vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Корисні вітаміни для літніх людей старше 60 років

Ні для кого не секрет, що з віком люди потребують більшої кількості корисних речовин і елементів, тому вітаміни для літніх людей старше 60 років є просто необхідними для правильного протікання обмінних процесів. З віком всі функції людини дещо змінюються, а його активність зменшується. Продуктів він з’їдає не так багато, а деякі люди вважають, що і вітамінів в такому випадку потрібно набагато менше. Але ця думка є, звичайно, помилковим.

Полезные витамины для пожилых людей старше 60 лет

Вітаміни для людей похилого віку

Людям, які старші 60 років, просто необхідно вживати вітаміни щодня. Однак, на превеликий жаль, багато хто не дотримуються цього правила, оскільки звикли економити на власному здоров’ї, з-за чого зростає смертність.

Крім того, потрібно зауважити, люди, які вважають, що всі корисні вітаміни, необхідні для літніх людей, що знаходяться в звичних продуктах харчування, помиляються. Але в будь-якому разі слід приймати як звичайні продукти харчування, так і препарати, що містять вітамінний комплекс.

Так для чого ж потрібні людям у віці вітаміни? Вся справа в тому, що у людини похилого віку, як правило, знижуються функції кишечника, в тому числі, і всмоктуюча, з цієї причини у нього їжа буде засвоюватися набагато гірше. У цьому віці виникає ще й така проблема, як уповільнення окисно-відновного процесу. Знижується діяльність і внутрішніх органів.

До того ж виникають різні хронічні захворювання, із-за чого людина починає посилено приймати різноманітні лікарські препарати, а це поступово веде до того, що в організмі утворюється дефіцит всіх необхідних вітамінів та макроелементів. Тому вітаміни для літніх людей відіграють важливу роль і є не розкішшю, а необхідністю. Оскільки саме завдяки їм підвищується життєдіяльність, сповільнюється в організмі процес, що відповідає за старіння.

Для пенсіонерів особливо цінними є такі вітаміни, як водорозчинні, до них відносяться групи В, Р і С. Ці елементи обов’язково повинні бути в меню людини старшого покоління.

Якою користю мають ці вітаміни? Їх ефекти різноманітні. Так, деякі з них мають антисклеротичну властивість. Також завдяки їм зміцнюються стінки судин. Якщо діяльність серця буде нормальною, то і людина зможе прожити як можна довше.

Тому вживаються вітаміни повинні бути спрямованими на профілактику серцевих захворювань. Цю функцію здатні виконати такі корисні елементи, які відносяться до групи С. Їх завдання полягає в тому, щоб зробити кровоносні судини більш еластичними та міцними, нормалізувати холестерин, що знаходиться в крові.

Як було зазначено вище, продукти, якими харчується людина, не здатні повною мірою заповнити потребу у всіх необхідних вітамінах. І звичайно ж, люди, які вважають, що всілякі фрукти і різноманітні овочі є найкращими помічниками для старшого покоління, глибоко помиляються.

Названі продукти можуть заповнити недостачу тільки фолієвої та аскорбінової кислот. А ось якщо прийом фруктів буде самим різноманітним, в такому випадку вдасться усунути дефіцит каротину, який є життєво необхідним компонентом для здоров’я людини.

Слід розуміти, що скільки б людина не вживав фруктів, все ж йому не вдасться заповнити добову норму корисних речовин. Для прикладу, можна помітити, що в 100 мл соку з яблук є тільки 2 мг аскорбінової кислоти, а щоб заповнити добову потребу, то потрібно буде випити не менше 15 склянок соку за день. Так як людський організм щодня повинно надходити 60 мг «аскорбінки». Тому слід, звичайно ж, звернутися до лікаря для того, щоб він призначив необхідний вітамінний комплекс.

Який комплекс необхідний для літніх людей?

Але не тільки спеціальні препарати потрібно буде вживати людині. Так, вітаміни для літніх ще належать до груп А, D і Є. Але в такому разі треба звертатися не стільки до овочів, скільки до продуктів, що належать до высококалорийному харчування. Це, насамперед, стосується молока, яєць, вершкового масла, круп, хлібобулочних виробів.

Вся справа в тому, що якщо людям не буде вистачати аскорбінової кислоти, токоферолу, а також каротиноїду, то це може призвести до утворення онкологічного захворювання або виникнення тієї чи іншої серцевої патології.

Крім того, слід розуміти, що жінки і чоловіки з віком потребують різному комплексі вітамінів.

З цієї причини вітаміни для чоловіків після 50 років зібрані в різних препаратах, які можна придбати в аптеці. В їх склад повинен входити вітамін А, оскільки саме цей елемент відіграє дуже важливу роль в обмінних процесах. До того ж він відноситься до чинника, який не дозволяє проникнути в організм інфекцій.

В препаратах обов’язково повинні бути присутніми вітаміни групи В. Вони відносяться до біологічно активних речовин і беруть участь в процесах, що відповідають за регуляцію клітинних функцій. Вони позитивно позначаються на роботі органів травлення, впливають на периферичну нервову систему, надають дію на процеси, що відбуваються в покривах шкіри.

Чоловіки так само, як і жінки потребують незамінного вітаміну С, оскільки саме він володіє відновлювальним дією, регулює білковий, вуглеводний і ліпідний обміни. Позитивно впливає на згортання крові.

Ще одним не менш важливим вітаміном вважається D. Завдяки йому кальцій у великих дозах засвоюється кишечником. Таким чином цей елемент відповідає за регулювання кальцієво-фосфорного обміну в людському організмі.

В препараті для здоров’я чоловіків повинен знаходитися ще й вітамін Е, який володіє антиоксидантним ефектом. Він захищає від пошкодження мембран і бере активну участь в обмінних процесах, що відбуваються в тканинах.

Вітаміни для жінок

Для літніх жінок такі важливі вітаміни, як D, Е, С, А, групи В. Мікроелементи теж відіграють дуже важливу роль. Це стосується заліза, міді, кальцію, селену і цинку.

Якщо говорити більш конкретно, то вітаміни, які відносяться до групи В, у літньої жінки починають засвоюватися набагато гірше. З цієї причини в організмі виникає дефіцит таких елементів. Особливу увагу слід приділити вітаміну В1, так як він нормалізує роботу нервових систем як центральної, так і периферичної. Приводить в норму діяльність ендокринної системи і серця.

Якщо людині не буде вистачати рибофлавіну, тобто вітаміну В2, то у нього почне порушуватися зір, нервова система засмутиться. Це стосується і травної системи. З’являться хронічний коліт, загальна слабкість, гастрит, різні захворювання шкірного покриву.

Цей вітамін потрібно буде вживати в більшій кількості у тому випадку, якщо пенсіонер займається спортивними навантаженнями. Не слід при цьому вживати алкогольні напої, адже вони знижують засвоєння В2. А щоб організм жінки у віці повноцінно функціонував, необхідно приймати всі важливі мікроелементи, які були вказані вище.

Тому слід розуміти, що люди пенсійного віку мають потребу в щоденному вживанні всіх необхідних вітамінів, адже саме завдяки їм весь організм буде нормально функціонувати, а різні захворювання не стануть набридати своїми неприємними симптомами. Тільки не слід самостійно набувати який вітамінний препарат в аптеці, краще це зробити після консультації з кваліфікованим фахівцем, який ще й допоможе розробити збалансоване і правильне харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code