vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Корисні властивості риб’ячого жиру з вітаміном Е

Більшість з нас ще в дитинстві чули про користь риб’ячого жиру для здоров’я. Вживання риб’ячого жиру з вітаміном Е сприяє профілактиці захворювань серця і судин, зниженню рівня холестерину, поліпшення зору і роботи ЦНС. Він дає можливість підтримувати в хорошому стані шкіру, нігті і волосся.

Полезные свойства рыбьего жира с витамином Е

Склад і користь препарату

Риб’ячий жир складається з жирних кислот, сімдесят відсотків препарату становить олеїнова кислота, ще двадцять п’ять відсотків припадає на пальмітинову кислоту, в інші п’ять відсотків входять поліненасичені жирні кислоти омега-6 і омега-3. Його отримують з печінки атлантичної тріски або м’язів інших риб. Корисні властивості риб’ячого жиру відомі ще з давніх часів, у Норвегії, яка є його батьківщиною, він широко застосовувався в народній медицині ще кілька сотень років тому.

Кислота омега-3 має велику цінність для організму людини. Вона зменшує ризик виникнення захворювань серця і судин, знижує рівень холестерину і сприяє збільшенню еластичності мембран кров’яних клітин.

Омега-3 розріджує кров, перешкоджаючи утворенню тромбів. Вона надають позитивний вплив на діяльність ЦНС, що сприяє поліпшенню пам’яті й концентрації уваги.

Крім жирних кислот, до складу риб’ячого жиру входять різні вітаміни, особливо він багатий вітамінами А і D. Вітамін А відповідає за хороший зір, його нестача призводить до ламкості волосся і нігтів, сухість шкіри.

Вітамін Д відповідає за засвоєння кальцію і фосфору клітинами організму, особливо він необхідний дітям в ранньому віці. Він допомагає позбавитися від підвищеної нервової збудливості, судом і різних порушень росту.

Він впливає на роботу кровоносної системи, сприяє кращому насиченню тканин киснем, зміцненню імунітету. При нестачі цього вітаміну в людини може розвиватися м’язова дистрофія, погіршується зір, знижується статева і дітородна функції.

Вживання риб’ячого жиру з вітаміном Е знижує ризик виникнення злоякісних пухлин, поліпшує стан при артриті. Він корисний при наявності запальних процесів. Крім того, риб’ячий жир дає гарний результат при лікуванні депресій, так як уповільнює дегенеративні процеси в роботі мозку. Цей продукт дуже корисний для вагітних жінок, так як він сприяє правильному розвитку нервової системи плоду.

Показання та протипоказання до застосування препарату

Риб’ячий жир необхідно приймати в якості додаткового джерела поліненасичених жирних кислот та вітамінів, він сприяє профілактиці багатьох захворювань. Даний препарат незамінний для тих дівчат, які хочуть мати красиві і здорові волосся, нігті і шкіру. Незважаючи на всю користь від вживання риб’ячого жиру, цей препарат не може замінити корисного і збалансованого харчування. При його використанні необхідно дотримуватися рекомендованих доз, щоб уникнути передозування. Перед вживанням будь-яких інших лікарських препаратів і добавок, перед прийомом риб’ячого жиру рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Риб’ячий жир має ряд протипоказань до вживання:

  • надлишок в організмі кальцію, вітамінів А, Д і Е;
  • туберкульоз в активній формі;
  • хвороби жовчних і сечовивідних шляхів;
  • порушення роботи щитовидної залози;
  • хвороби печінки, ниркова недостатність, виразкові хвороби шлунка та кишечника;
  • підвищена чутливість до препарату.

Риб’ячий жир не рекомендується пити на голодний шлунок, так як це може викликати розлади травлення. З обережністю необхідно приймати вагітним і годуючим жінкам, а також літнім людям. Прийом препарату в літній час може призвести до появи пігментних плям на шкірі. Знизити дози необхідно перед операціями і при наявності відкритих ран, так як риб’ячий жир розріджує кров. Не варто приймати риб’ячий жир і під час прийому антибіотиків – він сприяє появі сприятливим середовищем для розвитку хвороботворних мікроорганізмів і різних вірусів.

Надлишок вітаміну Е в організмі може викликати низку неприємних наслідків. Людина може відчути слабкість, втома, можуть виникнути часті часті головні болі. Гіпервітаміноз може викликає появу різних гормональних порушень.

Таким чином, риб’ячий жир є незамінним препаратом, який сприятливо впливає на всі системи організму. Він використовується для профілактики різних захворювань, а також широко поширений в косметології. Вживання риб’ячого жиру допомагає збагатити організм необхідними жирними кислотами і вітамінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code