vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування атеросклерозу черевної аорти

До атеросклерозу черевної аорти, як і будь-якого іншого захворювання серцево-судинної системи, потрібно ставитися дуже серйозно, для того щоб уникнути руйнівних наслідків для організму. Складність полягає в тому, що діагностувати дане захворювання на початковій стадії вкрай складно. Саме тому в більшості випадків спостерігається зволікання в лікуванні.

Лечение атеросклероза брюшной аорты

Чому виникає атеросклероз?

У більшості випадків причини розвитку атеросклерозу криються в неправильному способі життя, зловживанні дуже жирною їжею і шкідливими звичками. Умовно дане захворювання можна розділити на періоди протікання, кожен з яких характеризується різними симптомами:

  1. Безсимптомний період. У цей час хворий не відчуває ніякого дискомфорту, а показники його аналізів залишаються в нормі. Насторожити має лише підвищений вміст фракцій бета-ліпопротеїдів, які вказують на те, що ризик виникнення захворювання достатньо великий. У цьому випадку важливо відразу ж вдатися до профілактичних заходів, здатних знизити ризик розвитку атеросклерозу.
  2. Клінічний період, який називається ще і латентним. В цей час зміни в структурі судин визначаються лише при професійному медичному обстеженні, хворий при цьому ніяких симптомів не відчуває. Ця стадія успішно піддається лікуванню, однак, для того щоб її діагностувати, необхідно своєчасно проходити обстеження (хоча б раз на півроку).
  3. Період неспецифічних клінічних проявів. У хворого з’являються перші ознаки атеросклерозу, які поки може розрізнити тільки лікуючий лікар. Крім того, у пацієнта можуть спостерігатися періодичні ішемічні розлади.
  4. Період яскраво вираженого перебігу захворювання. Симптоми в цей час стають помітними неозброєним оком, що дозволяє лікарю без праці поставити діагноз, а пацієнта – вчасно звернутися за допомогою. Як правило, такі ознаки є наслідком перенесених серцево-судинних захворювань. Самостійно ж вони виникають вкрай рідко.

На будь-який дискомфорт, який виникає в організмі, неодмінно слід звертати увагу. Таким чином, системи сигналізують про виникаючі проблеми, кожну з яких потрібно вирішити якомога швидше.

Як боротися з недугою?

Ключову роль при цьому виразно грає медикаментозний курс, який дозволяє виключити прогресування захворювання. У крайніх випадках пацієнту може бути призначено і хірургічне втручання, проте до такої методики лікування лікарі вдаються вкрай рідко.

Однак, після того як прийом лікувального курсу закінчено, процес лікування не слід вважати завершеним. Зокрема, атеросклероз черевного відділу аорти вимагає повного перегляду раціону, що дозволяє істотно зменшити жирову масу і рівень холестерину в крові. В даному випадку пацієнту призначається нестрога дієта, дотримуватися якої він повинен все життя.

Основна умова – практично повністю відмовитися від тваринних жирів, замінивши їх вітамінами і ненасиченими жирними кислотами. Такий підхід дозволить постійно підживлювати організм необхідними мікроелементами, при цьому не викликаючи підвищення рівня холестерину. За допомогою такої дієти можна не тільки вилікувати неприємне захворювання, але і провести профілактичні заходи.

У будь-якому випадку прийняти застережливі заходи набагато простіше, чим здійснити повноцінне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code