vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Фурункул на лобку у чоловіка: причини виникнення, симптоми і лікування

Фурункул – це запальний процес, що локалізується у волосяному фолікулі і захоплюючий підлеглі тканини. Умовами, сприятливими для розвитку фурункула у чоловіків, є тісний контакт і тертя одягом, постійна вологість шкіри, що характерне саме для лобкової області. Крім косметичного дефекту, патологія супроводжується больовими відчуттями, часом дуже інтенсивними. При появі ознак захворювання необхідно звертатися до лікаря, так як воно може ускладнюватися розвитком лімфаденіту. Лікування при легкому перебігу проводиться і в домашніх умовах, ефективним доповненням до якого служать народні засоби.

1

Причини патології

Фурункул, або чиряк, являє собою інфекційне ураження волосяного фолікула запального характеру із залученням в процес сальної залози і прилеглій підшкірно-жирової клітковини.

Він представляє з себе гнійник, локалізуються під шкірою.

Викликається він бактеріями, найчастіше стафілококом (епідермальний, золотистий).

Виникає запалення у областях з багатим волосяним покривом (в промежині, на лобкової частини, сідницях і т. д.). Причинами появи фурункула є наступні:

 • постійне тертя (характерно для локалізації фурункула між ніг);
 • підвищена вологість;
 • недостатня або неадекватна дотримання інтимної гігієни;
 • травмування шкіри (при депіляції, розчісуванні);
 • зниження місцевого і загального імунітету організму (при ВІЛ-інфекції, цукровому діабеті).

При дії вищевказаних факторів створюються сприятливі умови для проникнення збудника в волосяний фолікул і його розмноження з розвитком запальної реакції саме в паховій області в чоловіка.

2

Клінічні прояви

Симптоми фурункула на лобку у чоловіка залежать від стадії патологічного процесу, серед яких розрізняють інфільтративну, стадію некрозу і стадію загоєння.

 1. 1. Інфільтративна. Навколо волоса з’являється ущільнення і гіперемія шкіри над ним. З часом вогнище збільшується в розмірах, твердне, навколо нього наростає набряк. Шкіра над ним гаряча на дотик.
 2. 2. Некротична. У цю фазу відбувається наповнення інфільтрату гноєм у вигляді стрижня і перехід його у нарив. При цьому на вершині фурункула утворюється гнійна точка.
 3. 3. Стадія загоєння. Вона починається з моменту розтину гнояка і відторгнення гнійного стрижня, після яких відбувається відновлення шкіри.

Суб’єктивно чиряк в паху у чоловіка проявляється поколюванням, сверблячкою і больовими відчуттями в ураженій області.

Існує захворювання, при якому за короткий проміжок часу утворюється відразу кілька фурункулів. Воно носить назву фурункульоз і характеризується частим рецидивированием і вираженою хворобливістю наривів. Також патологія супроводжується збільшенням температури тіла до фебрильного рівня.

3

Лікування

При великому розмірі чирея в паху у чоловіка, а також множинному ураженні з наявністю підвищеної температури тіла необхідно звернутися за допомогою до хірурга, який при дозрілому фурункулі робить його розкриття та евакуацію гною. Потім проводиться обробка рани перекисом водню і прикладання серветки з маззю Левомеколь. Згодом подібна перев’язка повинна здійснюватися 2 рази на добу до загоєння ранового дефекту.

Паралельно хірургічного лікування призначається антибактеріальна терапія. Антибіотики вибирають з активністю проти стафілокока (Амоксиклав, Флемоксин Солютаб, Амоксицилін, Ампіцилін, Еритроміцин). Препарати слід приймати згідно призначення лікаря, курс становить не менше 5 днів.

Лікування вдома можна здійснювати при невеликих розмірах фурункулів без вираженої симптоматики. Воно відрізняється в залежності від стадії процесу:

Стадія розвитку фурункула Лікування
Інфільтративна У цю стадію застосовуються примочки з антисептичними розчинами (Хлоргексидин, Мірамістин), а також сухе тепло для прискорення дозрівання гнійника
Некротична Для розплавлення гнійної кришки і прискорення розкриття фурункула рекомендуються примочки з саліцилової кислотою. Для цього марлеву серветку із засобом прикладають до вогнища на 5-10 хвилин, процедуру повторюють 3 рази на добу до відходження гнійного стрижня
Стадія загоєння Метою терапії в дану фазу є посилення відходження гною, для чого використовуються пов’язки з Левомеколем і антибактеріальними мазями (Тетрациклінова, Эритромициновая)

3.1

Народна медицина

Багато лікарські рослини мають протизапальну і ранозагоювальну дію, сприяють загибелі збудника патології, тому широко застосовуються як доповнення до медикаментозної терапії.

Найбільш відомими і ефективними народними засобами вважаються наступні:

 • Алое. Листок рослини розрізають уздовж, прикладають до фурункула і фіксують пов’язкою на 3-4 години, потім слід зробити перев’язку зі свіжим рослиною. У першій стадії алое допомагає зменшити запальні реакції, а при гнійному розплавлюванні прискорює процеси загоєння.
 • Печену цибулю. Цибуля запікають в духовці 20-30 хвилин, потім подрібнюють і змішують зі стружкою, отриманої з господарського мила. Дану суміш накладають на уражену область на 2 години до трьох разів на добу. Дія описаного засобу полягає у швидкому дозріванні гнійника і його розтині.
 • Капустяний лист. Цей засіб допомагає розм’якшити інфільтрат, що утворився в початковій стадії патології, і знизити інтенсивність болю.

В цілях профілактики необхідно дотримуватися гігієни і часто мити лобкову область, особливо в жарку погоду, і намагатися не піддавати шкіру в цьому місці травмування.

4

Наслідки

У більшості випадків фурункул в лобкової області в чоловіка проходить безслідно, але іноді виникають наслідки, при яких на місці колишнього гнійника залишаються рубцеві зміни. Це має місце при великих розмірах чирея, відсутності адекватного та своєчасного лікування.

При вираженому запаленні волосяного фолікула не виключається залучення в процес прилеглій підшкірно-жирової клітковини з розвитком флегмони, а також поширення інфекції на лімфатичні судини (лімфангіт) і лімфатичні вузли (переважно пахові) з виникненням лімфаденіту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code