vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Корекція зору лазером

Різні галузі медицини сьогодні активно використовують лазерні пристрої на лікування багатьох захворювань. Інноваційні технології дозволяють усувати патології та проводити оперативні втручання з найменшим ризиком для здоров’я людини, за винятком тривалих періодів реабілітації.

В офтальмології лазерна корекція також затребувана, особливо в лікуванні легкої та важкої форми короткозорості, різних форм астигматизму, далекозорості. На зміну актуальним раніше технологіям (ЛАСІК, ФРК, Фемто-ЛАСІК), приходять нові, досконаліші, зокрема метод ReLEx smile, що відноситься до 3-го покоління мікрохірургії.

Кому підходить корекція зору лазером

Незважаючи на те, що вплив лазера є безпечним для людини, його можна призначати не всім пацієнтам. Зокрема, лазерна корекція, за рідкісним винятком, не практикується в лікуванні дітей, оскільки очне яблуко ще не повністю сформоване, воно росте та розвивається. Також з обережністю призначають лазерну корекцію зору пацієнтам віком від 45 років. Офтальмолог проводить обстеження, якщо вікових змін не діагностовано лише тоді дозволяється використовувати технологію.

Звичайно, корекція зору лазером – це не панацея від усіх проблем з очима. Ефективна методика при лікуванні:

 • астигматизм у пацієнтів, з показниками зору до ±6 дптр;
 • гіперметропії (або далекозорості) з показниками до +6 дптр;
 • міопії (близорукості) з показниками до -12 діоптрій.

Реабілітаційний період

На відміну з інших методів оперативного втручання, після корекції зору лазерними променями період відновлення невеликий. Вже через 2-3 години у пацієнта повністю відновлюється зір, а наступного дня можна сідати за кермо автомобіля, займатися легкими видами спорту, працювати на ПК та дивитися гаджети.

Тільки в реабілітаційному періоді необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря:

 • капати очні краплі;
 • до дозволу лікаря не вмиватися (тільки краплями), не торкатися ока і не мити волосся, щоб не занести інфекцію;
 • тиждень не плавати, не займатися видами спорту, пов’язаними із ризиком травми ока;
 • місяць бажано не відвідувати сауну.

Протипоказання

Рішення про те, чи допустима лазерна операція на очі, лікар вирішує індивідуально після обстежень. Але є низка абсолютних протипоказань до використання лазера в офтальмології. Це:

 • вагітність та період лактації;
 • вік пацієнта віком до 18 років;
 • захворювання очей, загалом, та рогівки зокрема;
 • люди з алкогольною, наркотичною залежностями;
 • пацієнти з психоневротичними розладами;
 • імунні захворювання (цукровий діабет у тяжкій формі, артрити та ін.).

Гострота зору – це вміння ока розрізняти об’єкти, що знаходяться гранично близько один до одного. При цьому показником гостроти буде відстань, з якої людина сприйматиме ці об’єкти окремо.

Саме гострота зору є основним показником стану ока, адже люди найчастіше звертаються до офтальмолога, коли їм стає складніше читати або коли зауважують, що можуть прочитати вивіску з меншої відстані, ніж раніше.

Як визначити результат після лазерної корекціїОсь уже кілька десятиліть лазерна корекція позбавляє людей від окулярів та лінз. Процедура вважається одним із найнадійніших і найшвидших методів вирішення проблеми, але відвідувачі офтальмологічних клінік продовжують запитувати, чи буде їхній зір після процедури стовідсотковим.

Відповідь це питання можна отримати ще етапі обов’язкової передопераційної діагностики. Якщо під час огляду лікар зробив висновок, що ваші очі здатні бачити на 100% (або одиницю), результат після операції та відновлення буде саме таким. Якщо ж пацієнт має інші офтальмологічні проблеми, то фахівець попередить, що результат буде гіршим. При низці захворювань, тієї ж амбліопії, людина після операції може бачити і на 70%, якщо такою є її власний максимум.

Підвищена гострота зору

Варто пам’ятати, що 100% або 1,0 це прийнятий стандарт. У певного відсотка людей зір гостріший і сягає 1,1-1,2, інколи ж доходить і до 2,0.

Після проведення операції деякі пацієнти можуть виявити, що гострота їхнього зору перевищує 100%, наприклад — 120% або навіть 200%, але це можливо тільки у випадках, якщо око людини спочатку передбачало вищу гостроту зору. Досягти подібного результату за допомогою звичайних лінз або окулярів неможливо, тому сама людина може і не знати, що її очі можуть бачити настільки добре.

Причина у самій суті операції. У ході лазерної корекції фахівець працює виключно з рогівкою, згладжуючи та виправляючи її нерівності. Фактично, лазер “шліфує” поверхню ока, створюючи ідеально рівну поверхню.За гостроту зору, своєю чергою, відповідають спеціальні клітини сітківки, які називають колбочками. Чим менший їх діаметр, тим вищою теоретичною гостротою зору може похвалитися людина. Завдання лазерної корекції полягає в тому, щоб допомогти людині досягти максимальної гостроти зору.

За гостроту зору, своєю чергою, відповідають спеціальні клітини сітківки, які називають колбочками. Чим менший їх діаметр, тим вищою теоретичною гостротою зору може похвалитися людина. Завдання лазерної корекції у тому, щоб допомогти людині досягти максимальної гостроти зору, яку здатні його очі. Це правило спрацює і у випадках, якщо кожне око має свій максимум, наприклад, 60% і 100%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code