vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Корисні вітаміни для підлітків

Сучасний ритм життя дітей досить активний, а іноді і зовсім суворий. Тому вітаміни для підлітків дуже важливі: зростаючому організму для розвитку потрібно багато корисних речовин, які будуть допомагати різним органам і системам функціонувати правильно.

Полезные витамины для подростков

Всім відомо, що завдяки правильному харчуванню людський організм отримує всі потрібні речовини, вітаміни і корисні елементи. Так, підліткам потрібно більше корисних речовин, так як дитячий організм ще розвивається. Тим не менш, не всі це розуміють і не всі дотримуються правильного харчування.

У чому користь вітамінів?

Через дефіцит корисних речовин або неправильне харчування у дітей можуть розвиватися проблеми зі здоров’ям (наприклад, головний біль, погана пам’ять, швидка стомлюваність, затримка в розумовому і фізичному розвитку, дратівливість).

Якщо ігнорувати подібні порушення, то вони можуть перетворитися в серйозні проблеми.

Під час статевого дозрівання і активного росту, який відзначається з 12 до 17 років, діти і підлітки потребують вітамінів і корисних елементів, які сприяють правильному розвитку в розумовому і фізичному плані.

У кожного вітаміну є свої завдання:

 1. Завдяки вітаміну D кальцій засвоюється краще, а тому скелет формується правильно. Для підлітків цей вітамін потрібен головним чином для росту, для підтримки правильної роботи нервової системи та підвищення імунної системи.
 2. Вітаміни групи В є активними учасниками у всіх обмінних процесах. Також цей елемент забезпечує організм вуглеводами, білками і жирами.
 3. Підвищити імунітет і сприяти засвоєнню інших елементів допоможе вітамін С.
 4. Завдяки вітаміну А відбувається синтез білка, який за своєю суттю є будівельним матеріалом для органічних тканин.
 5. Вітамін Е – це незмінний помічник у боротьбі з вільними радикалами і потрібний в процесі статевого розвитку.
 6. Корисний вітамін РР допомагає тканинам рости і змінює жири і цукор в енергію.

Всі вище зазначені компоненти є важливими для дітей. Підліткам важко розвиватися, якщо корисні речовини відсутні. Крім тих вітамінів, які були описані, є й інші, не менш важливі. Крім них організм потребує мінералів, які необхідні для розвитку підростаючого організму.

Де містяться вітаміни?

Безліч вітамінів можна знайти як в медикаментозних препаратах, так і в натуральних продуктах харчування. Найкращі для підлітків будуть ті, які містяться саме в їжі. Вітамін D можна знайти в яйцях, печінці, рибі, вершковому маслі. Наступний важливий вітамін – В міститься в зелені, кисломолочних продуктах і яловичій печінці. Аскорбінова кислота, вітамін С є в шипшині, цитрусових, чорній смородині. Максимально багатими на вітамін А є фрукти та овочі зеленого кольору, вершки, вершкове масло.

Для повноцінного забезпечення організму цими вітамінами дітям важливо з’їдати в день до 200 г м’яса, трохи більше каш, до 500 г фруктів, до 300 г овочів, до 70 г сиру, така ж кількість риби, 100 г макаронних виробів, 30 г житнього хліба. Крім цього в добу потрібно вживати до 500 г молока. До речі, варто сказати, що для підлітків вітаміни повинні надходити в подвійній кількості, якщо вони займаються спортом.

Якщо до дитячого організму не надходить зазначена вище кількість продуктів, то резерв корисних речовин не заповнюється. В такому випадку краще проконсультуватися з лікарем і купити аптечні вітамінні комплекси, які показані спеціально для підлітків. Консультація лікаря потрібна для того, щоб уникнути ймовірності розвитку гіпервітамінозу. Підбір медикаментів обумовлений віком дитини.

 1. Для 11-річних дітей можливий прийом Піковіта. Коли у дитини спостерігається емоційний розлад, то краще всього давати йому Піковіт Омега-3. Якщо відзначається швидкий ріст, то віддати перевагу варто Піковіту Пребиотику. Коли у дітей відзначається низька маса тіла, то добре пити Піковіт Плюс, а при надлишку цукру в крові рекомендовано приймати Піковіт Д.
 2. 12-річним хлопцям з метою поповнення корисних компонентів в організмі лікарі призначають той же Піковіт. Найбільш результативними виявилися Мульти-Табс, Вітрум Юніор та інші.
 3. Для підлітків 13-річного віку, які швидко ростуть, як правило, потрібні вітаміни групи В, вітаміни А, С і D. Медикаментозні комплекси, які були перелічені вище, містять і інші корисні речовини. Для дітей даного віку підходять Дуовіт і Комплівіт.
 4. Діти, яким виповнилось 14 років, часто займаються будь-яким видом спорту. А як відомо, спортсменам енергії потрібно в два рази більше, так як у них активний спосіб життя, велика витрата енергії та інтенсивний ріст. Головними помічниками у розвитку дітей цього віку повинні стати вітаміни А, В, С, Е, РР. До всіх препаратів, про які йшлося вище, можна додати Юнікап М, Комплівіт-актив. Потрібно пам’ятати про те, що реакції у кожної дитини можуть бути різними, тому затвердити прийом препаратів повинен лікар.
 5. 15-літні хлопці з метою заповнення вітамінного резерву можуть приймати мінеральні комплекси.

Так як зростання при цьому ще триває, а шкільні навантаження ростуть, дитина повинна харчуватися правильно. Серед медикаментів найбільш ефективними в даному віці будуть Біовіталь, Вітергін, Мультивіта Плюс, Вітрум Циркус. Вони корисні в тому випадку, якщо підліток 15 років погано або рідко їсть.

Проте все ще спостерігаються такі симптоми, як швидка стомлюваність, дратівливість, захворювання, які відносять до дефіциту вітамінів. У такому разі вітаміни для підлітка в 16 років потрібні, як і в меншому віці. Багато фахівців рекомендують приймати Метабаланс 44. До речі, прийом цього препарату можна починати з 12 років. Завдяки йому організм отримує весь комплекс мінералів і корисних речовин.

Старшокласникам 17-ти років не варто більше приділяти уваги вітамінам зростання, так як зростання вже припинилося. Однак у цьому віці підліткам усе ще потрібні корисні речовини. Серед аптечних комплексів варто звернути увагу на Метабаланс 44 і Алфавіт Тінейджер.

Чим загрожує гіпервітаміноз?

Важливо пам’ятати і про те, що надлишок вітамінів в організмі може бути небезпечним. Тому перш чим починати пити якісь медикаментозні комплекси, важливо пройти консультацію у лікаря. Так, при гіпервітамінозі можуть з’являтися тріщини на губах, діарея, патології з нирками. Тому з вітамінами варто бути обережними.

Коли підліток веде активний спосіб життя, займається якимось видом спорту, то лікарю варто також про це сказати. В такому випадку він порадить такі мінеральні комплекси і препарати, які будуть відповідати способу життя.

Правильне харчування буде кращим способом забезпечення організму всіма необхідними корисними речовинами.

Потрібно згадати, що у 15-16-річному віці потрібні такі компоненти, які будуть відповідати за наступні функції:

 1. Захист нігтів і волосся.
 2. Імунна реакція.
 3. Кровотворення.
 4. Очищення шкірного покриву.
 5. Формування і розвиток скелета.
 6. Робота зовнішньої і внутрішньої секреції.

Під час статевого дозрівання, зокрема дівчаткам, варто звернути увагу на фолієву кислоту, яка забезпечує правильне функціонування статевої системи.

Підводячи підсумок, важливо сказати, що у підлітків все ще зростаючі організми, які потребують постійного забезпеченн корисними елементами. Тому раціональне харчування, додаткові медикаменти та активний спосіб життя стануть помічниками в адекватному розвитку організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code