vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли на узд буває чути серцебиття плоду

Коли на УЗД чути серцебиття плоду? Це питання цікаве багатьом жінкам. Кожної майбутньої матусі хочеться почути звук розбитого серця свого малюка. Це дуже важливо, оскільки означає, що дитина жива і нормально розвивається. Тому у багатьох матусь виникає закономірне питання, коли на УЗД чути серцебиття плоду. Саме робота сердечка дитини у внутрішньоутробному розвитку є важливим показником здоров’я плода.

Когда на узи бывает слышно сердцебиение плода

Однією з особливостей розвитку серця є те, що воно довго формується. Воно починає закладатися приблизно до четвертої тижня з початку вагітності. Спочатку воно виглядає як порожня трубка.

На який тижня з’являються перші серцеві скорочення? Перші серцеві скорочення з’являються до 5 тижня. На 8-9 місяці серце плоду має ту ж структуру, що і у дорослого.

До цього моменту він вже має два передсердя і два шлуночки. Але будова його все ще має відмінності. Серце малюка у внутрішньоутробному розвитку має овальне вікно, яке являє собою отвір між передсердями, а також артеріальна протока.

Цієї кількості цілком достатньо для того, щоб забезпечити киснем усі внутрішні системи. Після народження дитини відбувається закриття овального вікна, в цей же період відбувається спадання артеріального протоку.

Яке серцебиття у дитини у внутрішньоутробному розвитку

Одним з показників розвитку майбутньої дитини є наявність у нього серцевого ритму. Вважається нормою частота від 85 до 100 ударів в хвилину. Якщо частота менше або більше норми, то це може бути приводом для занепокоєння. У тому випадку, якщо під час УЗД серця при вагітності у плода відсутня серцевий ритм, то вважають, що вагітність завмерла.

Якщо скорочення рідкісні, то це може бути плодово-плацентарна недостатність або внутрішньоутробна гіпоксія плода. Однією з причиною цього може бути тазове передлежання дитини. Якщо частота серцебиття не перевищує 70 ударів на хвилину, то це теж погана ознака. На великому терміні вагітності серцебиття дитини чути добре.

При відвідуванні гінеколога лікар обов’язково простукивает живіт майбутньої мами. Це називається метод аускультації. Між іншим, це самий простий засіб, для того щоб визначити серцебиття дитини. Для цього використовується спеціальний акушерський стетоскоп. Він являє собою невелику за розміром трубочку, яка має широку воронку.

Як проявляється гіпоксія плоду під час вагітності

УЗД серця плода при вагітності дозволяє вчасно визначити гіпоксію плода. Залежно від передлежання плода, лікар повинен визначити точку, в якій серце майбутньої дитини добре прослуховується. Це може бути праворуч або ліворуч, залежно від того, як повернувся дитина.

Однак, це правило діє, якщо дитина має головне передлежання. Якщо він лежить впоперек, то ця точка знаходиться в районі пупка. Ліворуч або праворуч, залежно від того, як дитина повертається.

Якщо малюк має тазове положення, то лікар слухає серце трохи вище області пупка. УЗД на серцебиття плода призначають на термін від 5 до 6 тижнів. Якщо розташувати датчик на животі, то частоту скорочень серця можна визначити на термін від 6 до 7 тижнів. Як правило, в першому періоді вагітності скорочення серця практично не змінюються.

Серцебиття плоду під час ультразвукового обстеження

Як ми вже говорили, нормою вважається від 85 до 100 ударів в хвилину. В залежності від методу, який використовується для обстеження майбутньої мами, серцебиття плоду визначається на термін від 5 до 6 тижнів. Якщо розташувати датчик на животі, то при нормальному розвитку плоду удари серця будуть чутні в 6 або 7 тижнів. Якщо ж лікар використовує вагінальний метод дослідження, то удари серця будуть чути від 5 до 6 тижнів.

Протягом першого триместру серцеві скорочення змінюватися не будуть. По мірі розвитку плода показники будуть змінюватися.

  1. На терміні від 6 до 8 тижнів нормою вважається від 110 до 130 ударів у хвилину.
  2. Якщо вагітність має від 9 до 10 тижнів, то це від 170 до 190 уд./хв.
  3. Вже з одинадцятої тижні це від 140 до 160 уд./хв. І так зберігається до народження дитини.

Робота серцевого м’яза плоду залежить від того, наскільки розвинена нервова система. Крім того, частота серцевих скорочень буде залежати від того, наскільки рухливий малюк, а також від кількості кисню, яке він отримує від мами. Важливими є і показники стану здоров’я майбутньої мами. Так частота серцевих скорочень може змінюватися при підвищенні температури тіла вагітної жінки, або якщо вдома холодно, або, навпаки, занадто спекотно.

Так на моніторі УЗД можна побачити збільшення кількості скорочень, яке відбувається при нестачі кисню. У такому випадку частота стає від 160 уд/хв. а потім починає знижуватися. У нормі ритм серця плоду повинен бути ритмічним, причому з правильними проміжками часу.

Якщо спостерігається аритмія, то лікар робить висновок про те, що у дитини розвивається вроджений порок серця або внутрішньоутробна гіпоксія.

У нормі серцевий тон чистий і ясний і добре прослуховується. Якщо тон серця глухий, то швидше за все має місце гіпоксія. Проте при розташуванні плаценти в районі передньої стінки, це може ускладнити визначення серцевого ритму, така ж ситуація спостерігається при маловодии або багатоводді.

Подібні труднощі можуть виникнути при багатоплідній вагітності або при ожирінні. Крім того, якщо дитинка дуже рухливий, то «спіймати» її в певному положенні буває складно.

Що можна побачити на УЗД на більш пізньому терміні

УЗД на більш пізніх термінах більш інформативно, чим на попередніх. Зокрема лікаря цікавить уже не тільки той факт, що серце дитини б’ється в правильному ритмі, але і те, як саме розташовується серце в грудях. Дуже корисна буде ехокардіографія, яка може дати більш повну картину розвитку серця. Іноді лікарі рекомендують матусям на 32 тижні провести кардиотокографию. Це дозволяє побачити серцебиття дитини і зареєструвати маткові скорочення.

Отже, проведення УЗД під час вагітності – дуже важливий вид обстеження. Воно дозволяє побачити не тільки те, наскільки правильно розвивається дитина, але і розвиток серцевої м’язи. На відміну від інших органів, серце має свої особливості формування.

Сучасні методи дозволяють своєчасно виявити порушення в його розвитку, зокрема такі серйозні, як природжені вади серця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code