vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Форми і симптоми ревматизму у дітей

Все частіше з-за слабкої імунної системи зустрічається дитячий ревматизм, симптоми у дітей можуть бути різними. Зумовлено це різними формами захворювання. Характерною особливістю цієї хвороби є запальний процес сполучної тканини.

Формы и симптомы ревматизма у детейСполучна тканина – тканина організму, яка не несе відповідальності за роботу якогось певного органу. Вона виконує відведену їй роль помічника для всього організму в цілому. Основні її функції: контрольна, захисна, трофічна. До сполучної тканини відносять:

 • суглоби;
 • хрящі;
 • сухожилля;
 • жирову клітковину;
 • зв’язки;
 • кістки;
 • кров і багато іншого.

Ця тканина відіграє важливу роль у функціонуванні всього людського організму.

Ревматизм: причини, симптоми і форми

Необхідно додати до всього вищесказаного, що ревматизм у дітей найчастіше є наслідком інфекційного захворювання, а саме: ангіни, скарлатини і фарингіту.

Але це не означає, що ревматизм буде спостерігатися у кожної дитини, що перенесла вищезазначене захворювання. Величезне значення має у такій ситуації стан імунної системи.

Симптоми ревматизму можуть проявлятися по-різному. Обумовлено це тим, що дане захворювання може вражати різні органи, у зв’язку з чим в медицині виділено 3 форми цієї хвороби.

Ревматизм серця

Це одна з найбільш небезпечних форм захворювання не тільки у дорослих, але і у дітей. Найчастіше це захворювання проявляється в підлітковому віці 10-15 років. Провокує цю форму хвороби перенесена гостра стрептококова інфекція (ангіна, скарлатина). Симптомами серцевої форми ревматизму виступають:

 1. Больові відчуття в ділянці серця. Це може бути легке поколювання та біль тягнучого характеру.
 2. Занепад сил, підвищена пітливість, різке зниження апетиту.
 3. Прискорене серцебиття.
 4. Активність дитини знижується в рази.
 5. Підвищення температури.

Якщо був помічений хоча б один з перерахованих симптомів, зверніться до лікаря. Вчасно виявлене захворювання врятує вашу дитину від такого вироку, як порок серця.

Ревматизм суглобів або поліартрит

Спровокувати розвиток поліартриту можуть не тільки інфекційні захворювання, але і переохолодження організму у дітей. Проявляє себе ревматизм через 2-3 тижні після хвороби. Основні симптоми:

 1. Біль в суглобах ніг і рук. Частіше страждають гомілковостопні, ліктьові, колінні і променезап’ясткові суглоби.
 2. Набряк уражених ділянок.
 3. Працездатність суглобів знижується.
 4. Больові відчуття мають скороминущий характер (швидко виникають і зникають).
 5. Підвищена температура, але є варіанти, коли цей симптом відсутній.

У розглянутій ситуації важливий кожен момент, так як своєчасно розпізнані симптоми убезпечать ваше чадо від важких наслідків ревматизму.

Ревматизм нервової системи

Супроводжується вона безпричинними істериками, підвищеною дратівливістю і збудливістю, може виникнути нервовий тик м’язів рук, ніг та обличчя. Якщо ці симптоми були помічені, терміново зверніться за медичною допомогою. Так як ця форма хвороби може закінчитися паралічем або проблемами з промовою.

Щоб максимально убезпечити себе і свою дитину від повторних атак ревматизму необхідно постійно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Не допускайте переохолодження організму.
 2. Організм повинен отримувати повний набір вітамінів.
 3. Загартовуйтеся самі і залучайте до цього процесу дитини, так стан імунної системи буде на рівні і страх перед інфекційними захворюваннями залишить вас.
 4. Стрімке зростання організму дітей часто супроводжується катастрофічним браком вітамінів. В такій ситуації доречно буде застосування полівітамінного комплексу для дітей відповідної вікової категорії.
 5. Приймайте імуностимулятори у випадку імунодефіциту організму. Такі препарати підбирають виключно лікарі з урахуванням особливостей організму. Тому ніякої самодіяльності тут не потрібно.

Самі елементарні правила, які перераховані вище, допоможуть зберегти здоров’я вашої дитини, і повторні атаки хвороби будуть не страшні. Просто будьте уважні і при найменших підозрах не займайтеся самолікуванням, а негайно звертайтеся за медичною допомогою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code