vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Хірургічне лікування лазером врослого нігтя

Лазерне лікування врослого нігтя рекомендується проводити невідкладно, як тільки буде виявлена проблема. При запущеному варіанті цього захворювання можливі серйозні ускладнення, які можуть призвести до гнійних запалень, а в гіршому варіанті – до гангрени з можливою ампутацією.

Хирургическое лечение лазером вросшего ногтя

Симптоми і причини врослого нігтя

Найчастіше самостійне позбавлення від цієї проблеми доводить людину до того, що хвороба прогресує, а неприємні відчуття посилюються.

Ця недуга може з’явитися у кожної людини незалежно від її соціального статусу, расової та статевої приналежності.

При наявності захворювання у хворого на місці вростання нігтя спостерігається гіперемія і набряклість, потерпілий палець значно збільшується, під нігтьовою пластиною з’являється гній, при ходьбі біль посилюється.

Надалі больові відчуття можуть посилюватися навіть у стані спокою. Найбільш небезпечним наслідком ускладнення хвороби є гангрена, що вимагає негайної ампутації пальця.

Виникнення проблеми врослого нігтів сприяють наступні фактори:

  • неякісний педикюр, при якому нігтики занадто коротко постригают, особливо по краях;
  • надмірна пітливість ніг;
  • грибкові хвороби стопи;
  • плоскостопість;
  • носіння здавлює і надто вільної взуття;
  • різке збільшення маси тіла.

Також медики припускають, що це захворювання може розвиватися через генетичної схильності. За статистикою 75% хворих, які перенесли це захворювання, констатують той факт, що їх батьки стикалися з такою ж проблемою.

Діагностувати хворобу не представляє особливої складності. Діагноз ставиться за результатами візуального огляду пацієнта і збором його скарг. Загальний аналіз крові проводиться з метою визначення ступеня наявного запалення і рівня глюкози в крові, щоб виключити цукровий діабет.

Можливі варіанти лікування

Складність і серйозність проблеми виключає можливість позбавлення від неї в домашніх умовах.

Лікування проводиться тільки в медичних установах лікарем, що має дозвіл на виконання необхідних маніпуляцій.

Сучасна медицина володіє наступними технологіями для вирішення проблеми:

  • видалення нігтьової пластини хірургом;
  • лазерне лікування врослого нігтя.

В першому випадку операція являє собою дуже болючу і ризиковану процедуру, не виключає рецидив. Дане лікування засноване на розтині врослого і предлежащего ділянки нігтя. Оперативне втручання проводиться після консервативного лікування, спрямованого на ліквідацію запалення і гнійних виділень. У деяких випадках видаляють всю нігтьову пластину.

Після такої операції потрібно тривалий відновлювальний період. Крім того, вона призводить до неэстетичному зміни нігтьової пластини. З такою деформацією можна забути про відкритій літнього взуття і модному педикюрі. Період відновлення може тривати більше трьох тижнів навіть при неухильному виконанні всіх рекомендацій лікаря. У 60% випадків проблема виникає знову.

Метод вирішення проблеми врослого нігтя за допомогою лазера є протилежною сучасною альтернативою хірургічного способу. Результати такого лікування набагато ефективніше.

Вирішення проблеми за допомогою лазера

Для проведення процедури застосовується спеціальний лазер. Основним позитивним моментом даної маніпуляції є те, що немає необхідності накладати шви, як при традиційній хірургічної операції. Лазер як би запаює кровоносні судини. Хворому не варто боятися відвідування медичного закладу, завдяки практичній безкровність і безболісність процедури.

Процедура займає 15-20 хвилин, при занедбаному стані захворювання часу може знадобитися трохи більше. Пацієнту видаляють лише врослу частина нігтьової пластини з краєчком зони росту.

При видаленні проблемної зони нейтралізуються місця запалення. Це особливо важливо, якщо вростання нігтя сталося через грибкової інфекції. Лазер ліквідує суперечки під всієї нігтьової пластиною.

Лазерний промінь глибоко проникає в тканини врослого нігтя, що зменшує ризик повторення захворювання порівняно з хірургічним методом. При цьому, завдяки мінімальним розрізах, відновлювальний період становить максимум тиждень.

При застосуванні цього методу лікування немає необхідності вдаватися до використання різних медикаментів в післяопераційний період, так як відсутній біль і кровотечі. У досить короткий термін відростає новий ніготь без видимих косметичних вад.

Очевидно, що видалення врослого нігтів за допомогою лазера, має більше переваг порівняно з іншими методами, оскільки після процедури відсутні шрами і ускладнення.

Профілактика захворювання

Незважаючи на те, що лазерна корекція відмінно справляється з проблемою вростання нігтя, краще подбати про профілактику цього захворювання.

Щоб не деформувати стопу, необхідно підбирати для шкарпетки лише зручне і якісне взуття, добре пропускає повітря. При покупці нової пари необхідно стежити, щоб у ній можна було ворушити пальцями. Небажано постійно ходити на підборах. Протягом робочого дня варто чергувати туфлі на підборах і на низькому ходу, щоб забезпечити своїм ногам відпочинок.

Варто не допускати зайвого потовиділення ступень ніг, взуття необхідно періодично провітрювати і просушувати.

Фахівці стверджують, що грамотно зроблений педикюр – одне з основних правил, що дозволяють уникнути проблеми вростання нігтів. Вільний край нігтя не варто занадто коротко підрізати, йому слід надавати квадратну, трохи закруглену з боків, форму. Інструменти для педикюру необхідно ретельно обробляти знезаражувальними засобами. Крім того, слід обробляти можливі пошкодження шкіри на ногах.

У місцях громадського користування (в роздягальні спортзалу, басейні, сауні) не варто ходити босоніж, щоб запобігти виникненню мікозу, який може бути причиною врослих нігтів. Не можна користуватися чужим взуттям. При наявності грибкової інфекції на стопах ніг, необхідно своєчасно її усунути.

Слід уникати різкого збільшення маси тіла, після якого стопа не встигає адаптуватися до нових навантажень. Варто приділити увагу якості харчування, так як нестача вітамінів і мікроелементів в раціоні створює сприятливий ґрунт для пошкодження нігтьового валика.

При дотриманні всіх заходів безпеки можна убезпечити себе від ризику врастающего нігтя. Якщо проблема все ж таки з’явиться, то слід пам’ятати, що лікування врослого нігтя лазером є оптимальним варіантом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code