vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли найкраще робити УЗД при міомі матки?

Чому відповідь на питання, коли треба робити УЗД при міомі матки, сьогодні цікавить багатьох представниць прекрасної статі? Одним з найпоширеніших жіночих захворювань сьогодні є міома матки. Так називають доброякісну пухлину, що розвивається в міометрії – м’язовому шарі матки. Незважаючи на доброякісність цієї пухлини, є ймовірність її переродження в злоякісну, тому жінці треба постійно відвідувати лікаря і контролювати перебіг хвороби.

Когда лучше всего делать УЗИ при миоме матки?

Обстеження при міомі матки

Для того, щоб досліджувати дане захворювання, лікарям потрібно знати про початок менархе, характер менструацій, наявності і кількості абортів, про кількість пологів і ускладненнях під час них, а також про наявність міоми у близьких родичок. Бажано, щоб перед візитом до лікаря ви були готові дати точні відповіді на дані питання, тоді йому буде простіше проводити обстеження і призначати лікування.

Крім опитування, лікар повинен буде провести огляд шкіри і слизових. При обмацуванні живота трохи вище лобка може бути визначена збільшена область, при вагітності понад 12 тижнів вона відчувається набагато сильніше. При цьому не треба забувати, що відсутність ознак міоми при пальпації не виключає її наявності.

Одним із найбільш достовірних методів визначення міоми матки є проведення ультразвукового дослідження. Завдяки йому лікар може визначити розмір і місце розташування міоми. Сьогодні технології дозволяють детально вивчити кровотік всередині пухлини.

Найважливішим моментом в лікуванні міоми є гістероскопія або гістологічне дослідження її вузлів, саме ця процедура дозволить скласти прогноз і визначитися з тактикою лікування при високій ймовірності переродження міоми в злоякісну пухлину.

Іноді для дослідження міоми матки застосовують магнітно-резонансну томографію і зондування, але ці методи не отримали такого широкого розповсюдження, як УЗД.

УЗД міоми матки

Ультразвукове дослідження – це один з найпоширеніших методів діагностики в медицині, в тому числі і гінекологічних захворювань.

При дослідженні освіти звертають увагу на збільшення розміру матки, нерівності її контуру, наявність округлих структур в товщі м’язового шару або в порожнині. УЗД забезпечує досить точну оцінку стану міоми і її вузлів, завдяки чому лікар може спрогнозувати перебіг хвороби і вибрати оптимальні варіанти лікування. Але для того щоб УЗД дало повну та максимально точну інформацію про захворювання, потрібно поводити його в оптимальний час.

Оптимальні терміни для УЗД міоми

УЗД при міомі на який день циклу буде правильніше зробити? Проводити будь-гінекологічне ультразвукове дослідження рекомендують у перші дні (3-5 день) після останнього дня менструації, не пізніше чим за тиждень – 10 днів циклу (рахувати потрібно від першого дня менструації). Ці строки встановлюють тому, що матка протягом всього менструального циклу зазнає різні зміни. Для маткових труб і яєчників ультразвукові дослідження радять проводити в ті ж терміни. Запам’ятайте, найкращі результати – це найбільш точні і правильні дані, завдяки яким лікар зможе вам допомогти, тому у ваших інтересах дотримуватися встановлені терміни.

Чому УЗД при міомі матки краще робити в першу фазу циклу? Саме в цей період ендометрій (внутрішня слизова оболонка матки) стає найбільш тонкою. Якщо у жінки є патології ендометрію, то побачити їх на УЗД з-за тонкої слизової стає набагато простіше, чим на тлі толстой. У другій половині менструального циклу ендометрій стає товщі, утворює так звані складки, за якими лікар може не побачити невеликі новоутворення. Звичайно, якщо розмір пухлини великий, то розгледіти її вийде в будь-якій фазі циклу. Але ж ніхто не хоче запускати своє здоров’я до такої стадії, тому краще проводити ультразвукові дослідження для профілактики і при перших підозрах на міому саме в першу половину менструального циклу.

Крім анатомічних особливостей матки, передумовою для проведення УЗД в першу половину циклу служить гормональний фон жінки в цей період. У другій половині у неї підвищується рівень прогестерону, внаслідок чого можливий набряк вузлів міоми.

При цьому правильними будуть дані за розмірами, отримані в першу фазу менструального циклу. Завдяки ультразвуковим дослідженням лікарі можуть достовірно оцінити кількість і розміри вузлів пухлини, їх розташування по відношенню до різних частин матки, що дає можливість максимально правильно спрогнозувати лікування пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code