vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Краплі для підвищення імунітету

Що робити, якщо стан здоров’я залишає бажати кращого? Будь-який лікар відповість, що насамперед, необхідно вжити краплі для імунітету. Вони сприятимуть активізації захисних сил організму, змоделюють і зміцнять імунну систему.

Слабкий імунітет.

Що таке імунітет

Так влаштований людський організм, що за стан здоров’я відповідає імунна система. Вона являє собою цілий комплекс захисних механізмів.

Червоним кістковим мозком, селезінкою, вилочкової залозою, кишечником і лімфатичними вузлами виробляються захисні клітини організму – лімфоцити. Особливу групу складають В-лімфоцити. Саме вони і виробляють спеціальні антитіла.

Ці специфічні білки борються з чужорідними клітинами бактерій, вірусів, а також патологічними клітинами в самому організмі (наприклад, раковими). Чим більше лімфоцити виробляють корисних антитіл, тим вище захист організму від різних захворювань. Це і називається імунітетом людини.

Чому падає імунітет

Імунітет передається маленькій дитині від матері.

Він закладається ще в зародковому стані. Додатково антитіл дитина одержує з молоком матері.

Але у віці близько 3 років вроджений імунітет «закінчується». Організм дитини починає виробляти власні антитіла.

У цей період діти часто хворіють. Це означає, що у них формується свій природний імунітет. З часом ситуація вирівнюється і людський організм не так гостро реагує на навколишнє середовище.

Але є ряд факторів, при яких знижується імунітет і знову починають з’являтися збої в його роботі. До них відносяться:

 • неправильна система живлення, виснажливі дієти;
 • забруднена екологія;
 • перенапруження організму;
 • важкі хронічні захворювання;
 • шкідливі звички;
 • порушення мікрофлори кишечника з-за прийому антибіотиків;
 • глистні інвазії.

В результаті починаються часті простудні захворювання, можуть з’явитися кон’юнктивіт та алергії. Шкіра блідне, ламаються і шаруються нігті.

Що робити, щоб імунітет був високим

Але не тільки засоби, що підвищують імунітет, роблять здоров’я міцним. Кожна людина може сам подбати про свою імунній системі. Для цього необхідно:

 • правильно, раціонально і повноцінно харчуватися;
 • відмовитися від шкідливих звичок;
 • загартовувати організм;
 • давати собі розслаблення, висипатися;
 • піклуватися про стан свого кишечника.

З міцним імунітетом людина рідко хворіє. Його організм легко справляється з вірусами і застудами. А для цього потрібно дотримуватися лише одного золотого правила – вести здоровий спосіб життя.

Краплі, які дарують здоров’я

Про те, що причиною постійної хронічної втоми, поганого самопочуття, частих застудних захворювань, що є саме знижений імунітет, повідає розгорнутий аналіз крові.

Лікар-імунолог на основі отриманих даних для кожного пацієнта індивідуально розробляє схему зміцнення імунітету. Не варто в цьому питанні займатися самодіяльністю і застосовувати імуномоделюючі препарати без рецепта лікаря.

Краплі для зміцнення імунітету поділяються на три групи:

 1. Засоби рослинного походження.
 2. Препарати, що підвищують імунітет групи інтерферону.
 3. Вітамінні стимулятори і имунноукрепляющие мінерально-вітамінні комплекси.

Найбільш популярні – лікувальні краплі для підвищення імунітету на основі китайського лимоннику, женьшеню, ехінацеї, элетеоукокка.

Женьшенева настоянка сприяє стимулюванню вироблення антитіл в організмі, зміцнює імунітет. Крім того, вона усуває всі ознаки ослаблення здоров’я (втома, слабкість), підвищує розумову і фізичну активність, знижує рівень глюкози і «поганого» холестерину в крові. Краплі слід приймати тричі на день перед їжею.

Прекрасним є імуностимулятором та настоянка ехінацеї пурпурової. Засіб успішно бореться з вірусними інфекціями, допомагає швидко оговтається при грипі, сильній застуді, ангіні.

Вони показані людям, важко переносить різкі кліматичні зміни, перепади атмосферного тиску. Принесуть чималу користь працівникам, зайнятим важкою фізичною працею. Краплі слід приймати три рази на день перед їжею.

Але рослинні препарати для підвищення імунітету корисні не всім. Їх заборонено вживати гіпертонікам і дітям молодше 12 років.

До препаратів групи інтерферону відносяться воістину чудодійні дитячі краплі для поліпшення роботи імунної системи “Деринат”. Вони стимулюють організм дитини до вироблення власних антитіл, покращують внутрішньоклітинні обмінні процеси. При перших ознаках вірусної застуди позбавляють від захворювання. А навіть якщо малюк захворів, він незабаром легко одужує.

“Деринат” – краплі назальні. Під час вірусних епідемій або при перших ознаках захворювання слід капати кожні 1,5 години, по 3-5 крапель у кожну ніздрю.

Препарат легко справляється з будь-якими запаленнями: виліковує інфекцію ясен, кон’юнктивіт очей (у тому числі і гнійний). Його можна використовувати в якості антисептика при пошкодженнях шкірного покриву у дитини. Садна, подряпини, ранки швидко затягнуться і заживуть. Цими краплями можна закапувати очі новонароджених, обробляти десни при їх запаленнях. Препарат абсолютно нешкідливий.

До вітамінних стимуляторів, підвищує імунітет, належать різні рідкі форми:

 1. Вітамін А, або ретинол) допомагає людському організму формувати антитіла. Дорослі і малята, які приймають такі краплі, рідко хворіють.
 2. Краплі вітаміну С допомагають синтезувати антитіла, що нейтралізують вплив бактерій і вірусів.
 3. Вітамін Е, якщо його приймати всередину, допомагає організму успішно боротися із запаленнями.
 4. Завдяки вітаміну Р утворюються флавоноїди. Вони підтримують імунну систему, підвищують захисні сили організму в боротьбі з пухлинами.
 5. Вітаміни групи В чинять иммунномоделирующим дією, беруть участь у синтезі антитіл.

Всі ці засоби приймаються комплексно, за певною схемою.

Крім того, фармацевтами розроблені сучасні вітамінно-мінеральні комплексні препарати, в тому числі і для маленьких діток. Вони включають такі важливі для підвищення імунітету елементи, як цинк і селен. Дані краплі для імунної системи не просто оздоровлюють, але й сприяють синтезу антитіл в організмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code