vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Контрацептиви для чоловіків: види і принцип їх дії

Існує декілька способів захисту від небажаної вагітності, розроблених спеціально для чоловіків. Найбільш поширеними є перерваний статевий акт і використання презервативів. Також виконують хірургічні втручання, дія яких може носити зворотний або незворотний характер.

Активно розробляються протизаплідні лікарські препарати. При їх створенні особлива увага приділяється ефективності та безпеки, якими має володіти засіб.

1

Перерваний статевий акт

Найбільш поширеним і простим у виконанні є спосіб перерваного статевого акту. Його можна застосовувати без спеціальної підготовки в будь-яких обставинах. Для цього партнер повинен встигнути витягти член з піхви ще до початку еякуляції.

Недоліком цього методу є його ненадійність, оскільки незначна кількість сперми може виділятися в момент злягання. Ступінь оберігання від небажаної вагітності не перевищує 70%. До мінусів відноситься і відсутність захисту від інфекцій, що передаються при статевому контакті. Вважається, що постійне використання цього виду контрацепції негативно позначається на психологічному стані чоловіка і його потенції.

2

Презервативи

Застосування презервативів також відноситься до методів попередження небажаної вагітності. При їх застосуванні створюється механічний бар’єр, який не дозволяє сперматозоїдам проникнути в піхву. До позитивних властивостей контрацептиву відносяться:

 • висока надійність;
 • профілактика статевих інфекцій;
 • відсутність впливу на репродуктивну сферу;
 • доступність, невисока ціна;
 • для вибору презерватива не потрібна консультація лікаря.

Слід пам’ятати, що переваги реалізуються тільки в разі правильного застосування засобу захисту. Необхідно підбирати розмір виробу і дотримуватися інструкцію по його використанню.

Існують рідкі презервативи. Вони випускаються у вигляді балончика, в якій під високим тиском знаходиться латекс. Контрацептив розпилюють на збуджений пеніс. Через 2 хвилини латекс застигає, після чого чоловік може продовжити статевий акт.

Недоліками цього способу захисту є незручність використання і висока ціна. Від можливої вагітності та інфекцій рідкий презерватив захищає краще, оскільки повністю повторює форму члена. Це виключає можливість неправильного застосування засобу.

3

Інвазивні методики запобігання

До інвазивних способів чоловічої контрацепції відносяться:

 • вазектомія;
 • установка в сім’явиносні протоки спеціальних клапанів або поліуретанових пробок;
 • введення спіралі зі сперміцидом.

Достоїнствами цих видів запобігання вважаються висока ефективність і відсутність впливу на гормональний профіль (на лібідо і потенцію). Недоліками є:

 • необхідність хірургічного втручання;
 • незворотність дії (при вазектомії);
 • відсутність захисту від статевих інфекцій;
 • для підбору методики обов’язкова консультація фахівця.

3.1

Вазектомія (стерилізація)

Процедура стерилізації для чоловіків отримала назву вазектомії. В ході втручання хірург перерізає сім’явиносні протоки яєчок. Операція виконується під місцевим наркозом і триває не більше 15-20 хвилин. Пацієнт стає безплідним через місяць після її проведення.

В даний час існує методика «зворотного вазектомії». Вона показана раніше стерилізованим пацієнтам, які планують дитину. Проводиться зшивання пересеченних проток, в результаті чого репродуктивна функція у 90 % випадків відновлюється.

3.2

Установка клапанів і поліуретанових пробок

Ці процедури служать альтернативою вазектомії. Їх перевагою є повна оборотність контрацептивного ефекту. Під час хірургічного втручання у сім’явиносні протоки встановлюються мініатюрні клапани, що перешкоджають просуванню сперми. При необхідності їх можна відкрити або знову закрити.

Можливо введення в протоки спеціального речовини на основі поліуретану. Після того як воно застигає, чоловік втрачає здатність до зачаття. При плануванні вагітності утворилися затори видаляють, фертильність відновлюється.

3.3

Спіраль для чоловіків

Ще одним видом контрацептиву є чоловіча спіраль. Це пристосування, за формою нагадує мініатюрний парасолька. На його кінці знаходиться спермицидний гель, який призводить до руйнування сперматозоїдів. Спіраль вводиться через сечовипускальний канал в мошонку чоловіки. Даний вид оберігання від небажаної вагітності застосовується рідко.

4

Гормональна контрацепція

Активно розробляються протизаплідні препарати для чоловіків. За своєю природою вони є гормональними стероїдними засобами і застосовуються у вигляді таблеток або ін’єкцій. В широкому продажі вони відсутні. Оральні та ін’єкційні контрацептиви містять у складі тестостерон, гестагени або їх комбінацію. Ці речовини викликають оборотне зниження рівнів гормонів гіпофіза, що відповідають за утворення сперми в тестикулах. В результаті кількість активних сперматозоїдів зменшується, що робить запліднення неможливим.

Тестостерон застосовують у вигляді ефірів. Перевага віддається ін’єкційним форм пролонгованої дії, які можна вводити щотижня. Оральні препарати володіють великою кількістю побічних реакцій та здатні негативно впливати на функцію печінки. Існують підшкірні імплантати, які забезпечують рівномірний і поступове виділення гормону в організм. Ефективність захисту від небажаної вагітності в цьому випадку не перевищує 85%.

До небажаних ефектів від застосування тестостерону відносяться:

 • збільшення вироблення шкірного сала;
 • виникнення акне;
 • надбавка маси тіла;
 • підвищення кількості еритроцитів у крові;
 • зміни в обміні жирів і вуглеводів;
 • порушення роботи печінки.

Ліки на основі гестагенів — депо-медроксипрогестерон, норетиндрон, норетандролон — теж чинять пригнічувальну дію на утворення сперматозоїдів. Але для вираженого ефекту необхідно призначення високих доз, що пов’язане з розвитком негативних явищ. Після скасування прогестинів спостерігається тривалий процес відновлення репродуктивної функції.

Анаболічний стероїд 19-нортестостерон має слабовыраженное гестагенное дію. Він добре переноситься і не чинить негативного впливу на потенцію і статевий потяг. Зниження продукції сперматозоїдів на тлі його застосування оборотно, що робить його вельми привабливим для призначення в якості контрацептиву для чоловіків.

З метою зменшення побічних ефектів протизаплідних засобів використовують комбінацію ефірів тестостерону, дидрогестерон і аналогів гонадотропін-рилізинг-гормону гіпоталамуса Нафарелина. Звичайний режим прийому — 1 раз на місяць. Найбільш часті поєднання речовин:

 • 19-нортестостерон (Анадур) з норетиндрон;
 • тестостерон ципронат і енантат з депо-медроксипрогестерон (ДМПА);
 • тестостерон енантат і Нафарелин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code