vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Ефективне лікування молоткообразной деформації пальців стопи

Як здійснюється ортопедичне лікування, молоткообразная деформація пальців стопи і її симптоми – ці питання викликають інтерес у багатьох пацієнтів. Деформація пальців стопи найбільш поширена у жителів тих областей, в яких люди змушені постійно перебувати в якійсь взуття. Проблеми з кривими пальцями на ногах викликаються переважно носінням низькопробної взуття з незручною колодкою.

Эффективное лечение молоткообразной деформации пальцев стопы

У більшості людей можуть боліти пальці ніг після тривалої ходьби в тісному або незручного взуття. Ця біль не так страшна і проходить досить швидко. Якщо ж людину починає турбувати постійно повторювана або безперервна біль у пальцях ніг, то це перший дзвінок про те, що йому загрожує артрит, артроз або порушення кровообігу в ногах. Справжню причину болю після вивчення всіх симптомів зможе встановити тільки лікар-ортопед.

Причини захворювання

Молоткоподібної пальці ніг – це патологія всіх пальців стопи, за винятком великого, при якій відбувається їх деформування: вони викривляються і стають схожими на молоточки. Найчастіше зустрічаються молоткоподібної викривлення другого або третього пальця на нозі.

Скорчені пальці на ногах завжди супроводжують більш складне захворювання – зміна форми самої стопи, викликане розвивається плоскостопість або іншим захворюванням стоп.

Спровокувати розвиток цієї недуги здатні наступні хвороби:

  • псоріаз;
  • атеросклероз;
  • ревматоїдний артрит;
  • цукровий діабет;
  • ожиріння.

Негативним фактором розвитку хвороби часто стає постійне носіння взуття з вузьким носком і на високих підборах.

Першопричиною виникнення молоткоподібних пальців на ногах можна назвати домінуюче натяг зв’язок, відповідальних за згинання, і обмеження рухливості суглобів. З часом суглоби починають жорстко фіксуватися в одному і тому ж вигнутому гачком положенні.

Молоткоподібної пальці найбільш часто супроводжують серйозних хвороб стоп, наприклад, плоскостопості, порожнистої стопи, вальгусной деформації, а також ДЦП, поліомієліту та багатьох інших хвороб.

Поступово починає формуватися звичний підвивих фаланг деформованого пальця, що викликає розвиток остеоартрозу. У людини змінюється хода і, відповідно, від неправильної ходьби під головками плеснових кісток розростаються хворобливі натоптиші, а з тильного боку пальців утворюються мозолі, причиною яких є безперервне тертя деформованих хворобою пальців об внутрішню поверхню тісних черевиків або туфель.

При молоткообразной деформації пальців стоп хворий може відчувати сильні болі, що з’являються зазвичай під час руху і підсилюються при спробі піднятися навшпиньки. Переважно причиною виникнення таких болів є деформуючий артроз.

При затяжному перебігу молоткообразной деформації у хворого з’являються труднощі з пересуванням. А неприродно вигнуті пальці ніг упираються в різні місця всередині взуття, постійно відчуваючи сильне тертя. У цих місцях виникають подразнення, незагойні потертості і навіть кровоточать ранки і виразки.

Характерні симптоми молоткоподібних пальців

Якщо у людини спостерігається хоча б один з перерахованих нижче ознак, велика ймовірність, що у нього може почати прогресувати молоткообразная деформація пальців:

  1. Більш довгий, чим перший, другий палець ноги, вигнутий таким чином, що нігтьова фаланга дивиться в підлогу.
  2. На викривленому пальці відчувається значна напруга сухожиль, яке не дозволяє пальця повністю випростатися.
  3. Наявність кісточок на великих пальцях ніг, або по-науковому вальгусна деформація, при цьому, коли нога знаходиться у взутті, другий палець постійно придавлюється першим.

Виявивши у себе хоча б один з цих симптомів слід негайно порадитися з лікарем-ортопедом, який зробить візуальний огляд стоп і їх пальпацію. При необхідності підтвердження клінічної картини призначається рентген з трьох проекцій. Тільки після цього лікар призначить необхідне лікування.

Молоткообразная деформація пальців стопи поділяється на:

  1. Нефіксовану, коли молоткообразный палець ще легко виправляється руками.
  2. Фіксовану, тобто стійку деформацію, яку без операційного втручання випрямити вже не можна.

Як лікувати молоткообразную деформацію пальців стопи

І перше, з чого починають, це комплексне лікування плоскостопості.

З цією метою хворому підбирають спеціальну лікувальну взуття, ортопедичні устілки або інші пристосування (вкладиші, шкарпетки, накладки, лонгет, захисні ковпачки). Також призначають курс спеціального лікувального масажу стоп і заняття лікувальною фізкультурою, сприяє зміцнення склепіння стопи. Комплекс вправ підбирають індивідуально для кожного хворого з урахуванням конкретних проявів деформації пальців.

Якщо має місце більш запущений випадок, то можна забути про методи консервативного лікування, так як від них буде мало користі вони не принесуть хворому полегшення. З плином часу викривлення пальців фіксується, відбуваються небезпечні зміни в кістках, суглобах, зв’язках і м’язах стопи.

Між сухожиллями і капсулою суглоба починають утворюватися спайки. Для цієї стадії хвороби підходить виключно хірургічне втручання.

В хірургічному лікуванні молоткообразной деформації пальців можна виділити два напрямки: симптоматичне і радикальне. Симптоматичне лікування передбачає видалення кісточки на великому пальці. Ця операція дозволяє добитися непоганих результатів в найкоротші терміни. Однак така операція не усуває причину захворювання, а лише відсуває на деякий час його рецидив.

Радикальне лікування плоскостопості являє собою процес глибокої пластики зв’язок і кісток. Поперечний звід стопи практично формується заново. Таке лікування спрямоване, в першу чергу, на ліквідацію однієї з основних причин появи молоткоподібних пальців стопи – плоскостопості.

Інший вид оперативного втручання при радикальному лікуванні деформації пальців спрямований на усунення згинальних напруги міжфалангових суглобів. Під час цієї операції проводиться висічення пошкодженої області основної фаланги деформованого пальця.

Після проведення хірургічної операції хворому на прооперовану стопу накладають гіпсову пов’язку або спеціальну шину, проводять спеціальну реабілітаційну програму, що сприяє відновленню тонусу і балансу м’язів гомілки і стопи.

Післяопераційний реабілітаційний період триває набагато довше, чим при симптоматичному способі лікування, однак ефект від радикального способу набагато краще.

Більш сучасним вирішенням проблеми молоткоподібних пальців є операція по ендопротезуванню міжфалангового суглоба, коли функцію суглоба виконує спеціальний імплантат. Після цієї операції відновлювальний період займає значно менше часу.

Профілактика появи молоткообразной деформації. Основоположним при проведенні профілактичних заходів є своєчасне виявлення поперечного плоскостопості і кісточок на ногах і початок їх лікування на ранніх стадіях розвитку захворювання. Не слід забувати і про взуття.

Краще всього перейти на ортопедичне взуття з вільним заокругленим носком, яка не буде тиснути на виступаючий молоткообразный палець, що дозволить ногам почувати себе комфортно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code