vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Ефективні вправи для стоп при артриті самостійно

Незважаючи на вік і час виникнення артриту, фахівці рекомендують помірні вправи для стоп при артриті, ефективно послаблюють больові відчуття практично у всіх пацієнтів. Головне при цьому – дотримуватись рекомендацію про помірність, щоб не нашкодити собі.

Эффективные упражнения для стоп при артрите самостоятельно

Артрит стопи називають хворобливе запальне захворювання, яке вражає передплесно, плюсну і пальці стопи. В результаті розвитку хвороби у людини можуть виникнути труднощі під час ходьби, проблеми з купівлею підходящої взуття, а від постійного обмеження в пересуванні погіршується психологічний стан хворого.

Основні характеристики опорно-рухового апарату

Всі системи, складові опорно-руховий апарат людини, взаємопов’язані між собою, і нерідко при ураженні однієї ділянки починають страждати сусідні. Будь-яка деформації стопи (артрит в даному випадку – не виняток) призводить до того, що навантаження на колінні і тазостегнові суглоби зростає, а тому підвищується ймовірність їх швидкого виходу з ладу.

Прояви артриту

Існують певні симптоми, які можуть свідчити про те, що ваша стопа вражена артритом. На самому початку захворювання вони бувають незначними – від невеликої скутості стопи вранці до хрускоту в стопі при русі, а ще відчувається деяке обмеження в рухливості пальців.

Надалі артрит проявляється болем в області воспалившегося суглоба, особливо при збільшенні навантаження (ходьба, біг, тривале стояння), набряками м’яких тканин навколо суглоба, почервонінням шкіри і локальному підвищенням температури. З розвитком хвороби суглоб може зовні деформуватися, що позначається на якості пересування. Крім того, можлива поява загальних ознак запалення в організмі – слабкості, зниженого апетиту, ознобу та ін.

Як будь-яке захворювання, артрит має свої причини, при цьому вони не завжди пов’язані з досягненням певного віку. Так, при ревматоїдному артриті хвороба розвивається із-за збою в імунній системі, при якому клітини хрящової тканини відторгаються організмом людини. В цьому випадку в першу чергу страждають дрібні суглоби стоп (іноді і кистей рук). Статистичні дані стверджують, що по більшій частині цього захворювання схильні жінки у віковій групі від 35 до 45 років.

В області кісточки великого пальця стопи утворюється шишка, що не виключає можливості поразки і сусідніх суглобів у цій же області.

На відміну від перерахованих вище захворювання реактивного артриту провокується перенесеними інфекціями в області сечостатевої системи або кишечника і часто зустрічається у чоловічої частини населення з 20-річного віку.

А ось остеоартрит вражає як чоловіків, так і жінок і розвивається у вигляді повторного запального процесу на тлі руйнування суглобового хряща.

Як правило, ця хвороба характерна для людей у віці, коли ресурс відновлення суглобової тканини вже практично не функціонує.

Лікування артриту

При появі ознак ураження артрит слід якомога раніше звернутися за допомогою до фахівця. Постановка діагнозу та призначення лікування робляться після здачі необхідних аналізів. Крім того, в якості основних методів діагностики артриту стопи можна назвати УЗД і рентгенографію стопи, а ще проведення МРТ-досліджень або комп’ютерної томографії суглобів.

У разі, якщо артрит має аутоіммунну природу, лікар може призначити гормональні препарати разом з нестероїдними протизапальними лікарськими засобами. При цьому останні найчастіше вводяться у вигляді ін’єкцій в область запалення, після чого пацієнти відзначають значне поліпшення самопочуття.

А в разі загострення подагри призначаються лікарські засоби, покликані нейтралізувати і вивести з організму надлишок солей сечової кислоти.

І тільки при інфекційній природі артриту призначають антибіотик, який впливає безпосередньо на збудника запального процесу.

Додатково можуть бути призначені хондропротектори (для відновлення суглобової тканини), гіпсова шина в поєднанні з милицями (для зниження навантажень на запалену ділянку стопи) або сувора дієта (наприклад, у випадку з подагрою).

Звичайно ж, медикаментозне лікування – далеко не всі. Дуже часто його супроводжують приписані лікарем спеціальні фізичні вправи для стоп. При цьому не важливо, чи йде мова про ревматоїдному артриті або про прояви подагри – гімнастика в будь-якому випадку буде корисна для боротьби із захворюванням.

Зарядка при артриті

Отже, пропонуємо кілька вправ, які рекомендують фахівці при артриті стоп:

Вправа 1

Вихідне положення – лежачи на спині на підлозі. Руки уздовж тіла. По черзі підтягувати носок стопи в напрямку голови і відводити її в протилежному напрямку. При цьому стежити за диханням, щоб воно залишалося спокійним.

Вправа 2

Початкове положення – те ж, що і в попередній вправі. Тільки руки зігнути в ліктях так, щоб кисті рук лежали на плечах. Лікті направити вперед, після чого на видиху розводити їх у сторони, а на вдиху – знову зводити.

Вправа 3

Так само, лежачи на спині, підтягувати п’яти до тулуба, не відриваючи їх від підлоги. Коліна при цьому згинаються, руки розташовані уздовж тіла.

Вправа 4

Вихідне положення – лежачи на боці на підлозі. Повільно відводити в бік ногу, після чого так само повільно повертати її у вихідне положення. Чергувати з таким же повільним підніманням і опусканням ноги.

Доповнити комплекс вправ можна фізіотерапевтичними процедурами: грязелікуванням, магнитотерапией, масажем ураженої ділянки і т. п. Крім того, необхідно носити правильно підібране взуття.

На додаток до вправ і фізіотерапевтичним методам для більшості хворих артритом стопи людей показана певна дієта. В основному вона зводиться до того, щоб виключити з раціону вживання продуктів, що містять цукор. Замість цього слід зосередитися на включенні в раціон великої кількості фруктів і овочів, в тому числі яблук, щавлю, горобини, обліпихи і т. д. Рекомендується вживання відварного рису, відвару шипшини, вареного буряка.

Така дієта допоможе мінімізувати присутність в організмі речовин, що підтримують запальну реакцію в суглобах. А застосування призначених лікарем ліків прискорить процес одужання.

Втім, лікування артриту стопи народними методами теж може бути ефективним, хоча і більш тривалим за часом, чим медикаментозне. Так, хорошого знеболюючого ефекту можна досягти при застосуванні зігріваючого компресу з лимоном, який прикладають до хворого місця. Ще ефективний очищений натертий на тертці картоплю, який нагрівають у каструлі з водою до 38-40°С і, загорнувши в чисту тканину, прикладають до запаленої ділянки.

Відвари брусниці і чорної смородини сприяють зниженню больових відчуттів під час запалення. Брусницю можна пити як чай, а смородину, добре проваріть, вживати по три столових ложки на добу.

У деяких випадках ефективно приймати відвар стручкової квасолі. Для цього необхідно взяти 20 г дрібно нарізаної квасолі, залити 1 л води і дати прокипіти протягом 40 хв. Остиглий відвар процідити і вживати по 0,5 ст. не менше 4 разів на день. У боротьбі з деформуючим артритом добре зарекомендувала себе мазь, виготовлена з жовтка яйця, змішаного з 1 ч. л. скипидару, після чого заготовку потрібно збити до появи піни. У цю суміш додати 1 ст. л. яблучного оцту, добре збовтати і застосовувати за призначенням, наносячи на запалену ділянку.

Всі народні засоби слід вживати тільки після консультації з лікарем, оскільки в кожному випадку можуть бути свої протипоказання. Щоб лікування не зашкодило, спершу слід переконатися в тому, що воно вам підходить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code