vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Фолієва кислота для чоловіків: значимість, застосування

Фолієва кислота (або вітамін В9) є водорозчинним вітаміном групи Ст. Вона активно бере участь в процесах росту та розвитку більшості структур людського тіла починаючи з внутрішньоутробного періоду. Ця сполука синтезується в організмі людини в малих кількостях, тому необхідно підтримувати її концентрацію за допомогою певних продуктів харчування, а при необхідності і синтетичних аналогів.

Особливу значимість вітамін відіграє під час підготовки до зачаття. Він важливий не тільки для жінок, але і для чоловіків, так як від концентрації фолієвої кислоти в крові залежить якість дозрівання сперматозоїдів, а отже, і здоров’я майбутньої дитини.

1

Корисні властивості

Основна властивість вітаміну В9 — участь у синтезі ДНК і РНК організму людини. Від якості даних сполук залежать:

 • ріст і розвиток клітин кровотворної системи;
 • функціонування травного тракту і регуляція обмінних процесів;
 • якість роботи нервової тканини головного мозку;
 • концентрація статевих клітин.

З фолієвої кислоти утворюється кофермент, який служить каталізатором реакцій дозрівання структур людського організму.

1.1

Кровотворення

У мегалобластах (незрілих клітинах червоної крові) В9 перетворюється в з’єднання, необхідне для подальшого дозрівання клітини до еритроцита. При нестачі фолієвої кислоти кровотворення йде по мегалобластному типу. Це означає, що в крові чоловіків переважають юні форми червоних клітин, які здатні зв’язувати гемоглобін в потрібній кількості. Розвивається анемія, у результаті якої тканини і органи організму страждають від нестачі кисню.

Проявляється цей стан підвищеною стомлюваністю, слабкістю, зниженням концентрації уваги та погіршення пам’яті. В результаті порушення живлення статевої системи чоловіка, у нього спостерігаються проблеми з виникненням ерекції і її підтримкою, нормальним сім’явипорскуванням.

1.2

Травлення і обмін речовин

Фолієва кислота бере участь у синтезі холіну, який є попередником медіатора ацетилхоліну. Ця речовина впливає на рецептори вегетативної нервової системи, що надає стимулюючий ефект на травний тракт: прискорює його перистальтику і посилює секрецію слизу і ферментів травними залозами. Результатом стає прискорення перетравлення їжі та її утилізації з шлунка.

Вітамін В9 є попередником багатьох амінокислот і пуринових підстав, необхідних для побудови м’язів, клітин гуморального імунітету та генетичного матеріалу. Крім цього, він бере участь в процесах розщеплення жирів і вуглеводів, що дозволяє використовувати їх для подальшого отримання енергії, яка потрібна чоловікам під час важкої фізичної роботи.

1.3

Нервова система

Підвищена агресивність, дратівливість і знервованість — це симптоми дефіциту вітаміну В9. Він впливає на обмінні процеси в нервових клітинах, сприяючи нормалізації роботи головного мозку. В результаті у чоловіка підвищується працездатність, він стає більш стресостійкий і позитивний.

Ще одне вплив фолієвої кислоти на мозок людини полягає в стимуляції розумових процесів. У сукупності з поліпшенням кровопостачання посилюється увага, поліпшується пам’ять, розвивається мислення. Робота, пов’язана з інтелектуальною діяльністю, виконується швидше і якісніше при достатній кількості вітаміну в організмі.

1.4

Репродуктивна система

Фолієва кислота впливає на репродуктивну систему чоловіка. Опосередкований вплив вітаміну на статеву функцію реалізується за рахунок стимуляції кровообігу в малому тазу, що призводить до посилення потенції. Пряма дія полягає в забезпеченні наступних процесів:

 • стимуляція вироблення сперматозоїдів;
 • підвищення якості статевих клітин шляхом викорінення мутацій.

Це призводить до збільшення ймовірності зачаття і народження здорової дитини без вроджених патологій. Тому фолієва кислота при плануванні вагітності корисна не тільки жінкам, але і чоловікам.

2

Застосування

Фолієва кислота необхідна для підтримки нормальної роботи нервової, травної та кровотворної систем. Порушення їх функціонування чоловіка приводять до проблем у статевій сфері.

При дотриманні правил повноцінного харчування вітамін надходить в організм з рослинною їжею в необхідному для людини кількості. Продукти, багаті В9:

 • печінка яловича;
 • печінка тріски;
 • бобові;
 • хліб (житній, із цільного зерна);
 • зелень (петрушка, шпинат, салат, цибуля та ін);
 • волоські горіхи;
 • дріжджі пивні.

Проте бувають ситуації, коли потрібна висока дозування фолієвої кислоти. У таких випадках вдаються до прийому лікарських засобів. Ці препарати випускаються у вигляді таблеток і розчинів для ін’єкцій.

Прийом вітаміну В9 показаний при таких станах:

 1. 1. Фолієводефіцитна анемія. Дозування препарату при цьому захворюванні визначає лікуючий лікар у відповідності із тяжкістю процесу.
 2. 2. Планування народження дитини. Перед зачаттям слід звернутися до фахівця, щоб він обстежив пару і призначив профілактичні дози препарату згідно з його інструкцією по застосуванню.

В залежності від віку потрібна різна дозування фолієвої кислоти в організмі. Добова потреба становить 200 мкг для підлітків 11-18 років і 300 мкг для дорослих людей і чоловіків старше 50 років.

Приймати препарат самостійно не рекомендується, оскільки існує низка протипоказань до його використання, які може виявити тільки лікар.

3

Протипоказання

Вживання таблеток фолієвої кислоти завдає шкоди організму людини при наявності у нього:

 • В12-дефіцитної анемії;
 • гіперчутливості до допоміжних компонентів ліки;
 • дефіциту сахарази, ізомальтази;
 • непереносимості фруктози;
 • глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Дітям до 3-х років пити препарат не можна із-за відсутності повної адаптації шлунково-кишкового тракту до вживання їжі та можливості розвитку алергічних станів. При зниженні концентрації В9 в їх крові призначають курс ін’єкцій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code