vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування народними методами аневризми аорти

Як відбувається лікування аневризми аорти і що ж це за захворювання? Аневризма аорти – це розширення в два рази області аорти, обумовлене патологічним зміною структур її стінок внаслідок атеросклеротичного процесу, запалення та вродженої неповноцінності. Захворювання виникає в кровоносній судині, в основному в артеріях, але медициною були зафіксовані випадки виникнення хвороби і у відні. Симптоматика хвороби украй мізерна і не проявляється досить довгий час. Найчастіше аневризма виникає із-за розтягування та виснаження стінок кровоносних судин. Розрив аневризми веде до внутрішнього крововиливу і несе ризик летального результату.

Лечение народными методами аневризмы аорты

Тому вкрай важливо звернути увагу на симптоми і діагностувати захворювання раніше, чим воно почне прогресувати і призведе до незворотних наслідків.

В залежності від розташування місця ураження аорти, виділяють три виду захворювання: грудна, грудо-черевна і черевна аневризма. Аневризма несе в собі приховану небезпеку, перебуваючи в безпосередній близькості від інших органів, вона може тиснути на них, викликаючи недокрів’я. Таким чином в організмі можуть утворитися тромби, що несуть ризик у будь-який момент закупорити кровоносні судини. Медицина намагається зробити все можливе для того, щоб вчасно виявити захворювання і почати лікування.

Причини виникнення аневризми черевної порожнини

До чинників, що впливають на виникнення хвороби, можна віднести шкідливі звички, такі як куріння і зловживання алкоголем, а також куріння наркотичних речовин. Найбільш поширені причини, це:

 1. Тривала гіпертонія.
 2. Ожиріння.
 3. Цукровий діабет.
 4. Запальні процеси в організмі.
 5. Генетична схильність.
 6. Вік більше 50 років.

Спровокувати аневризму аорти можуть і серйозні хвороби, наприклад, ендокардит або сифіліс, які вражають внутрішній шар серця. Були зафіксовані випадки виникнення хвороби і при отриманні певних травм, таких як сильний поштовх у груди, живіт або падіння з невеликої висоти. При наявному запальному процесі послаблюються стінки аорти, що теж призводить до ураження організму. Рахунок даного фактора вчені ламають голову до цих пір, але знайти причину зараження через запалення не можуть.

У науковій медичній літературі описано походження хвороби від грибкової інфекції. У людей, У яких відсутні щоденні фізичні навантаження і є сидячий спосіб життя, існує величезний ризик розвитку даного захворювання.

Симптоми ураження аорти

Прояв симптомів захворювання залежить від місцезнаходження ураженої ділянки. В занедбаному стані на останній стадії аневризма аорти проривається в сусідні порожнисті органи, плевральну або черевну порожнини. У рідкісних випадках відбувається прорив в легеневий стовбур, утворюючи на цьому місці аорто-легеневий шунт.

Так як у більшості пацієнтів захворювання може розвиватися роками, не викликаючи причин для занепокоєння, виділяють найбільш поширені і узагальнені симптоми:

 1. Відчуття пульсуючого болю в області живота.
 2. Тривалі болі в спині.

До основних симптомів всіх різновидів захворювання відносяться:

 1. Біль.
 2. Задишка і тривалий кашель.
 3. Хрипота.
 4. Утруднення при ковтанні.
 5. Зміщення гортані.
 6. Хропіння.

Симптоматика хвороби залежить від того відділу організму, який піддався зараженню. Тому при перших же ознаках нездужання і прояви симптомів негайно зверніться за допомогою в медичний заклад. Не варто займатися самолікуванням, не знаючи точного діагнозу і без спостережень у фахівця.

Ускладнення при захворюванні

При запуску або несвоєчасному реагуванні на симптоми хвороби можуть з’явитися ускладнення і незворотні процеси, нерідко призводять до смертельного результату. У більшості випадків прорив відбувається в перикардіальну і плевральну область, відень, стравохід і черевну порожнину. У свою чергу, внутрішня кровотеча призводить до утворення тромбів.

Симптоми при розриві аорти:

 1. Різка біль у грудях або животі.
 2. Зниження артеріального тиску.
 3. Тахікардія.
 4. Відтік крові від обличчя.
 5. Порушення дихання.

При відсутності медичної допомоги в момент розриву аорти, у хворого з’являється високий ризик летального результату. Негайно викличте швидку допомогу і до приїзду лікарів забезпечте хворого тишею і постільним режимом. Після хірургічного втручання і курсу медикаментозних препаратів, пацієнт піде на поправку.

Діагностика та лікування аневризми черевної аорти

Нерідко діагностування хвороби відбувається шляхом випадкового виявлення при проведенні сторонніх тестів. Необхідно проводити щорічне обстеження задля профілактики та запобігання ускладнень.

Діагноз аневризми встановлюється за допомогою:

 1. УЗД.
 2. КТ.
 3. Ангіографії.

Прогноз аневризми виходить з даних про її розміри і поразок серцево-судинної системи. Лікар може призначити або хірургічне втручання, спрямоване на усунення порушення, або ж запропонувати прийняття медикаментозних препаратів. Природний перебіг захворювання пов’язане з ризиком смертельного результату при розриві аорти і тромбозі. Профілактика включає в себе нормалізацію артеріального тиску, щоденні фізичні навантаження, правильне харчування і піші прогулянки на свіжому повітрі. Слід повністю відмовитися від шкідливих звичок і зменшити ризик потрапляння в стресові ситуації, з допомогою медитацій і аутотренінгу.

Лікування народними засобами

Для самостійного лікування аневризми в домашніх умовах вам необхідно буде підтримувати здоровий спосіб життя, що включає в себе ранкову зарядку, біг, дієту, з правильним і насиченим вітамінами раціоном, перебування на свіжому повітрі і відмова від куріння.

 1. Настоянка з желтушніка. Для приготування даної настоянки потрібно дві їдальні ложки сухої трави і склянку окропу. Залийте траву окропом і дайте настоятися протягом двох годин, обгорнувши в махровий рушник. Перед прийняттям, процідіть настоянку і вживайте по п’ять разів на день. При задишці може допомога калина. Рецепт приготування точно такий же, єдине що, у настоянку необхідно додати цукор.
 2. Настій кропу. Додайте до насіння кропу городнього окріп, і сховайте на кілька годин темне місце. Приймати по три рази в день перед їжею.
 3. Глід. Для отримання настоянки з глоду, вам знадобиться прокип’ятити на водяній бані п’ять столових ложок ягід глоду. Потім додайте цукор, ретельно перемішайте і приймайте за годину до їжі протягом усього дня. Процедуру повторювати місяць, потім тиждень відпочинку і знову починайте приймати настоянку.

Необхідно пам’ятати, що перед початком самолікування проконсультуйтеся у фахівця і разом підберіть метод лікування, адже здоров’я – це найголовніше, що є у людства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code