vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли плодове яйце видно на УЗД на малому терміні?

Плодове яйце видно на УЗД на шостому тижні після зачаття, розмір ембріона становить приблизно 1 см. У відповідності з нормами всесвітньої організації охорони здоров’я перше дослідження слід проводити на 10-14 тижні вагітності. Ось тільки мало хто з батьків хоче чекати стільки часу. Всім хочеться переконатися, що вагітність маткова і майбутній малюк нормально розвивається.

Когда плодное яйцо видно на УЗИ на малом сроке?

Відразу після виявлення вагітності кожна жінка повинна звернутися в жіночу консультацію для взяття на облік. Лікарі будуть спостерігати її протягом усього терміну виношування дитини, стежити за розвитком плодового яйця на ранніх термінах вагітності, передбачаючи можливі ризики.

УЗД – це одне з найбільш точних досліджень, що дозволяє визначати вагітність, стежити за розвитком плода, діагностувати патології ембріона. Завдяки цьому обстеженню збережено безліч життів як дітей, так і їхніх матерів.

Види ультразвукової діагностики

Особливо ефективними на ранніх тижнях вагітності вважають трансвагінальне і трансабдомінальне обстеження. Таке УЗД дозволяє розглянути місце розташування плодового яйця в порожнині матки. Дослідження дозволяє визначити позаматкову вагітність.

Не завжди за допомогою ультразвуку можна побачити оболонку плода, навіть на 5 тижні. Навіть якщо не видно ембріона, досвідчений фахівець повинен відзначити характерне при вагітності потовщення стінок матки. Процедура проводиться повторно через 1-2 тижні за призначенням лікаря.

Інформацію про пренатальному розвитку дитини можна отримати за допомогою наступних видів ультразвукової діагностики:

 • 3D – і 4D-дослідження;
 • доплерографія;
 • кардіотокографія.

Діагностика з використанням об’ємного зображення дозволяє розглянути малюка, його личко, ручки, ніжки – ту частину тіла, якою він захоче повернутися. Таке УЗД проводять на більш пізніх термінах вагітності, коли організм дитини більш або менш (залежно від кількості тижнів) сформований. Це кольорове дослідження, найчастіше малюк показується в золотистому кольорі.

Дослідження доплером дозволяє оцінити кровоносну систему плода, а також обстежити матку і плаценту. Таке УЗД може бути призначене лікарем на будь-якому терміні вагітності. Воно дає можливість підтвердити або спростувати вади серцевої системи, виключити завмерлу вагітність, перевірити роботу серця плода. На більш пізніх термінах доплерографія може вказати на брак кисню.

Кардіотокографія (КГТ) визначає рівень кисневого голодування плоду, реєструє спокійне серцебиття дитини під впливом змін, що відбуваються в матці. При необхідності обстеження призначається спостерігає гінекологом.

Чому при обстеженні не видно плодового яйця?

Майбутні матері часто задають один і той же питання: коли на УЗД видно плодове яйце? Нерідкі випадки, коли на 8 або навіть 12 тижня серцебиття плоду не прослуховується і його самого не видно. Не варто впадати у відчай! Ультразвукова діагностика не завжди дає 100% інформацію. На результат може вплинути безліч чинників, як технічних, так і людських. Лікарями рекомендовано проводити кілька досліджень для підтвердження отриманої інформації. Це не тільки УЗД, але і лабораторні аналізи, гінекологічні огляди.

Як не прикро усвідомлювати, але неточності ультразвукової діагностики перервали життя не одного малюка, і все-таки це поодинокі випадки, що зустрічаються не так часто. В основному УЗД дає достовірний результат, а при небезпеці виникнення завмерлої або позаматкової вагітності необхідно пройти поглиблене обстеження.

Якщо УЗД не виявляє ембріон в плодовому яйці, необхідно провести аналіз крові на ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини). При позитивній динаміці рівень цього гормону підвищується пропорційно тижнях гестації. Не можна виключати можливість неправильного обчислення строку. Можливо, він малий для того, щоб побачити плід на приладах. Лікарі вважають термін вагітності акушерських тижнями, тобто з першого дня менструації включно, так що помилки в підрахунках зустрічаються часто. Варто звернутися в інший медичний заклад і знову пройти УЗД і аналізи. Не поспішайте погоджуватися на чистку, поки не вичерпаєте всі можливі варіанти.

Те, на який тижня видно ембріон на УЗД, а не тільки плодове яйце, його оточує, багато в чому залежить від індивідуальних особливостей організму і місця закріплення яйцеклітини в матці. Важливу роль відіграє сучасне обладнання. Зазвичай ембріон показується на 6-7 тижні після зачаття.

Всілякі міфи про УЗД:

 1. УЗД негативно впливає на внутрішньоутробний розвиток плода. Немає жодних доказів, що підтверджують або спростовують цей факт. Вчені та лікарі сходяться на думці, що всього має бути в міру. При нормальному перебігу вагітності достатньо 3 планові УЗД-обстеження. Тільки при патологіях або загрозі викидня кількість досліджень може бути збільшено. Часто УЗД не рекомендують робити на ранніх термінах вагітності, а от ближче до пологів можна пройти 3D-обстеження та отримати картинку на пам’ять. Плід на останніх тижнях вже сформувався, і ультразвукові хвилі не заподіють йому шкоди.
 2. Під впливом ультразвукових хвиль змінюється ДНК. Під час проведення УЗД хвилі проникають до об’єкта і відштовхуються від нього, що дозволяє сформувати картинку. Весь процес створює тільки механічне коливання тканин всередині утроби матері. Дослідження на вагітних мишах не виявили жодних генетичних змін, викликаних застосуванням ультразвуку.
 3. Протиприродний характер УЗД. Це питання суб’єктивного сприйняття. Діагностика є добровільною процедурою, бажання її пройти залежить тільки від батьків майбутнього малюка.
 4. УЗД – це експеримент. У цьому є частка правди. Вивчення пренатальної життя плода дає масу матеріалу для наукової роботи. Отримані знання і досвід дозволяють рятувати життя матерів і дітей по всьому світу.

У будь-якому випадку для проведення УЗД-діагностики необхідна згода матері. Головне – стежити, щоб лікар використав сучасне обладнання з низьким рівнем випромінювання.

Аномалії пренатального розвитку

Існує багато причин, за яких плід розвивається неправильно. Це пов’язано з спадковими захворюваннями жінки, з внутрішніми інфекціями, хронічними хворобами та іншими причинами.

Нижче представлені деякі аномальні особливості розвитку плода:

 1. Деформація плодового яйця трапляється при частковому відшаруванні плаценти або порушеному тонусі матки. Якщо вчасно побачити неправильну форму і відновити тонус, то плодове яйце прийме правильне обрис. Життя матері і малюка будуть поза небезпекою.
 2. Неправильне прикріплення яйцеклітини.
 3. Невідповідність плодового яйця стандартним параметрам.
 4. Аномальне місце розташування.

В основному перераховані невідповідності не несуть ризику для життя матері і дитини. При відбулася вагітності жінка найчастіше здатна зачати і виносити здорового малюка.

Небезпечними вважаються наступні патології:

 • багатоводдя;
 • маловоддя;
 • анембріонія;
 • розвиток доброякісної пухлини всередині плодового яйця;
 • завмерла вагітність.

Те, на який тижня ви вперше побачите свого малюка, залежить від безлічі факторів, у тому числі й суб’єктивних. Пам’ятайте, що не рекомендується проводити УЗД в перші 3-4 тижні після зачаття. Це може не дати результатів, а майбутня мама перенесе зайвий стрес. Краще зробити ультразвукову діагностику на 6-9 тижні вагітності. У цей час можна побачити плідне яйце з живуть в ньому ембріоном.

Якщо після процедури ви отримали негативну відповідь (плодове яйце не виявлено) або знайдена аномалія розвитку малюка, не турбуйтеся. Спробуйте повторне обстеження або зверніться до іншого фахівця, зробіть повторні лабораторні аналізи. Пам’ятайте, що життя маленької людини багато в чому залежить від вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code