vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Ефективне лікування при вальгусной деформації великого пальця стопи

Пошкодження суглоба лікарі називають бурситом. При вальгусной деформації великого пальця стопи лікування може бути консервативним або хірургічним. При бурситі утворюється наріст, причиною якого більшість медиків вважають травму. Але це не завжди так. Відомо, що жителі африканських племен, які не знають, що таке взуття, не знають і про деформації стопи.

Эффективное лечение при вальгусной деформации большого пальца стопыСприяє появі новоутворення носіння взуття на шпильці, з вузькими носами. Не призводять до викривлення широкі зручні туфлі на низькому каблуці. Якщо захворювання вже є, така взуття допоможе знизити напругу, яка утворюється внаслідок розвитку недуги.

Чим обумовлена деформація стопи?

Вальгусна деформація великого пальця стопи часто зустрічається в практиці ортопедів. Страждають недугою в більшості жінки. Фактори, які впливають на це, не завжди укладаються тільки в носінні незручного взуття. Причини до кінця учені поки не з’ясували. Деякі медики висловлюють припущення про спадковість.

Наріст формується так:

 1. Відбувається порушення нормального функціонування зв’язок, м’язів, сухожиль стопи.
 2. Починаються зміни в структурі кісток та суглобів.
 3. Збоку виростає шишка.
 4. Підошва деформується, при цьому розширюючись в передній частині.
 5. Утворюється плоскостопість.
 6. Великий палець стає увігнутим і тисне на сусідній (другий), який від цього піддається деформації.

Вальгусную деформації великого пальця супроводжують болю при ходьбі. Це викликано запальним процесом в тканинах. З’являються мозолі, шкіра сильно натирається. Неприємні відчуття в ногах поширюються на всю стопу і піднімаються до щиколотки.

Якщо сильно травмовані великі пальці, процеси в стопах проходять аналогічні вищеописаним, але при цьому виникають гематоми, припухлості на місці травмованої поверхні. З часом незворотні процеси і зміни в структурі кісток призводять до розвитку бурситу.

Хто і чому схильний до ризику захворювання бурситом

Викривлення великого пальця і подальше запалення його суглоба можна отримати, якщо:

 1. Носити вузьку взуття, внаслідок чого відбувається защемлення нервів.
 2. Займатися класичним балетом. Надмірне навантаження на великі пальці ніг сильно деформує їх.
 3. Бути носієм «зламаного» гена, який визначає схильність людини до бурситу.
 4. Мати супутні захворювання, які приносять неприємні відчуття нозі або обох кінцівок.

З віком ризик отримати бурсит зростає. До 30 років хворіють приблизно 3% людей, до 60 – 10%. Старше – 15%. Супутніми факторами є:

 • подагра;
 • артрит або артроз;
 • ревматизм;
 • синдром Марфана;
 • остеохондроз.

Ноги пацієнта швидко втомлюються і болять. Але це крайня стадія захворювання. Починається захворювання поступово. Спочатку людині не підходить його звичне взуття, потім він скаржиться на втому в кінцівках до кінця дня. Пізніше зауважує деформацію пальців. При цьому другі пальці піднімають і нагадують за формою молоточки. Їх важко розігнути. Порушується кровообіг в області стоп. Це викликає розвиток артрозу.

Якщо бурсит не лікувати, він набуває хронічну форму. Існує ймовірність появи хвороби Дейчлендера, при якій перебудовуються структури плеснових кісток. Лікування вальгусной деформації великого пальця стопи ніг слід починати вчасно.

Як розпізнати хворобу і вилікувати його?

Методи діагностики включають огляд ортопеда, рентген, процедуру плантографии (виявлення плоскостопості). Для початку з’ясовують, які навантаження сприяють появі болю при ходьбі. Походіть в різного взуття і босоніж. Так визначити причину недуги стане простіше. Роблять УЗД, призначають проведення лабораторних аналізів. Частіше це робиться перед операцією.

Якщо діагноз поставлений, починається лікування вальгусной деформації великого пальця. При цьому застосовують:

 1. Хірургічне втручання. Сенс операції в установці пластин, гвинтів, спиць. Після закінчення певного часу фіксуючі пристрої видаляють. Для цього проводять нову операцію.
 2. Корекцію за допомогою спеціальних ортопедичних пристроїв.
 3. Гіпсування (приблизно на півтора місяця). Для ходьби потрібні милиці.

На ранніх стадіях розвитку хвороби при своєчасному зверненні до лікаря можна обійтися і без оперативного втручання. У такому випадку при лікуванні вальгусной деформації великого пальця стопи підбираються спеціалізовані устілки, призначається комплекс фізичних вправ, фізіотерапія. Успішна терапія полягає і в заходах щодо усунення плоскостопості.

Складні випадки вимагають проведення остеотомії, яка реконструює кістки і суглоби стопи при бурситі. Але перед цим знімається запалення. Лікар призначає відповідні препарати.

Потім вибирають найбільш зручне взуття. Вона не повинна натирати стопи і повинна знімати навантаження при ходьбі. Застосовують розпірні вироби ортопедичного ряду, які не дозволяють навантажувати стопу і зміцнюють м’язи. Якщо є сильні болі, лікар може прописати і ін’єкції кортикостероїдів. Деякі люди вважають, що фізіотерапію не слід призначати на тривалий термін, оскільки це не дасть очікуваного ефекту. Таке лікування корисно, але необхідно робити перерви між курсами.

Застосовують при лікуванні і міжпальцевих валики, спеціалізовані коректори для пальців ніг, супінатори. Це зменшує біль і запобігає подальшу деформацію стоп і пальців. У деяких випадках для лікування залучають інших фахівців: ревматолога, остеопата або ендокринолога.

Що стосується оперативного втручання, то в світі зараз створено понад сотні методик щодо усунення наслідків бурситу. Завдання їх полягає у виправленні деформованого суглоба, реконструкції кісток, приведення в норму м’язових тканин. Лікар приймає рішення про проведення оперативного втручання, якщо кут відхилення пальця дорівнює 13-15°.

Робиться невеликий розріз в районі наросту, і шишка усувається за допомогою долота. При цьому хірург вирівнює кісткову тканину і акуратно ушивает розріз на шкірі. Шви накладають надзвичайно маленькі. Знімають їх згідно з прийнятими стандартами. Рана гоїться протягом пари тижнів.

У деяких випадках проводять проксимальну остеотомію. Робляться невеликі розрізи (2 або 3) у стопі. Кость реконструюється і фіксується спеціальними шпильками. Кут між кістками значно зменшується. Після втручання надівається бандаж.

Реабілітація після хірургічного втручання

М’які тканини загоюються протягом пари місяців. Кістки відновлюються приблизно стільки ж часу. Ногу в цей період тримають у взуття з підошвою на дерев’яній основі. Необхідно уникати будь-якого травмування.

В період реабілітації рекомендовано тримати кінцівки в стані спокою. Ходити, наступаючи на всю підошву, можна тільки через місяць після хірургічного втручання. Повне відновлення триває до 4 місяців.

Прогнози лікарів при оперативному втручанні завжди позитивні. Можна на 80% або більше відновити стопу та суглоби. Якщо випадок бурситу перед операцією сильно запущений, відновлення колишньої функціональності неможливо. Але пацієнт буде позбавлений від проблеми, яка приносить біль. У профілактичних цілях необхідно частіше відвідувати ортопеда і проводити огляди кінцівок самостійно. Важливо своєчасно усувати плоскостопість.

Носити взуття на плоскій підошві та з розширеним носком доведеться постійно. Ніяких шпильок і навіть товстих стійких високих каблуків не носити. При носінні такого взуття стопа не буде перебувати в нормальному стані, а навантаження на неї збільшиться.

Взуття необхідно вибирати на підборах до 6-7 див. Вона повинна бути зі шкіри або інших матеріалів натурального походження. Обов’язково носіння спеціалізованих вставок-устілок. Треба менше перебувати в положенні стоячи, не допускати тривалої ходьби.

При необхідності доведеться поміняти професію. Ризику розвитку захворювання схильні продавці, перукарі, педагоги, листоноші. Можна знайти вихід із ситуації, дотримуючись правил, за яких ви будете строго дотримуватися режиму праці та відпочинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code