vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Корисні вправи для профілактики плоскостопості у дітей

Кожна людина знає про вправи для профілактики плоскостопості у дітей, яке може розвиватися досить рано, якщо не попередити це явище. Плоскостопість є серйозним патологічним зміною, яке може призвести до порушень опорно-рухового апарату і його швидкого зносу. До того ж плоскостопість набагато легше запобігти, здійснюючи профілактичні заходи, чим потім лікувати це підступне захворювання. Тим більше, цю хворобу можна вилікувати повністю тільки в дитячому віці, а потім вона стає невиліковною.

Полезные упражнения для профилактики плоскостопия у детей

Іноді зміни стопи починають розвиватися в дитячому віці із-за поганої постави, незручного взуття, тому слід вибирати правильну взуття, інакше потім доведеться використовувати ортопедичні устілки. До речі, встановлено, що плоскостопість може формуватися в найбільш складні етапи життя людини. Наприклад, це відбувається, коли малюк тільки вчиться ходити, в період статевого дозрівання, а також під час вагітності. Чим раніше почати профілактику цієї хвороби, тим швидше стопа прийме правильну форму.

Розминковий комплекс

Починати заняття треба з розминки. Для дитини підійдуть найрізноманітніші вправи. Всі завдання слід виконувати без взуття. Дозволяється надіти тоненькі шкарпетки, але при цьому щоб тканина не заважала масажу стопи. Фізкультуру треба проводити в кімнаті, де стать не слизький. М’язи повинні бути готові до подальшої роботи.

Спочатку слід стати на носочки і пройтися по колу. Наступний круг слід виконувати на п’ятах. Зробити прогулянковий гурток. Потім пройтися на зовнішньому ребрі стопи, ще коло – на внутрішньому ребрі стопи. Для зручності дитина має трохи зігнути коліна або покласти руки на коліна. Далі приготувати похилі поверхні і дати дитині погуляти з ним. Потім перейти в сектор, де нерівні поверхні.

Наприклад, можна покласти пляжну гальку, і нехай дитина походить по ній. Треба робити це повільно, так як з незвички може бути трохи боляче. Дозволяється включити веселу музику, щоб дитині було веселіше. Позитивний настрій є запорукою правильного лікування. До того ж для дитини це буде схоже на гру.

Профілактичні вправи

Існує спеціально розроблений комплекс вправ для профілактики плоскостопості.Перед тим як приступати до подібних занять, необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб не нашкодити дитині. Кожне завдання робити по 10 разів. Спочатку попросити малюка покрутити стопами. Це можна робити як в положенні сидячи одночасно обома ногами, так і в положенні стоячи, крутячи стопами поперемінно. Потім постаратися тягнути шкарпетки – то на себе, то від себе. При цьому забороняється згинати ноги в колінах. Після цього слід приділити увагу пальців на нижніх кінцівках. Слід постаратися згинати і розгинати їх, а потім зводити їх разом і розводити ширше. Під час цієї вправи не потрібно відривати п’ятки від підлоги.

Тепер, стоячи на одній нозі, великим пальцем вільної ноги намагатися проводити повільно по області гомілки тієї ноги, на якій людина стоїть. Після цього потрібно поміняти ноги. Наступне вправа: поставити стопи як можна ближче, а коліна згинати і розгинати.

Стати твердо на обидві ноги і піднімати то п’яточки, але шкарпетки по черзі. Можна попросити дитину уявити навколо пісок і намагатися згрібати його тільки ніжками. Якщо є поруч пісочниця або дитина відпочиває на пляжі, то ця забава може бути і реальної. Потім потрібно розкидати різні речі на підлозі і попросити малюка рухати їх тільки пальцями ніг, можна спробувати їх захоплювати. Така гра сподобається дитині. Тепер потрібно стати на одну ногу, а стопою другої кінцівки розгортати якісь круглі або овальні предмети. Вправу слід зробити і іншою ногою.

Зробіть присідання, не відриваючи п’яток від підлоги. Потім ставимо стопи на зовнішні ребра стопи і знаходимося в такому положенні 30-50 секунд. Треба постояти на одній нозі, а другу ногу зігнути в коліні. Тепер нею потрібно обертати повністю від стегна, потім тільки від коліна, а потім тільки ступень. Наостанок слід походити по колоді, а потім пройти коло гусячим кроком.

Комплекс завдань «Каченята» для маленьких дітей

Маленьким дітям сподобається гра в качине сімейство. Для цього потрібно виконувати всі завдання сидячи. Ноги варто зігнути в колінах, а упиратися руками ззаду. Тепер потрібно імітувати каченят, які тільки намагаються навчитися ходити. Спочатку треба походити на місці. Шкарпетки забороняється відривати від підлоги. Це завдання слід виконати 5 разів.

Приступаємо до наступної вправи. Потрібно імітувати каченят, які потягуються. Це завдання слід робити в сидячому положенні. Наголос припадає на зовнішні сторони стоп. Внутрішні при цьому потрібно намагатися відривати від підлоги. Це завдання теж потрібно зробити 5 разів. Кожен раз дитина повинна повертатися у вихідне положення. І наостанок потрібно зробити третє завдання, яке нагадує те, як маленькі каченята будуть вчитися крякати. П’яти слід відірвати від підлоги. Стопи потрібно розвести в різні боки. Кожен раз при цьому нехай дитина крякає. Так йому буде веселіше. Це завдання теж треба виконати по 5 підходів. В кінці дозволяється трохи відпочити, але не більше 1-2 хвилин.

Гімнастичні вправи з підручними засобами

Потрібно дати дитині олівець і попросити його затиснути між пальчиками на ногах. Тепер він повинен спробувати намалювати цим олівцем на аркуші паперу різні геометричні фігурки. Це завдання потрібно виконувати по черзі обома кінцівками.

Для наступного завдання знадобиться невеликий предмет у формі кулі або куба. Пальцями ніг потрібно намагатися охопити цей предмет і відірвати від підлоги.

Іграшку потрібно переносити то вправо, то вліво, а потім покласти на місце. На підлозі можна розкидати дрібні деталі і попросити малюка збирати їх без рук – тільки пальчиками нижніх кінцівок. На підлогу можна покласти невеликі клапті тканини і попросити дитину зачепити пальчиками ніг ці тканини і перенести куди-небудь. Можна ускладнити завдання і попросити малюка стояти на місці і рухати серветки, при цьому не відриваючи п’яти від підлоги.

Під час наступної вправи забороняється торкатися п’ятами підлоги. Потрібно носочками легенько бити по підлозі. Потім потрібно перекотитися по стопи з п’ятки на носок і повернутися у вихідне положення.

Тепер треба посадити малюка на невисокий стілець. Нехай він по черзі піднімає ніжки, при цьому нехай намагається підняти їх на максимальну висоту. Шкарпетки потрібно намагатися натягувати. Коли ніжка піднята, її потрібно зафіксувати в такому положенні на 15 секунд, а потім повернути у вихідне положення.

Можна спробувати вправлятися зі спеціальною гімнастичної паличкою. Замість неї підійде звичайна дерев’яна паличка. Її довжина не більше 90 см, а діаметр – до 3 див.

Палиця повинна бути відшліфованою. Можна посадити малюка дивитися мультики і попросити його перекочувати паличку обома ніжками по підлозі. Нехай він пограє з нею, тримаючи її пальчиками і піднімаючи від підлоги.

Комплекс вправ для профілактики плоскостопості є дуже ефективним методом запобігання цього серйозного захворювання.

Важливо підібрати хорошу взуття, вибрати хорошу ортопедичну устілку. Але найголовніше – це кожен день проводити фізкультуру для стоп. Всі вправи слід виконувати до тих пір, поки дитині буде цікаво. Якщо він не хоче щось робити, то краще перейти до наступного завдання. Від цього ефективність лікування не зменшиться. Якщо малюкові сподобається така гра, то він буде з радістю виконувати всі завдання кожен день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code