vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли треба їхати в пологовий будинок

Коли їхати в пологовий будинок? Це питання хвилює багатьох вагітних жінок і їхніх рідних. Цілих дев’ять місяців жінка чекає настання пологів і появи довгоочікуваного дива!

Когда надо ехать в роддом

Ці довгі дні проходили не тільки в радісному передчутті зустрічі з малюком, але і в тривозі, сумніви, страхи. Адже в цей час важко, як ніколи – і фізично, і морально. Живіт вже давно опустився в порожнину малого тазу, а досить велика дитина перевертається не на жарт, приносячи чималий дискомфорт.

За кілька тижнів до пологів майбутній мамі вкрай необхідно гарненько виспатися і відпочити, однак це не завжди виходить у передпологовій суєті.

Не багатьом жінкам до кінця вагітності вдалося уникнути всіх «радощів вагітності» – токсикозу, набряків, нервів, розтяжок та інших неприємних моментів.

Ще задовго до 40-го тижня більшість молодих мам вже приготували акуратно складені пакети для себе і своєї дитини в пологовий будинок. Якщо ж це ще не зроблено, варто якомога швидше цим зайнятися, адже часу вже обмаль!

Необхідні речі для пологового будинку:

Багато хто вже народили жінки радять майбутнім мамам розділити речі на три пакети:

  • речі мамі: документи, родовий сертифікат, засоби гігієни, два рушники, одяг і нижню білизну, халат або піжама, шкарпетки, тапочки, посуд і клейонка, післяпологовий бандаж;
  • для дитини: пелюшки, підгузники і крем під підгузник, гігієнічні засоби, термометр, одяг по сезону, пляшечка і соска;
  • речі на виписку: мамі верхня одяг і взуття, переноска малюкові, плед і комплект на виписку.

Незважаючи на деякий страх перед болем і тривогою щодо того, як все пройде, до кінця вагітності жінка вже морально готова до пологів. Вона тепер навіть чекає провісників пологів і сутичок з нетерпінням. І ось момент істини настав – з’явилися передвісники пологів.

Як визначити, коли їхати в пологовий будинок?

Для тих, хто народжує вперше, ці питання надзвичайно актуальні і важливі.

За кілька тижнів до пологів внаслідок тиску плоду на низ живота можуть почати турбувати тягнуть больові відчуття внизу живота, як під час менструації. Можуть хворіти також кістки малого тазу і лобкового симфізу.

Помилкові сутички. Матка при помилкових сутичках починає напружуватися і мимоволі скорочуватися, але болі при цьому немає. Вона періодично кам’яніє, однак час між скороченнями не зменшується. Саме нерегулярність помилкових сутичок і відсутність болю, хаотичність і мала інтенсивність дозволяє відрізнити їх від справжніх сутичок.

Навіщо ж природа передбачила таке явище, як помилкові перейми? Виявляється, вони покликані для тренування м’язів матки, щоб підготувати їх до майбутніх пологів.

Якщо ці «треники» тривалий час непокоять, жінка може сама їх зупинити з допомогою розслаблюючій теплої ванни, душа, або просто прийнявши розслаблюючу, зручну позу. Відмінно допоможе при цьому масаж крижів.

Відходження пробки. Перед пологами часто відбувається відходження слизової пробки, яка є природним бар’єром для матки від інфекції. Майбутня мама може помітити, що разом з пробкою вийшов і невеликий згусток крові, але хвилюватися з цього приводу не слід. Слід зауважити, що відходження пробки не завжди є знаком, що пологи вже почалися або ось-ось почнуться. Іноді після пробки проходить ще два тижні, перш чим почнеться родова діяльність, але все ж лікарі радять не планувати будь-яких поїздок у цей період і не залишатися надовго вдома.

http://www.youtube.com/watch?v=c_pDD7omwa8

Як дізнатися справжні перейми?

Пологи тривають в середньому від 3-х до 20 годин. Це процес не швидкий, особливо для жінок, що народжують вперше, і головне в цій справі не метушитися. Для того щоб безпомилково визначити сутички, потрібно розуміти, що головна їх ознака – біль.

Спочатку ця біль не відрізняється інтенсивністю, вона ниє і болить внизу живота. У цей період можна, якщо потрібно, прийняти душ, поїсти, зібрати решту речі для пологів і післяпологового періоду.

Поступово больові відчуття зростають, і разом з ними стають відчутні перші сутички. Болю при переймах мають властивість з кожним разом посилюється, і в цей час рекомендується глибоко і рівно дихати, намагаючись зберігати спокій. Регулярними вважаються перейми, тривалість яких 20-30 секунд, що йдуть через 15-20 хвилин.

Щоб майбутньої матері не прогавити, коли їхати в пологовий будинок, потрібно вважати точний час між тим, коли закінчилася одна сутичка почалася наступна. Якщо частота перейм з плином часу поступово зменшується і в один момент скорочується до 8 хвилин, можна сміливо відправлятися в пологовий будинок.

Добиратися до пологового будинку за кермом свого автомобіля породіллі не рекомендується. Якщо пологи застали зненацька, та ще й не вдома, можна викликати таксі або швидку допомогу і їхати в якості пасажира. У машині бажано постаратися прийняти положення напівлежачи і підкласти невелику подушку під поперек. Заднє сидіння автомобіля підійде для цього найкращим чином.

По прибутті у пологовий будинок породіллі повинні пройти в приймальне відділення, де їх оформляють і проводять первинне обстеження. Для оформлення потрібні всі стандартні документи – паспорт, поліс і обмінна карта. Ці папери дуже важливо носити з собою в останні тижні вагітності, на випадок якщо пологи застануть зненацька не в той час і не в тому місці.

Трохи про навколоплідні води. Бувають випадки, коли міхур з навколоплідними водами проривається до настання пологів. До цього повинні бути готові жінки, рожающие вперше. У цьому випадку важливо запам’ятати час, коли це сталося і звернути увагу на те, каламутні води або прозорі. Після цього потрібно відразу їхати в пологовий будинок і повідомити інформацію про водах і їх стан акушера.

Стрімкі пологи. В акушерській практиці бувають випадки, коли пологи починаються стрімко, буквально протягом кількох годин. Визначити такі пологи можна за інтенсивним сутичок, час між якими дуже швидко скорочується. Як правило, це трапляється при повторних пологах. Небезпека стрімких пологів полягає в тому, що вони можуть початися прямо в домашніх умовах або по дорозі в пологовий будинок. Це, у свою чергу, великий ризик для життя і матері, і дитини.

http://www.youtube.com/watch?v=7S8NeWfPyJg

В даному випадку необхідно викликати швидку допомогу, щоб якомога швидше дістатися в пологовий будинок.

При яких умовах чоловік може супроводжувати дружину в період пологів?

Дозвіл має бути надана адміністрацією пологового будинку або прописано в укладеному з вами договорі. Обов’язкова умова для цього – наявність довідок про проходження флюорографії, мазок з рота і негативні результати аналізів на ВІЛ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code