vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Групи препаратів для лікування хворих з діагнозом ІХС

При лікуванні ІХС препарати повинен призначати виключно лікар. Хворий повинен суворо дотримуватися призначеної схеми лікування, тривалості курсу, дозувань препаратів. Вилікуватися від ішемічної хвороби серця назавжди неможливо, таких препаратів просто не існує. Але медикаментозна терапія може зупинити подальший розвиток захворювання.

Группы препаратов для лечения больных с диагнозом ИБС

Лікування ішемічної хвороби серця

Якщо людина, якій поставили діагноз, змінить свій спосіб життя, буде уважно стежити за своїм здоров’ям, тримати на контролі тиск, дотримуватися режиму сну і відпочинку, відмовиться від алкоголю і сигарет, буде помірно займатися спортом, він може обійтися навіть без ліків. Але останні дозволяють отримати ще кращий ефект.

Особливість лікування полягає в тому, що препарати потрібно приймати довічно. Вони спрямовані на підтримання в нормі тиску, холестерину і в’язкості крові.

Хворий може приймати ліки за призначеної кардіологом схемою будинку. Але якщо ж самопочуття різко погіршується, необхідна госпіталізація хворого і лікування в умовах стаціонару.

Якщо ж хвороба зайшла надто далеко і протікає важко, виражений атеросклероз коронарних артерій, може знадобитися операція, аж до пересадки серця. Це пояснюється тим, що медикаментозне лікування не сприяє зменшенню розміру бляшки холестерину або розширення просвіту артерії.

Однак це крайня міра. Більшості хворих досить регулярно приймати ліки.

Групи препаратів, які призначаються хворим

Перша група препаратів, які призначають хворим, призначена для зниження артеріального тиску. Якщо тиск підвищений, підвищується навантаження на серцеві судини та інші органи. Внаслідок цього відбувається ще більше їх стиснення, доступ кисню зменшується. Ось чому так важливо знижувати тиск і контролювати його. Гіпотензивні препарати дозволяють знизити тиск і підтримувати його.

До цієї групи препаратів належать блокатори рецепторів ангіотензину, які знаходяться в серці та інших органах. Блокатори не так ефективно знижують тиск, як інгібітори, але надають додатковий позитивний вплив на роботу серця і судин, наприклад, можуть навіть зупинити гіпертрофію серцевого м’яза. Крім того, блокатори підходять абсолютно всім хворим.

Ліки приймаються довічно. До них відноситься «Лозартан», «Лозап», «Козаар», «Валз», «Вальсакор», «Атаканд», «Микардис» і т. п.

Препарати для покращення роботи серця

До них відносяться наступні групи ліків:

 1. Бета-блокатори – сприяють блокуванні рецепторів адреналіну в серце, зменшення частоти скорочень серця і зниження тиску. Показані при аритмії, пост – і передінфарктному стані. До них відноситься «Эгилок», «Анаприлін», «Конкор», «Метопролол», «Бісопролол».
 2. Нітрати – препарати, які усувають напад, особливо стенокардії. В даному випадку призначають «Нитроминт», «Ізокет», «Моночінкве» і т. п. Ці ліки мають вплив на коронарні судини, розширюючи їх і глибокі вени. Внаслідок цього приплив крові до серця знижується, робота органу полегшується, зменшується кисневе голодування і больовий синдром. Хворим з тяжкою серцевою недостатністю хронічної форми може бути призначений прийом нітратів на постійній основі.
 3. Серцеві глікозиди – препарати, які сприяють посилення скорочень серцевого м’яза і уповільнення частоти. До них відноситься «Дигоксин», «Корглікон». Показання: миготлива аритмія, виражені набряки.

Глікозиди можуть давати побічні ефекти, тому призначають їх не дуже часто і після комплексного обстеження хворого.

Препарати для контролю необхідних показників

Дуже важливо контролювати показники холестерину, в’язкості крові та глюкози у ній. Цим цілям служать наступні групи препаратів:

Крім препаратів, дуже важливо, щоб пацієнт відкоригував свій раціон харчування, виключивши жири тваринного походження, смажену, жирну і іншу їжу, яка сприяє накопиченню холестерину в організмі. Поєднання медикаментозної та дієтотерапії дає дуже хороший результат.

Другий препарат більш ефективний розчинення тромбів, але може спровокувати кровотечу.

 1. Гіполіпідемічні засоби. До групи цих препаратів відносяться:
 • статини знижують рівень тригліцеридів, надають гіпохолестеринемічний ефект, добре переносяться хворими (особливо ефективний «Аторвастатин», «Симвастатин»);
 • секвестранты жовчних кислот застосовуються в якості додаткової терапії для зниження рівня холестерину (ефективний «Колесевелам», «Холестирамін»);
 • нікотинова кислота підвищує рівень ліпопротеїдів низької щільності, які транспортують холестерин;
 • фібрати дуже ефективні, тому показані при дуже високих значеннях тригліцеридів (зазвичай призначають «Фенофібрат», «Клофібрат» та ін).
 1. Препарати для зменшення в’язкості крові. чим кров більш в’язка, тим у хворого більше ризик утворення тромбу в коронарних артеріях. Це негативно впливає на роботу серцевого м’яза, її кровопостачання. Зниження в’язкості сприяють 2 групи препаратів:
 • антиагреганти, наприклад, «Аспірин», прийом якого має бути довічним;
 • антикоагулянти, наприклад, Варфарин», який показаний при хронічній миготливої аритмії.
 1. Препарати для контролю глюкози в крові. Хворі повинні регулярно здавати аналіз крові на цукор, оскільки одноразовий аналіз не дає об’єктивну картину. Препарати призначаються в тому випадку, якщо не допомогла дієта, зниження маси тіла, фізичні навантаження.

Призначає лікування в даному випадку ендокринолог, в залежності від багатьох факторів. Одним з них є, наприклад, наявність діагнозу цукровий діабет у хворого або відсутність такого, а також показники глюкози у конкретного пацієнта. Дані препарати хворий повинен приймати довічно.

Інші групи препаратів при ішемічній хворобі серця

Оскільки медикаментозна терапія при ІХС завжди комплексна, хворим призначають і інші групи препаратів:

 1. Сечогінні засоби або діуретики. Вони сприяють зниженню тиску, якщо хворий приймає їх в малих дозах. Але з цією метою діуретики завжди комбінують з іншими ліками. Також вони виводять з організму зайву рідину, якщо хворий приймає їх у більш високій дозі. Виведення рідини – дуже важливий момент при серцевій недостатності. Але діуретики дуже обережно і тільки в крайніх випадках призначають хворим з цукровим діабетом, оскільки ліки сприяють підвищенню рівня цукру. Зазвичай призначають «Гіпотіазид», «Фуросемід» або етакринову кислоту.
 2. Антигіпоксантів. Ці препарати сприяють зменшенню кисневого голодування серцевого м’яза, вони працюють на молекулярному рівні. Дуже популярний препарат з цієї групи – це «Триметазидин». Його призначають як допоміжний засіб.
 3. Антагоністи кальцієвих каналів. Знижують тиск, зменшують навантаження на серце і судини, покращують коронарний і церебральний кровотік. До даної групи препаратів відноситься:
 • нифедипиновая група: препарати (наприклад «Адалат», «Коринфар») впливають на гладкі м’язи судин, при цьому майже не впливаючи на міокард;
 • верапамиловая група: препарати (наприклад, «Изоптин») знижують скорочення міокарда, впливають на провідну систему серця;
 • дилтиаземовая група: препарати (наприклад, «Кардил») надають приблизно однаковий вплив як на серце, так і на судини;
 • циннаризиновая група: препарати (наприклад, «Номигрейн») розширюють судини головного мозку, тому найчастіше застосовуються при порушеннях мозкового кровообігу.

Незважаючи на те, що препарати можна купити в аптеці без рецепта, жодною мірою не можна грати зі своїм здоров’ям і підбирати схему лікування самостійно.

Завдання хворого складається тільки в тому, щоб неухильно виконувати всі приписи лікаря. Самостійна зміна дози, відміна препарату і т. д. чреваті ускладненнями, аж до зупинки серця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code