vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Ефірні масла підвищують імунітет

Ароматерапія широко використовується для підтримання здоров’я людей в будь-якому віці і прискорення процесу одужання. Ефірні масла підвищують імунітет здатні значно підвищити життєвий тонус і опірність організму до вірусів, шкідливих мікроорганізмів і бактерій. Однак необхідно мати на увазі, що при лікуванні вже наявних захворювань застосування ефірних олій є допоміжним елементом комплексної терапії. У людей зі зниженим імунітетом ароматерапія зміцнить захисні сили організму і надасть неоціненну послугу здоров’ю.

Эфирные масла повышающие иммунитет

Ознаки ослабленого імунітету

Імунітет людини є природною перешкодою на шляху попадання чужорідних мікроорганізмів (віруси, бактерії, мікроби) в організм ззовні, наприклад, повітряним шляхом, з їжею, через шкіру. Однак бувають періоди, коли імунні сили слабшають:

 • восени і навесні (сезонні періоди зниження імунітету);
 • під дією постійних стресів;
 • під дією фізичних і розумових перевантажень;
 • внаслідок важких захворювань і ін

Ознаки ослаблення імунітету:

 • підвищена стомлюваність;
 • часті головні болі;
 • проблеми зі сном;
 • часта схильність до інфекційних захворювань;
 • прояви герпесу та ін.

Зрозуміло, що ослаблений імунітет треба зміцнювати. Це досягається різними способами. Підсилює імунну систему ароматерапія – вплив на організм летких ароматичних речовин, і для її використання зовсім необов’язково йти до лікаря, це самостійний метод, доступний всім. Однак і в ефірних масел можуть бути протипоказання, наприклад, підвищена чутливість. Тому зробити тест на переносимість не завадить: потрібно капнути засіб на ліктьовий згин з внутрішньої сторони і почекати хвилин 15. Якщо набряку, почервоніння або свербежу не з’явилося, ефірна олія підходить для процедур.

Користь ефірних масел

Ароматичні ефірні олії потрапляють в організм через наш нюх. Треба зазначити, що нюх, як і імунітет, здатне на молекулярному рівні відрізняти своїх від чужих. Згідно з висновком учених, в процесі еволюції людини значимість нюху кілька втрачається, в той час як імунна система удосконалюється, набуваючи функції нюху. Цим можна пояснити високу чутливість імунітету до ароматів.

Середовище навколо нас теж жива, і роблять її такою рослинні ароматичні речовини. Щорічно в атмосферу викидається 1 млн кілотонн таких речовин. І якщо в повітрі бракує якихось летких сполук, це може викликати проблеми зі здоров’ям і спровокувати зниження захисних функцій людини. Звідси висновок: ефірні речовини потрібні не тільки хворим, але і цілком здоровим людям. Вони є профілактикою будь-яких захворювань.

Серед всіх рослин максимальними корисними властивостями в плані зміцнення імунітету мають давні рослини, які пережили кілька геологічних епох і адаптувалися до виростання в мінливих умовах. Мова йде про женьшені, тибетському лофанте та ялівці. Надзвичайно корисні леткі компоненти рослин, які пристосувалися до життя в складних кліматичних умовах Крайньої Півночі і пустель. Вони мають високу біологічну активність і підвищену ступінь виживання.

Ароматерапія впливає на імунітет 2 способами:

 • ефірні олії самі знищують шкідливі мікроби і очищають повітря;
 • під їх впливом в організмі збільшується вироблення лейкоцитів, що веде до зміцнення імунної системи.

У період застудних захворювань підтримують імунітет олії чебрецю, евкаліптова, дягилевое і бергамотове.

Існує кілька способів використання в домашніх умовах ефірних масел підвищують імунітет:

 1. Холодні інгаляції для ароматизації приміщення. Для цього методу потрібно додати масло в аромалампу або нанести на натуральну тканину, яку потім покласти на теплу батарею. Можна капнути маслом на холодну електричну лампочку, а потім її включити. Леткі компоненти, випаровуючись, будуть наповнювати кімнату цілющим ароматом. Для розпилення в повітрі можна використовувати витяжки евкаліпта, гвоздики, чайного дерева та ін
 2. Парові інгаляції. Їх можна виконувати за допомогою спеціального інгалятора, а можна просто взяти ємність, налити в неї гарячої води і додати кілька крапель ефірного масла для імунітету, а потім подихати над парою 5-10 хвилин. Проводити процедури потрібно 2 рази в тиждень протягом 2 місяців. Для інгаляцій пором рекомендується застосовувати масло сосни, ялиці, евкаліпта, ромашки.
 3. Ароматичний медальйон. Цей метод дозволяє дихати лікувальними ароматами і за межами житла. Він завжди перебуває з людиною, тому вплив летких речовин не переривається навіть у поїздках в автотранспорті. Замість медальйона можна просто капнути масло на елемент одягу, який дозволить часто вдихати аромат.
 4. Ароматичні ванни. Можна щоденно приймати ванни з додаванням ефірних масел. Готуються вони з розрахунку 1 крапля ароматичної речовини на 20 л води. Необхідна кількість масла потрібно розчинити в ложці емульгатора (мед, спирт, сіль) і після цього додати у ванну. Рекомендуються масла лаванди, розмарину, чебрецю і чайного дерева.
 5. Аромамасаж (у складі масажного масла 4% олії бріоні і по 3% масел евкаліпта, лаванди і розмарину).

Поліпшити здоров’я з допомогою ефірних масел для підняття імунітету просто, потрібно тільки задатися метою і регулярно робити необхідні ароматичні процедури.

Різноспрямовані дії ефірних масел

Існує більше 2000 ефірних масел з різними властивостями. Для досягнення бажаного результату потрібно знати, якими діями вони володіють. Звичайно, перерахувати всі неможливо, тому перерахуємо найпоширеніші.

Противірусний та антибактеріальний: лимон, чайне дерево, лаванда, сосна, манука.

Масла з розігріваючими і стимулюють кровообіг властивостями: перець червоний, перець чорний, гвоздичне дерево, кориця, імбир, материнка, береза.

Протизастудний: кедр, лимон, чайне дерево, розмарин, ялиця, сосна, евкаліпт, ялівець.

Антисептичну: чайне дерево, евкаліпт, сосна, чебрець, лаванда, лимон, ромашка, найоли, манука, мирра.

Для підняття тонусу: апельсин, чебрець, бергамот, перець чорний, лимон, розмарин, шавлія мускатний.

Ефірні олії лікують, роблять позитивний вплив на організм і емоційну сферу.

Але при їх використанні для розтирання шкіри, а такі методи теж існують, не використовуйте їх в чистому вигляді, а розчиніть в оливковій або іншому рослинному маслі, ланоліні або тваринному жирі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code