vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Гриппферон або Віферон: що краще?

Коли вирішується питання, що краще: Гриппферон або Віферон, порівнюють ці препарати за типом активних компонентів. Склад визначає властивості лікарського засобу. Одночасно потрібно вивчити протипоказання, співвіднести показання до використання препаратів з типом захворювання, симптоматикою.

Гриппферон или Виферон: что лучше?

Віферон і Гриппферон доступні для терапії дітей.

Характеристика Гриппферона

Випускається у вигляді крапель в ніс, назального спрею і мазі. Діюча речовина – рекомбінантний людський інтерферон (альфа-2b). Відрізняє засіб здатність проявляти властивості:

  • противірусна;
  • протизапальний;
  • імуномодулююча.

Принцип дії на організм заснований на здатності активізувати природні захисні механізми в клітинах, які не були заражені шкідливими частками. Значить, використовується препарат при вірусної або бактеріальної інфекції, в обох випадках імунітет недостатньо високий, тому організму необхідна підтримка Гриппферона.

Перевагою засобу є здатність чинити вплив на патогенні частинки безпосередньо на ділянці їх первинного впровадження – в носових пазухах. З тією метою розроблена спеціальна форма препарату – для інтраназального застосування. Однак цей фактор обмежує область застосування Гриппферона, т. к. в носі віруси і бактерії затримуються ненадовго, а впроваджуються в організм, поширюються за здоровим клітинам. З цієї причини застосовувати препарат рекомендується на початковому етапі захворювання або для профілактики.

Засіб не сприяє виробленню резистентності організму. Це дозволяє застосовувати його з деякою періодичністю без ризику зниження ефективності. На початковому етапі розвитку інфекційних захворювань необов’язково застосовувати супутні препарати, спрямовані на усунення симптомів. Це обумовлено тим, що до складу Гриппферона входять компоненти, що забезпечують підсушує, адсорбуючу дію. Завдяки такій властивості посилюється дія інтерферону, т. к. він активніше проникає в очищені слизові оболонки.

Після використання Гриппферона поліпшується стан пацієнта: проходить головний біль, знижується інтенсивність виділень при нежиті, нормалізується температура тіла, іноді зникає почервоніння ротоглотки. Однак такий ефект забезпечується при умові раннього застосування препарату, коли симптоми патологічного стану тільки почали розвиватися. В іншому випадку Гриппферон не здійснює необхідного впливу на вогнище ураження, т. к. необхідна комплексна терапія при сильному поширенні патогенних часток.

На підставі статистичних даних, зазначається, що цей засіб допомагає вчасно вилікувати 30-50% пацієнтів, у яких тільки почалася розвиватися ГРВІ, грип чи інше інфекційне захворювання. За рахунок високої швидкості дії Гриппферона і відповіді організму на терапію ризик розвитку ускладнень у вигляді пневмонії, бронхіту знижується в кілька разів. Виробник відзначає, що при використанні препарату для профілактики гарантія захисту пацієнта від інфекційного захворювання становить 96%.

Перевагою Гриппферона є здатність зупинити інфікування інших людей. На другий день застосування назальних засобів пацієнт перестає бути заразною. При цьому зменшується інтенсивність виділення вірусних антигенів. Більш явно дія препарату проявляється в період епідемії, якщо використовується в колективі.

Після використання Гриппферона поліпшується стан пацієнта: проходить головний біль, знижується інтенсивність виділень при нежиті.

Гриппферон дозволений до застосування у дітей, включаючи новонароджених, його можна призначати вагітним. В період лактації обмеження при використанні засобу відсутні. Протипоказань мало: індивідуальна негативна реакція на інтерферон або допоміжні компоненти в складі, схильність до розвитку алергії.

З побічних ефектів виділяють лише алергію. Гриппферон не комбінується з іншими засобами для інтраназального застосування. Це може призвести до надмірного травмування слизової оболонки, оскільки вона сильно пересихає в даному випадку.

Дія Виферон

Препарат цього виду теж відноситься до цитокинам – містить інтерферон альфа-2b. Форми випуску: мазь, гель, супозиторії. Перші 2 варіанти призначені для місцевого використання, застосовуються зовнішньо. Супозиторії вводяться в пряму кишку. Основні властивості: антипроліферативну, імуномодулюючу, противірусну.

Під впливом Виферон відзначається зниження інтенсивності ознак інфекційного захворювання, що забезпечується за рахунок гальмування процесу поширення заражених клітин. Імунітет підвищується під впливом ряду факторів:

  • збільшення специфічної цитотоксичності лімфоцитів;
  • зростання активності макрофагів.

За рахунок цього організм поступово починає працювати самостійно, оскільки підвищений імунітет. Принцип дії інтерферону однаковий в обох випадках (при використанні Виферон і Гриппферона), але при цьому область дії препаратів відрізняється. Так, область застосування першого з них набагато ширше, що зумовлено можливістю використання при різних патологічних станах:

  • інфекційні захворювання різних видів: грип, ГРВІ, пневмонія, бактеріальні інфекції;
  • терапія вірусного гепатиту В, С, D;
  • урогенітальні інфекції;
  • інфекційні захворювання з проявом симптомів на шкірі, слизових оболонках.

Протипоказань у засоби мало, зазначають тільки гіперчутливість до діючої речовини. Крім того, необхідно проявляти обережність при вагітності. Рекомендується використовувати Віферон не раніше 14 тижні. У пацієнтів, схильних до алергії, виникає свербіж, висип, почервоніння, набряклість тканин.

Допустимо комбінувати препарат з антибактеріальними препаратами. Зазначається, що висока ймовірність запобігання інфекційного захворювання при своєчасному використанні Виферон. Це можливо при різних захворюваннях: гепатит, грип, артриті, ГРВІ, урогенітальних інфекціях.

Гриппферон или Виферон: что лучше?

Під впливом Виферон відзначається зниження інтенсивності ознак інфекційного захворювання.

У чому різниця і схожість Гриппферона і Виферон?

Перша з розглянутих засобів призначений для профілактики ускладнень при захворюваннях різних видів. Для порівняння Віферон може застосовуватися не тільки на початковому етапі розвитку хвороби, але і надалі, незалежно від прийнятого рішення про терапії. Частіше його застосовують у складі комплексного лікування. При цьому Віферон сприяє підвищенню імунітету, одночасно проводиться антибактеріальна терапія. У результаті гальмується розвиток хвороби.

засоби належать до однієї групи, застосовуються для усунення ознак патологічного стану, ефективно підвищують імунітет. У них мало протипоказань, під час лікування рідко виникають побічні ефекти, що зробило Віферон і Гриппферон доступними для терапії дітей. Механізм дії засобів однаковий. Однак вони використовуються на різних ділянках тканин. Випускаються препарати у вигляді засобів для зовнішнього застосування. Дозування діючої речовини відрізняється залежно від форми засобу.

При вагітності можуть використовуватися обидва засоби. Однак Гриппферон не має обмежень при цьому. Віферон ж краще застосовувати, починаючи з 14 тижня вагітності. Це обумовлено великим дією на організм.

Що краще брати – Гриппферон або Віферон?

Обидва засоби є ефективними, якщо розглядати їх з метою терапії при заданих виробникам обмеження, умови застосування. Так, Гриппферон нормалізує стан організму розвивається при застуді, а Віферон допомагає вилікувати пацієнта, незалежно від етапу захворювання. Останній з препаратів універсальний, що робить його кращим при патологічних станах різних видів.

Віферон і Гриппферон є взаємозамінними засобами лише частково. Для цього використовується препарат у формі мазі. Тільки потрібно враховувати тривалість лікування, оскільки із-за різниці в дозуваннях схема застосування даних ліків буде відрізнятися. Відзначається, що можна комбінувати імуномодулюючі засоби. Значить, Віферон використовується не тільки в якості головної лікувальної заходи, але і у вигляді допоміжного ліки.

Гриппферон ж не слід комбінувати з іншими интраназальными препаратами. Це є причиною пошкодження слизової оболонки, що призведе до запалення, може відкритися кровотеча, якщо порушені кровоносні судини в носі.

Що дешевше?

Вартість Гриппферона становить 200-360 руб. Віферон коштує дорожче: від 280 до 1000 руб. Ціна формується на підставі дозування інтерферону. З цієї причини Віферон коштує дорожче.

Можна замінити Гриппферон на Віферон?

Гриппферон містить меншу кількість активного компонента. Це обумовлено невеликою площею обробки тканин. Даний препарат не може використовуватися замість Виферон для лікування ГРВІ або грипу в гострому періоді. Віферон іноді застосовують замість Гриппферона, оскільки обидва засоби випускаються в однакових формах, містять один і той же активний компонент. Однак необхідно обирати препарат з мінімальним вмістом інтерферону, щоб за властивостями Віферон був наближений до Гриппферону.

Думка лікарів

Михайло, педіатр, 36 років, Владивосток

Віферон не призначаю дітям, оскільки він не забезпечує необхідний ефект. Вважається, що препарат підвищує імунітет, але я б не ризикувала давати засіб без доказової бази. Існує велика кількість перевірених ліків, які можуть використовуватися на початковому етапі хвороби. Противірусні, інтерферони до них не відносяться.

Максим, дитячий хірург, 40 років, Краснодар

Гриппферон діє м’яко, по властивостях засіб не перевершує аналоги, але на початковому етапі інфекційних захворювань він забезпечує хороший результат. Схильність до хвороб зменшується, пацієнти швидше одужують.

Відгуки пацієнтів

Галина, 34 роки, Севастополь

Гриппферон використовую давно, подобається ефект, який вона забезпечує. Намагаюся при епідемії грипу або в міжсезоння мазати ніс дитині. Відзначила для себе, що син хворіє менше, а якщо і встигає застудитися, то до бронхіту справа не доходить, як було раніше.

Анастасія, 36 років, Нижній Новгород

Віферон перестала використовувати давно, коли мода не його застосування тільки почала запроваджуватись. Ставлюся до препарату несерйозно, тому і відгукуюся так про нього. Інтерферони вважаю марними, це підтвердив минулий досвід використання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code