vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Характерні симптоми атеросклерозу судин головного мозку і його лікування

Така недуга, як атеросклероз судин головного мозку, симптоми і лікування має різні (залежно від ступеня прогресування захворювання).

Характерные симптомы атеросклероза сосудов головного мозга и его лечение

Атеросклероз: загальні відомості

Атеросклероз являє собою найнебезпечніший порушення, що вражає судини мозку. Суть хвороби полягає в тому, що на внутрішній поверхні артеріальних судин відбувається формування вогнищ жирових нашарувань. Освіта нашарувань призводить до звуження судин, при утворенні великих відкладень може відбуватися повна закупорка кровоносного русла.

При тривалому і наростаючому процесі закупорювання судин прояв цієї недуги визначає рівень недостатності кровопостачання структур мозку. При здійсненні процесу швидкої закупорки просвіту артеріальних судин мозку утворився тромб або вмістом розпадається жирової бляшки з’являються ділянки омертвіння тканини мозку.

Проведення заходів для своєчасної профілактики та лікування звуження судин внаслідок утворення холестеринових бляшок є запорукою появи позитивних результатів у процесі використання терапевтичних методів.

Атеросклероз судин головного мозку – це досить часте захворювання, яке характеризується специфічно вражаючим впливом на судини.

Підсумком розвитку такої хвороби є порушення кровообігу в структурах мозку. Розвиток атеросклерозу судин головного мозку часто призводить до летального результату.

Перші ознаки настання недуги в організмі є практично непомітними. Симптоми недуги та їх прояви залежать від ступеня пошкодження судин. Розвиток недуги супроводжується виникненням порушень в роботі нервової системи. Поступово підвищується ризик розвитку розладів психіки людини і розвитку інсульту. Дуже часто наслідком порушення розвитку є виникнення у людини внутрішньочерепної кровотечі.

Симптоми розвитку хвороби

Початкові симптоми атеросклерозу судин головного мозку часто сприймаються людиною як поява звичайного втоми і слабкості. Після певного періоду розвитку хвороби, коли відбувається звуження просвіту судин на 2/3 від їх нормального просвіту, у страждає атеросклерозом з’являються шуми у вухах і запаморочення.

Симптоми, що з’являються на різних стадіях розвитку хвороби, мають деякі відмінності між собою. Наприклад, поява регулярних головних болів може свідчити про розвиток атеросклерозу, що уражає дрібні судини головного мозку. Дрібні артерії, поражаемые при даному розвитку недуги, носять назву артеріол. Цей тип хвороби називається артериосклерозом. Захворювання характеризується утворенням склеротичних бляшок в артеріолах. Звуження внутрішнього просвіту цього типу судин призводить до виникнення порушень у виконанні функцій, покладених на мозок.

У процесі прогресування хвороби медики виділяють два періоду:

 1. Перший період – доклінічний. Період характеризується відсутністю видимих симптомів розвивається порушення. Діагностування захворювання на цій стадії його прогресування можливо тільки в результаті проведення спеціальних лабораторних досліджень.
 2. Другий період – клінічний. Період прогресування хвороби характеризується появою відразу декількох ознак, які проявляються в залежності від стадії розвитку хвороби. Цими ознаками є ішемічний, некротичний і склеротичний.

Найчастіше симптоми розвитку недуги починають виявлятися у людини після 50 років. Поява ознак атеросклерозу, як правило, у пацієнтів цього віку не викликає особливого занепокоєння і сприймається найчастіше як зміни в організмі, пов’язані з віком.

Причини виникнення недуги

Причини прогресування атеросклерозу судин мозку бувають різними, однак основна роль у формуванні передумов і розвитку хвороби приділяється такому фактору, як підвищена концентрація холестерину в крові організму. При виникненні перших ознак роботи головного мозку або серця потрібно звернутися в медичний заклад для проведення обстеження на наявність підвищеного рівня холестерину в організмі, а також для отримання кваліфікованої медконсультации з питання зниження вмісту холестерину. Першими ознаками порушення в роботі головного мозку і серця є тривалі напади невмотивованої головного болю, зниження здатності до запам’ятовування, підвищена стомлюваність організму, поява болю в серцевій області.

Основними причинами розвитку атеросклерозу кровоносних судин мозку є:

 • гіподинамія;
 • вживання великої кількості жирної їжі;
 • випробування організмом частих нервових стресів;
 • нервове перенапруження організму;
 • вживання напоїв, що містять алкоголь;
 • тютюнопаління;
 • використання пероральних протизаплідних.

Даний вид недуги може бути спровокований недостатнім споживанням риби і морепродуктів. Ці продукти вважаються антисклеротичними.

Ознаки звуження судин мозку проявляються тоді, коли збільшується швидкість накопичення холестерину на стінках судин кровопостачання головного мозку, приводячи до звуження їх внутрішнього просвіту. Порушення веде до того, що судини, в яких відбувається звуження просвіту, не можуть повноцінно забезпечувати тканина головного мозку вітамінами, киснем і живильними речовинами. Це призводить до того, що тканина, позбавлена достатнього живлення, з часом перестає нормально функціонувати.

Прогресуючий тип атеросклерозу

Для прогресуючого типу недуги характерно наявність певних симптомів. Основними ознаками прогресування недуги є:

 • зниження пам’яті;
 • зниження рівня працездатності;
 • висока втомлюваність;
 • ослаблення здатності зосереджуватися;
 • поява непритомності;
 • поява запаморочення;
 • безсоння;
 • розвиток депресивних станів.

Виникнення запаморочень найчастіше відбувається при різкій зміні положення тіла в просторі. Цей тип розвитку атеросклерозу вимагає негайного лікування, так як розвиток захворювання відбувається стрімко.

Розвиток захворювання здатне вплинути на особистість людини. З плином часу змінюється поведінка хворого, спостерігається виникнення розладів психіки, які супроводжуються головним болем. Найбільш частими наслідками розвитку прогресуючого атеросклерозу судин головного мозку є:

 • значна втрата чутливості;
 • омертвляння тканин головного мозку, які відчувають нестачу в харчуванні;
 • розвиток паралічу;
 • розвиток необоротних мозкових функцій.

Локальним проявом прогресуючого типу захворювання є втрата зору і мови.

Розвиток церебрального атеросклерозу

Церебральний атеросклероз руйнує злагоджену роботу структур ЦНС. Ступінь прояву хвороби в повній мірі залежить від ступеня ураженості судин кровоносної системи. При порушенні надходження крові в головний мозок розвивається гіпоксія, яку супроводжує дисфункції нейронів. Симптоми, що проявляються при цьому типі порушення, мають тісний зв’язок з розвитком дисфункції окремих ділянок тканин головного мозку і зниженням рівня мозкової діяльності. До таких симптомів належать:

 • зниження зору і слуху;
 • порушення функцій пам’яті та уваги;
 • порушення процесу сну;
 • поява шуму у вухах;
 • поява головного болю;
 • появу тремтіння в кінцівках;
 • часті депресії;
 • негативна реакція на світло і звук.

У разі виникнення мікроінсультів виникає розвиток паралічів і парезів. Основними причинами розвитку церебрального типу недуги вважаються порушення процесів синтезу холестерину та гормонального обміну, порушення режиму харчування і неповноцінне харчування, спадкова схильність, зайва вага, цукровий діабет, гіпертонія, захворювання, що провокують виникнення пошкодження стінок судин.

Лікування атеросклерозу судин головного мозку

Лікування хвороби здійснюється під суворим контролем фахівців різних профільних напрямків: терапевтів, кардіологів та невропатологів. Досить часто хворим доводиться звертатися за допомогою фахівців інших напрямків. Величезну роль в позбавленні від недуги відіграє зміна раціону. Дієтичне харчування передбачає зниження споживання тваринних жирів, копченостей і солодощів, особливо це відноситься до осіб, які мають зайву вагу. Бажано вводити в раціон максимально можлива кількість свіжих фруктів і овочів. Крім цього, в раціон потрібно вводити велику кількість морепродуктів.

У процесі лікування від недуги рекомендується використовувати комплекс вправ лікувальної гімнастики, який розроблений спеціально для застосування при атеросклерозі судин мозку.

Лікування захворювання являє собою досить тривалий процес. Дуже часто хворі для стабілізації стану змушені приймати спеціальні препарати протягом усього життя.

При лікуванні використовуються йодотерапия, прийом препаратів нікотинової кислоти і антиоксидантів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code