дія яких виражається в поліпшенні роботи головного мозку (пірацетам, гопантеновая кислота, енцефабол).
 5. Вітаміни груп В і С для підтримки нормального рівня імунітету організму.

Немедикаментозна терапія багато в чому допомагає процесу одужання і підкріплює ефект медикаментів. Вона включає в себе:

 1. Поліпшення способу життя пацієнта (нормалізація режиму сну і неспання, повноцінне і збалансоване харчування, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, загартовування, оптимальні розумові і фізичні навантаження на організм).
 2. Психічні і фізичні тренування, відвідування тренінгів для розслаблення і деякою розвантаження нервової системи, тобто психотерапевтичні заходи.
 3. Заняття лікувальною фізичною культурою (плавання, катання на лижах або ковзанах, заняття водною аеробікою та ін).
 4. Лікування в санаторіях і спеціалізованих курортах.
 5. Відвідування курсів масажу.

Ускладнення судинної дистонії

До них відносять артеріальну гіпертонію, ішемічну хворобу серця у формі інфаркту або стенокардії, інсульт. До того ж це судомні напади, напади паніки, астенія, порушення моторики кишечника і скоротливої здатності сечового міхура, раннє настання клімаксу у жінок, імпотенція у чоловіків.

Профілактика розвитку ВСД

Виконуйте наступні рекомендації:

 1. Ведення здорового способу життя.
 2. Уникнути стресових і емоційно напружуючих організм ситуацій, розумового перенапруження.
 3. Оптимальні регулярні фізичні навантаження на організм.
 4. Правильне і повноцінне харчування з вмістом всіх необхідних вітамінів і мінералів.
 5. Регулярне обстеження у фахівця для своєчасного виявлення можливої патології серцево-судинної системи.
 6. Постійний контроль артеріального тиску.

Вегетосудинна дистонія гіпертонічного типу є поширеним в даний час захворюванням, що вимагає з-за своїх грізних ускладнень серйозного підходу до виявлення перших симптомів. Прогноз сприятливий при своєчасній діагностиці і адекватно поставленому лікуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code