vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування миготливої аритмії

Статистичні дані показують нам, що щорічно збільшується кількість людей з діагнозом «миготлива аритмія». Що являє собою дане захворювання? Аритмія серця – це порушення нормальної діяльності цього органу, яке характеризується зміною серцевого ритму, послідовності скорочень та їх частоти. В даний час порушення ритму серця зустрічаються у кожного третього чоловіка, який страждає на захворювання цього органу. Існує така класифікація миготливої аритмії, яка ґрунтується на певному відділі серця, в якому вона спостерігається. Перш за все слід назвати таке небезпечне стан, фібриляція передсердь, також потрібно виділити синусову аритмію і такий патологічний стан серцево-судинної системи, як фібриляція шлуночків.

Лечение мерцательной аритмии

Миготлива аритмія – найбільш часто зустрічається вид. Вона становить близько 40% всіх аритмій. Щоб зрозуміти, що відбувається при миготливій аритмії, потрібно приблизно розуміти, як працює серце.

Всередині цього органу знаходяться чотири камери, які ділять його на передсердя та шлуночки. Серце складається з м’язових волокон, які при нервових імпульсах скорочуються в певній послідовності, при цьому кров надходить з передсердь у шлуночки. Миготливою аритмією називається стан, коли волокна скорочуються хаотично, передсердя скорочуються нерівномірно.

Тріпотіння і фібриляція аритмії

Діагноз «миготлива аритмія», поставлений пацієнту лікарем, також може об’єднувати такі схожі патологічні стани, як фібриляція і тріпотіння передсердь. У клініці важко відрізнити миготливу аритмію і тріпотіння передсердь, тому що клінічна картина тріпотіння передсердь схожа з клінічною картиною миготливої аритмії. Відрізнити фібриляцію від тріпотіння можна таким чином: при тріпотінні передсердь скорочуються більш ритмічно. Існує класифікація фібриляції передсердь. Такий поділ включає в себе відразу три форми, в число яких входять наступні компоненти. Перша форма – це постійна форма фібриляції передсердь. Другою складовою є пароксизмальна (нападоподібний) фібриляції передсердь, а третьою вважається персистуюча форма фібриляції передсердь.

Форма аритмії, коли напади виникають час від часу і є ймовірність, що вони будуть тривати до 7 днів, називається пароксизмальною формою (минуща миготлива аритмія серця). Напад купірується протягом доби або проходить сам по собі. Персистуюча форма – це форма, коли напад може тривати більше 7 діб та купірувати його можна тільки медикаментозно. Постійна форма миготливої аритмії – це форма, коли напад триває довгий час.

Причини миготливої аритмії

Причини миготливої аритмії можуть ділитися на серцеві і несердечные.

До серцевих причин належать захворювання серця:

 • вроджені вади серця;
 • хвороба коронарних артерій серця;
 • клапанні вади серця;
 • операції на серці;
 • серцева недостатність;
 • гіпертонія;
 • захворювання синусового вузла;
 • перикардити.

Несердечные причини:

 • захворювання щитовидної залози;
 • інтоксикація внаслідок надмірного вживання лікарських засобів, наркотичних речовин, алкоголю;
 • хронічний алкоголізм;
 • нервовий стрес;
 • цукровий діабет.

Симптоми миготливої аритмії

Клініка фібриляції шлуночків і передсердь різноманітна і залежить від форми аритмії (пароксизмальна, постійна, персистуюча). Більш того, впливає на клінічну картину загальний стан організму і серцево-судинної системи в цілому.

Найпоширеніші симптоми миготливої аритмії:

 • прискорене серцебиття;
 • больові відчуття в області грудей;
 • задишка;
 • м’язова слабкість;
 • підвищена пітливість;
 • поліурія, або прискорене сечовипускання;
 • стан паніки і страху;
 • запаморочення, переднепритомний стан, непритомність.

Пацієнти, які страждають постійною формою аритмії, незабаром припиняють її відчувати.

Ознаки захворювання при аускультації: тони різної гучності, неритмічні, аритмічний пульс, дефіцит пульсу, так як не завжди відбувається викид крові в аорту.

Чим небезпечна миготлива аритмія?

Ускладнення при миготливій аритмії дають багато приводів для хвилювання. Якщо не лікувати миготливу аритмію, є ймовірність виникнення розвитку кардіоемболічним інсульту. Він може розвинутися, якщо кров застоюється в передсердях. В результаті застою крові з’являються тромби, які з потоком крові можуть потрапити в будь-який орган, наприклад, в головний мозок. Закупорка судин головного мозку викликає інсульт, тобто ішемію, а потім і некроз клітин головного мозку.

Ще одне з ускладнень миготливої аритмії – кардіогенний шок, патологічний стан в організмі, пов’язане з різким зниженням скорочувальної функції серця. При цьому різко знижується тиск, і в такому стані серце не здатне забезпечувати необхідною кількістю крові органи і тканини, що призводить до їх дисфункції.

Діагностика та лікування миготливої аритмії

При зверненні пацієнта до лікаря, після огляду і опитування, проводиться ряд необхідних досліджень:

 1. Ехокардіографія, яка виконується чреспищеводно або трансторакально.
 2. Електрокардіографія – допомагає дізнатися про стан серця. Сенс такого методу полягає в реєстрації електричних потенціалів, які з’являються в процесі роботи серця, у вигляді графічного відображення на дисплеї або папері.
 3. Клінічний аналіз крові, при якому найбільше важливі показники загального холестерину, ліпідів крові, гормонів щитовидної залози, системи згортання крові пацієнта.
 4. Холтерівське моніторування – при пароксизмальній миготливій аритмії допомагає проконтролювати роботу серця протягом дня.
 5. Ультразвукове дослідження серця – допомагає оцінити будову серця і його функціональну здатність.

Лікування миготливої аритмії проводиться з урахуванням причин, що призвели до порушення ритму, клінічного перебігу захворювання, а також бажань пацієнта. Зазвичай спочатку проводиться медикаментозне лікування, тобто регулювання серцевого ритму за допомогою лікарських засобів. Використовуються і консервативні методи лікування. Підбираючи ліки, слід враховувати форму аритмії і супутні захворювання і досконально вивчати протипоказання і показання. Є ліки, які нормалізують ритм, або антиаритмічні препарати, наприклад кордарон, пропанорм. Існують препарати для контролю частоти серцевих скорочень, наприклад бета-адреноблокатори, блокатори повільних кальцієвих каналів, серцеві глікозиди.

Антитромботическая терапія використовується для запобігання таких ускладнень, як інсульт, інфаркт, кардіогенний шок. Крім того, використовується електрична кардіоверсія. Це використання електроімпульсів (невеликий розряд струму) для того, щоб відновити нормальний ритм серця. Для лікування ще застосовуються хірургічні методи:

 • установка кардіостимулятора;
 • установка передсердного кардіовертера-дефібрилятора;
 • катетерные методики.

В процесі встановлення кардіостимулятора електрод, який через підключичну вену відводиться в порожнину серця, подає періодичні імпульси, завдяки яким серцевий м’яз постійно скорочується з певною частотою. Під час установки передсердного кардіовертера-дефібрилятора спеціальний пристрій вшивається підшкірно у верхній половині грудей. Таким чином проводиться дефібриляція. Від нього відходить електрод до серця. Прилад блокує напад при його появі. При катетерних методиках найчастіше використовується радіочастотна абляція, тепер значно рідше кріодеструкція, лазерна або ультразвукова деструкція. При катетерної абляції нейтралізуються клітини серцевого м’яза, що провокують миготливу аритмію. Роз’єднують зрощені волокна, з-за яких порушується провідна здатність і виникають проблеми з серцевим ритмом.

Профілактика хвороби

Для початку потрібно лікувати захворювання, із-за яких виникає миготлива аритмія. Більш того, краще позбавлятися від шкідливих звичок, які ведуть до захворювань серцево-судинної системи, тобто потрібно відмовитися від куріння і вживання спиртних напоїв. Ведення здорового способу життя відіграє важливу роль у профілактиці аритмії. Здоровий спосіб життя включає в себе дотримання дієти. Пацієнт повинен уникати жирних, гострих і солоних продуктів. Краще всього приймати їжу невеликими порціями. Крім того, слід уникати прийому їжі на ніч. Напади можуть провокуватися прийомами кави, міцного чаю або спиртних напоїв. У раціоні повинні бути присутніми продукти, які мають у своєму складі калій і магній.

Необхідно здійснення фізичних навантажень, до яких можна віднести плавання, ранкову зарядку, прогулянки на свіжому повітрі.

Важливим моментом є підтримання маси тіла в нормі. Крім того, пацієнтам, які хворіють на діабет, необхідно контролювати рівень цукру і холестерину в крові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code