vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли тест може показати вагітність?

Коли тест покаже вагітність? Це питання хвилює тих, хто мріє стати батьками. Використання тестів на вагітність, придбаних в аптеках, самий простий та доступний в домашніх умовах спосіб визначення настання вагітності. З-за простоти використання і досить швидкого отримання результату їх називають експрес-тестами. Застосування не складе труднощів, оскільки в інструкції все гранично ясно описано. Використовуючи сучасні тести, можна з легкістю визначити вагітність протягом дуже короткого часу.

Когда тест может показать беременность?

Всі промислові тести з визначення вагітності працюють за схожим принципом: вони визначають вагітність щодо підвищення гормону ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) в сечі. Так як даний гормон з’являється лише в організмі вагітних, його називають гормоном вагітності. Він починає вироблятися майбутньою плацентою – хоріоном – після прикріплення плодового яйця до стінки матки, підвищення його концентрації відбувається поступово. При достатньому накопиченні гормону в організмі жінки тест показує позитивний результат, тоді стане ясно, вагітна жінка чи ні. Вважається, що вагітність може бути визначена за допомогою домашніх тестів за умови підвищення гормону ХГЛ до незначно високих показників, тобто практично з 3-4 тижні вагітності.

Тести для визначення вагітності: типи і особливості

Питання про те, коли краще робити тест на вагітність з метою отримання достовірного результату, прямо залежить від використовуваного виду експрес-тесту. Існує кілька їх типів:

  1. Стрип-тести, або тестові смужки. Це найбільш простий, недорогий і тому самий популярний тип тесту. Він являє собою смужку паперу, яка просочена спеціальним реактивом. Це тести першого покоління. Отже, необхідно зібрати порцію сечі і ввести в неї смужку у вертикальному положенні до зазначеної на ній стрілки на час, який зазначено в інструкції. Далі смужка виймається і кладуть горизонтально на рівну суху поверхню. Отриманий результат можна буде оцінити в протягом декількох хвилин. Якщо на тесті з’явилося дві смужки, то вагітність є.
  2. Планшетний тест. Дорогий, але разом з тим більш зручний і, що не менш важливо, достовірний вигляд тесту, на відміну від стріп-смужки. Планшетний тест відноситься до категорії другого покоління. Він має вигляд тестової смужки, укладеної в своєрідний пластиковий планшет, на якому знаходиться два віконця. В одне віконце капають трохи досліджуваного матеріалу, а в другому висвічується результат. Якщо вагітність настала, то реактив у другому віконці забарвиться.
  3. Струменевий тест. Це тест третього покоління. Назва тесту відображає спосіб його використання – конструкція підставляється під струмінь (попередньо відкривається ковпачок, а в кінці закривається) – так відбувається забір матеріалу, через кілька хвилин на маленькому дисплеї на поверхні тіста відобразиться інформація про відсутність або наявність вагітності. Даний тип тестів за своїм інформативним параметрами суттєво випереджає двох своїх попередників, але і ціна суттєво вище.
  4. Електронний тест. Це новітній вид, результат якого не ставиться під сумнів. Він теж реагує на вміст ХГЛ у сечі: буквально через кілька хвилин на дисплеї відобразиться знак плюс, якщо вагітність є, або мінуса, якщо вона відсутня. Головною перевагою є те, що на індикаторі цифрового тесту визначається передбачуваний термін вагітності. Треба відзначити, що даний тип тесту досить зручний у використанні, хоча і у багато разів перевищує вартість усіх інших.

В які терміни тест покаже вагітність?

Зазвичай перевіряти наявність вагітності рекомендується з дня початку затримки менструації.

В силу того, що різні типи тестів мають різну чутливість до гормону ХГЛ, кожен з них може використовуватися в більш ранні строки або доведеться трохи почекати з цією процедурою до настання більш підходящих днів.

Що мається на увазі під термінами? Вихідною точкою відліку в даному випадку служить або день овуляції, або день передбачуваного зачаття.

У цей проміжок часу має відбутися прикріплення ембріона до матки, відповідно, почне вироблятися гормон, що визначає діагностується стан.

Якщо мова йде про звичайних стрип-смужках, то краще дочекатися затримки менструації. Даний тип має чутливість до гормону ХГЛ від 25 mME/ml. На таких типах тестів виробником зазначається, що вагітність визначається з першого дня затримки.

Але треба зазначити, що подібний спосіб не завжди дає вірний результат з першого дня затримки всупереч заявам виробників. На самому початку вагітності такий тест може показати помилковий результат і ввести в оману. В цілях отримання достовірного результату процедуру доводиться повторювати кілька разів протягом тижня після затримки.

Планшетні тести мають чутливість до ХГЛ від 10 до 25 mME/ml, їх використання доцільно на більш ранніх термінах, чим стрип-смужок. Струменевий тип визначає присутність ХГЛ від 10 mME/ml, відповідно, його можна використовувати, не чекаючи затримки, приблизно за 5 днів. Вірогідність дуже висока. Крім того, його відрізняє простота і комфорт використання, а також гігієнічність. Цифрові пристрої також покажуть наявність вагітності на ранніх її термінах.

Загальні рекомендації з проведення тестів на визначення вагітності

Для проведення домашньої діагностики вагітності краще використовувати ранкову сечу, в якій найбільш висока концентрація гормону ХГЛ. Це відноситься майже до всіх типів тестів. Виняток становлять електронні та струменеві їх аналоги, використання яких не допустимо тільки в ранкові години, але і вдень. Це пояснюється тим, що вони мають дуже високу чутливість до хоріонічного гонадотропіну людини.

Нерідко виникають випадки, коли друга смужка на тесті забарвлюється слабо, в подібній ситуації рекомендується повторити спробу через пару днів. Рівень гормону ХГЛ збільшиться, реактив на тесті виявить його і підтвердиться вагітність. У деяких випадках тестові смужки можуть дати хибний результат: при наявності вагітності – псевдонегативний, а при її відсутності – хибнопозитивних. Можливо, це викликано наступними причинами:

  • минув термін придатності, порушувались умови зберігання;
  • використовувалася не ранкова сеча;
  • тест був проведений занадто рано за термінами;
  • низька чутливість тесту;
  • інструкція по застосуванню не дотримувалася.

Таким чином, охочі дізнатися про вагітність як можна раніше після зачаття мають таку можливість за допомогою використання експрес-тестів, які дуже зручні у використанні та доступні. Їх інформативність і показовість безпосередньо залежить від якості і чутливості до хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Чим вони чутливіші, тим більше шансів отримати достовірний результат у більш короткі терміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code