vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікарські рослини, що стимулюють імунітет

Народні цілителі з давніх часів застосовували лікарські рослини, що стимулюють імунітет. Ослаблення захисних функцій організму робить його більш уразливим, людина частіше хворіє інфекційними та вірусними захворюваннями, а рани довго заживають. Прийнято вважати, що імунітет слабшає до кінця зими, відповідно, і весь організм. Більшість людей дійсно частіше хворіють саме навесні.

Лекарственные растения, стимулирующие иммунитет

В зимовий період ми рідше гуляємо на свіжому повітрі, менше отримуємо вітамінів з свіжих овочів, зелені і фруктів. Все це не кращим чином позначається на нашій імунній системі. Така ситуація характерна для переважної більшості людей, тому навесні ми починаємо приймати вітаміни і здійснювати заходи для підтримки імунітету. Однак тим, хто постійно страждає від ослабленого імунітету, необхідно підтримувати і зміцнювати його цілий рік.

Один із способів підвищення імунітету пропонує такий розділ нетрадиційної медицини, як фітотерапія. Фітотерапія – спосіб лікування різноманітних захворювань з допомогою лікарських рослин.

Трави, що сприяють зміцненню імунітету

Лікарські рослини для підвищення імунітету дуже різноманітні, їх налічується чимало. Однак фітотерапевти все ж виділяють найбільш ефективні з них. Пропонуємо познайомитися з ними більш докладно. Отже:

  1. Женьшень ще з давніх-давен використовували для зміцнення імунітету. Це рослина багата дофаміном, який вважається гормоном щастя і задоволення. Він сприяє не тільки посиленню захисних функцій організму, але й поліпшенню працездатності, підвищенню настрою. Екстракт женьшеню часто входить до складу лікарських препаратів, імуностимулюючих і тонізуючих засобів. Для того щоб підвищити імунітет, добре підійде спиртова настоянка женьшеню. Рекомендується приймати її 3-4 рази на тиждень, 1 раз на день. Рекомендоване дозування – 20 крапель настойки, розчинені у склянці води. Приймаючи настоянку женьшеня по такій схемі, ви зможете підвищити і підтримати свій імунітет в холодну пору року.
  2. Елеутерокок – рослина, яка використовується для приготування лікарської екстракту. Готують його з листя і коріння. Головна цінність рослини в здатності тонізувати і стимулювати імунну систему. Крім того, елеутерокок сприяє поліпшенню зору, підвищенню фізичної витривалості та працездатності в цілому. Зазвичай з нього готують спиртову настоянку, яку приймають перед їжею в першій половині дня, розчиняючи 20-30 крапель у склянці води. Таке дозування рекомендується для дорослих і дітей старше 12 років. Ефект зазвичай помічають через 2 тижні після регулярного вживання.
  3. Корінь аралії маньчжурської часто використовується для приготування лікарських засобів для зміцнення імунітету. Їх прийом сприятливо позначається і на роботі центральної нервової системи. З кореня рослини готують спиртову настоянку, яку приймають по 40 крапель тричі на день. Особливо добре приймати її після важких хвороб і складних операцій для відновлення організму.
  4. Родіола рожева – відмінний засіб, що підвищує опірність організму до вірусів та інфекцій. Крім того, рослина покращує розумові та фізичні здібності.Особливо цінні листя і корінь, з яких готують настоянку і приймають по 10-20 крапель тричі на добу перед прийомом їжі. Окрім ослабленого імунітету, її рекомендується приймати при підвищеній стомлюваності, зменшенні розумової та фізичної активності, вегетосудинної дистонії.

Ехінацея при послабленні захисних функцій організму

Серед лікарських рослин окремо варто виділити ехінацею. Ехінацея – це група польових рослин родини айстрових, на вирощування які в США витрачається близько 300 млн доларів в рік. Безперечно, такі величезні гроші не стали б витрачати, якби не було впевненості в її ефективності. З кінця 19 століття, коли не було необхідних лікарських препаратів, ехінацею широко застосовували для лікування простудних та інфекційних захворювань. На сьогоднішній день ехінацею широко застосовують і в Європі. Наприклад, у Німеччині лікар у звичайній лікарні може призначити її для зміцнення імунітету.

Як же відбувається її вплив на імунну систему? Ехінацея стимулює вироблення лейкоцитів, головна функція яких – боротьба з чужорідними речовинами і організмами, що потрапляють в організм. Фенольні сполуки, що підвищують імунітет, у великій кількості містяться в рослині.

Для імунітету приймають настойку ехінацеї, яку можна приготувати або купити готову в аптеці. Вживати її рекомендується на початку захворювання і до тих пір, поки симптомів не буде протягом 48 годин. Не потрібно приймати її постійно, коли організм здоровий, адже прийом ехінацеї стимулює роботу імунітету, а в даний період необхідності в цьому немає. У результаті імунна система пригнічується, і ми отримуємо не той ефект, який очікували, а прямо протилежний. Замість зниження ризику захворювання, він зростає і організм стає більш вразливим. З цих же причин настоянку ехінацеї можна приймати не більше 8 тижнів.

Протипоказання до застосування

У більшості випадків прийом ехінацеї безпечний для людей. Виняток становлять ті, хто страждає алергією на квітку.

Їм краще утриматися від прийому ехінацеї або робити це під контролем лікаря. Існує ще ряд протипоказань до застосування ехінацеї, до яких відносяться:

  1. Аутоімунні захворювання: вовчак, розсіяний склероз і розлад синтезу колагену. В результаті особливого стимулюючого ефекту, який надає ехінацея на імунітет, хвороба може ускладнитися.
  2. Туберкульоз та ВІЛ-інфекція. Стимуляція ослабленого імунітету приведе до більш швидкого його виснаження.
  3. Прийом імуносупресивних препаратів: кортикостероїдів або Циклоспорину, які призначаються після трансплантації органів або при лікуванні вовчака. Прийом ехінацеї разом з ними може привести до загострення захворювання.
  4. Прийом препаратів, що надають токсичну дію на печінку. До них відносяться анаболічні стероїди, Аміодарон, Метотрексат і Кетоконазол. Взаємодія цих препаратів з ехінацеєю ще не повністю вивчена, тому краще проконсультуватися з лікарем, перш чим приймати їх спільно.

Таким чином, рослини, що стимулюють імунітет, здатні допомогти нам в боротьбі за здоров’я. Лікування травами не втратило своєї популярності, незважаючи на активний розвиток фармакологіїта величезного асортименту лікарських препаратів.

Лікарські трави – натуральні природні засоби для боротьби з інфекцією. Перш чим прийняти ліки, подумайте, може, природа вже підготувала абсолютно натуральний засіб без хімії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code