vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Елеутерокок для імунітету

Схильність до простудних захворювань зростає під час зими і особливо в міжсезоння. Багато приймають елеутерокок для імунітету. Незважаючи на свою незвичайну назву, цей природний препарат широко поширений і доступний практично у всіх аптеках регіонів. Він є природним засобом, що відпускаються без рецептів і коштує недорого.

Элеутерококк для иммунитета

Це ліки прийшло до нас з Далекого Сходу і Сибіру. Його широко використовують для лікування і профілактики хвороб японці і народи Філіппінських островів. Сама рослина складно переносить посуху, але чудово зимує в умовах холодних сніжних зим.

Рослина елеутерокок

Це багаторічний колючий чагарник, що відноситься до сімейства Аралієвих. У різних народів він отримав своєрідні назви, але всі помітили, що елеутерокок підвищує імунітет. Його називають сибірський женьшень, нетронник, перець колючий, чортів кущ і свободноягодник.

Всі ці найменування відображають його корисність і важку доступність плодів, так як чагарник має колючими шипами, які зігнуті вниз і мають властивість чіпко упиватися в шкірні покриви звіра чи людини, зазіхає на ягоди рослини.

У відповідних умовах кущі елеутерококу досягають висоти чотирьох метрів. Вони мають вертикальні прямі стебла, що з’єднуються між собою потужним корінням з численними відгалуженнями. Стебла мають колючки у вигляді гачків, які з роками опадають.

На гілках розташовані листя, що складаються з п’яти частин овальної форми, з зубчастими краями. Всі п’ять листочків знаходяться на довгому черешку і з’єднуються в одній точці.

Цвіте чагарник зонтичним суцвіттям золотистого, бузкового і фіолетового кольору в кінці літа. З квітів утворюються плоди – ягоди чорного кольору овальної форми, що досягають у діаметрі 1 див. він може Розмножуватися кореневими відростками або насінням, дозрівають у його плодах.

У природі чагарник має близько п’ятнадцяти видів, що розрізняються між собою в залежності від регіону вирощування. Лікувальними властивостями найбільш виражено має елеутерокок колючий.

Лікарські властивості рослини

Чагарник володіє властивостями впливу на організм людини майже як женьшень. Його коренева система багата різними речовинами: ефірними маслами, смолами, вітамінами, глікозидами та іншими біоактивними комплексами, що надають благотворний вплив на весь людський організм.

При прийомі засоби відбувається підвищення імунітету і опірності різним захворюванням. Прискорюється процес відновлення після перенесених хвороб і травм різного роду.

Відзначено, що настоянка елеутерококу благотворно впливає на тонус і адаптогенні показники людського організму, підвищує працездатність і знижує стомлюваність, покращує розумові процеси і стимулює центральну нервову систему.

Лікарські препарати, виготовлені на його основі, перешкоджають утворенню злоякісних пухлин, розширюють коронарні і мозкові судини, запобігаючи утворенню тромбів. При вживанні препаратів з його змістом відзначено зниження цукру в крові та поліпшення зору.

Способи прийому і лікарські форми препарату

У медицині найбільше поширення отримала настоянка елеутерококу для імунітету, яка виготовляється з його коріння. Її готують, збираючи кореневища в осінній період, коли рослина найбільш багата корисними речовинами напередодні зимового сезону.

Корені очищають від землі і промивають, потім сушать у камері при температурі +70°С. Висушені кореневища використовують для одержання екстракту елеутерококу і його настоянки.

Настоянку елеутерококу можна отримати самостійно при витримуванні коренів у спирті протягом деякого часу:

  • близько 50 г продукту заливають 0,5 л горілки і залишають на 2 тижні в сухому темному місці;
  • після цього отриману рідину проціджують.

Приймають по 30-40 крапель, бажано до обіду перед їжею. Витримана настоянка елеутерококу для підвищення імунітету вживається протягом місяця щоденно. Отриманий препарат може зберігати свої лікувальні властивості протягом двох років.

Екстракт елеутерококу продається майже у всіх аптеках. Приймають його по 25-40 крапель за 30 хв до їжі в першій половині дня. Випускається елеутерокок як лікарський засіб у формі капсул, драже, таблеток і сиропу. Способи прийому і дозування цих препаратів додаються в заводській упаковці.

Необхідно врахувати

Настоянка елеутерококу володіє яскраво вираженою дією на ЦНС, тому лікарі не рекомендують препарат перед сном або у вечірні години. З обережністю треба давати його дітям, і до віку 12 років краще взагалі не користуватись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code