vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Фактори ризику та симптоми гіпертонічної хвороби

Фактори ризику гіпертонічної хвороби досить-таки різноманітні, і існує їх поділ на групи. Гіпертонічна хвороба (гіпертонія або артеріальна гіпертензія) – це захворювання, що характеризується підвищенням артеріального тиску, непов’язаним з яким-небудь захворюванням внутрішніх органів. Виникнення гіпертонії пов’язано з наявністю стресових ситуацій, нервового напруження, хвилювань і психічних травм. Часто хвороби схильна та група населення, в якій люди працюють у сфері розумової діяльності, що супроводжується нервовими зривами і постійним хвилюванням. Захворювання зустрічається в середньому у 20% населення у віці від 40 і вище років.

Факторы риска и симптомы гипертонической болезни

При значному фізичному або психічному напрузі кров’яний тиск може на кілька хвилин підвищитися і у цілком здорових людей. Більш тривале підвищення тиску може спостерігатися і у людей, страждаючих іншими захворюваннями, наприклад, при запальних процесах нирок, захворювання залоз внутрішньої секреції і ряду інших хвороб.

Гіпертонічна хвороба та її симптоми

Основними ознаками гіпертонії є головні болі, шум у вухах і швидке стомлення. Більша частина хворих не звертає уваги на свій кров’яний тиск, намагаючись боротися з головним болем своїми засобами, наприклад, пити болезаспокійливу, різноманітні препарати, дія яких спрямована на усунення головного болю. Саме тому гіпертонію називають “невидимою вбивцею”, адже часто ставиться діагноз хворому при небезпечних для життя умовах або лікарями Швидкої допомоги або ж реаніматорами.

Первинні ознаки захворювання гіпертонією:

 1. Сильні головні болі.
 2. Часті запаморочення.
 3. Тахікардія.
 4. Підвищене потовиділення.
 5. Втома.
 6. Постійне відчуття тривоги.
 7. Проблеми з пам’яттю.
 8. Набрякання кінцівок і оніміння пальців на руках.

Якщо у вас неодноразово спостерігалися подібні симптоми, то перевірте себе в кваліфікованих фахівців, адже здоров’я – це важлива частина вашої повноцінного життя. Не вчасно звернувшись до лікаря, ви ризикуєте отримати важкі незворотні порушення органів.

Лікування артеріальної гіпертензії

Для того щоб починати лікування, вам необхідно провести діагностику. Виявлення хвороби відбувається за допомогою таких аналізів:

 1. Аналіз крові.
 2. Загальний аналіз сечі.
 3. ЕКГ.
 4. Консультація офтальмолога.
 5. Ультразвукове обстеження серця.

При легкому ступені артеріальної гіпертензії використовують:

 1. Зменшення добового вживання кухонної солі.
 2. Зниження маси тіла при випадках ожиріння.
 3. Відмова від шкідливих звичок.
 4. Помірні фізичні навантаження.
 5. Вживання заспокійливих засобів на основі природних рослин, наприклад, настоянки валеріани.

Якщо ефекту від лікування не спостерігається, то хворого переводять на медикаментозну терапію. Лікування від гіпертонії повинне бути комплексним, індивідуально підібраним під пацієнта і направленим на нормалізацію артеріального тиску. Курс оздоровлення в санаторно-курортних установах містить умови, які допомагають людям з діагнозом ” артеріальна гіпертензія розслабитися і повністю відпочити від стресів і хвилювань, при цьому дотримуючись спеціальну дієту, раціон якої обмежує споживання солі, жирів і калорій. Також хворий займається фізичними навантаженнями під наглядом лікаря з точним дотриманням інструкцій.

Ризики при гіпертонічній хворобі

Стратифікація ризику при гіпертонії підрозділяється на дві групи. До першої відносяться ті фактори, які можна усунути, а до другої – вік і спадкова схильність. На підставі ступеня та факторів ризику фахівці можуть оцінити ймовірність розвитку найбільш серйозних ускладнень, наприклад, інсульту або інфаркту міокарда.

Виділяють такі фактори ризику, як:

 1. Вік. У чоловіків захворювання може розвинутися після 55 років, а у жінок – після 65 років.
 2. Високий вміст холестерину в організмі.
 3. Серцево-судинні захворювання у інших членів сім’ї (спадковий фактор).
 4. Цукровий діабет.
 5. Шкідливі звички (куріння, алкоголізм).
 6. Малорухливий спосіб життя.
 7. Ожиріння.

Можливо, що дані фактори вас турбують зрідка, проте не варто розслаблятися, адже якщо вчасно не змінити свій спосіб життя, то ризик ускладнень дуже великий. Почніть вести більш здоровий спосіб життя, відмовтеся від шкідливих звичок, дотримуйтеся правильно підібрану дієту і займайтеся фізичними вправами.

Як жити з діагнозом гіпертонія

Для хворих подібним захворюванням важливу роль відіграє психологічний комфорт, тому важливо спробувати обмежити себе від стресових ситуацій, менше хвилюватися і жити, правильній і здоровим життям, де немає місця шкідливим звичкам. Також важливо висипатися, робити обливання холодною водою і невелику зарядку вранці. Лікарі рекомендують хворим на гіпертонію виробити для себе спосіб впоратися зі стресовою ситуацією: для деяких виходом є медитація, а для інших – аутотренінг або тривала прогулянка на свіжому повітрі. Звичайно, повністю уникнути сварок і інших негативних впливів на нервову систему неможливо, тому немає нічого страшного в тому, якщо ви будете відчувати, що не справляєтеся, і зверніться за психологічною допомогою до кваліфікованого фахівця.

Другим, не поступається за значенням фактором є дієта. При правильному харчуванні, повністю виключає солоні, жирні і гострі страви, ризик ускладнень виключається. Дотримуючись дієту, ви не тільки займаєтеся профілактикою гіпертонії, але і виключаєте подальше ожиріння.

Третім фактором є фізична активність. Займайтеся щоденної ранкової зарядкою, бігайте по вечорах, якщо є можливість, запишіться на йогу, фітнес або танці.

Як бачите, немає нічого страшного в діагнозі, і фактори ризику гіпертонічної хвороби іноді можна виключити. Головне, дотримуватися правил і менше хвилюватися. Слідкуйте за своїм організмом і будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code