vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Для чого роблять уздг судин голови та шиї

Як роблять уздг судин голови та шиї? Це питання цікавить багатьох пацієнтів. Якщо кровоносна система в організмі людини працює без перебоїв, то значить і життєдіяльність внутрішніх органів проходить максимально сприятливо. Завдяки кровоносній системі всі внутрішні органи насичуються киснем і забезпечуються поживними речовинами. Якщо відбувається маленький збій в цій налагодженій системі, то людина моментально це відчуває. Ультразвукова доплерографія судин шиї і голови проводиться для своєчасної діагностики проблем, пов’язаних з різким погіршенням самопочуття, і запобігання в подальшому розвитку серйозного захворювання.

Для чего делают уздг сосудов головы и шеи

При детальній ультразвукової допплерографії можна провести не тільки обстеження судин шиї, голови, але і визначити їх будова і розмір. Така процедура дасть розгорнуту картину системи кровотоку організму, що дозволить оцінити всю картину в цілому.

Якщо говорити медичними термінами, то ультразвукова доплерографія являє собою діагностичну систему, в якій можна діагностувати всі патологічні зміни в кровоносних судинах і визначити параметри циркуляції кровотоку в цілому. У медичній практиці виділяють 2 режими обстеження. Але в основному їх проводять паралельно чи окремо один від одного, для досягнення більш вірогідного результату.

За результатами дослідження методом ультразвукової допплерографії отримують інформацію про структуру судин і прилеглих тканин.

А ось дуплексне сканування дозволяє отримати достовірні дані про стан самого кровотоку. Сама процедура проходить під дією високочастотних звукових коливань, які не сприймаються людиною. Явище, назване ефектом Доплера, будується на механізмі випромінювання ультразвукових хвиль, які здатні відображати рух крові. Ультразвукові хвилі ,які в подальшому перетворюються в електронні імпульси, уловлюються спеціальним приладом.

І потім вже дані представляються на моніторі у вигляді спеціальних графіків. Фахівці розшифровують отримані в ході дослідження дані і визначають будову і структуру кровоносних судин. Вся процедура проводиться в режимі реального часу.

Саме завдяки такому апарату дослідження фахівці можуть оцінити роботу судин голови та шиї. І найголовніше, що у пацієнта при цьому немає ніяких больових відчуттів. Якщо порівнювати з магнітно-резонансної ангіографією, то при такому методі дослідження не використовують спеціальний контраст. Варто відзначити той факт, що цей метод дослідження вважається безпечним і найкращим для новонароджених дітей, у яких діагностуються судинні захворювання.

Показання для проведення такого методу дослідження

 • часті запаморочення і непритомність;
 • шум у вухах і хиткість при пересуванні;
 • порушення сну і швидка стомлюваність організму;
 • порушення мозкового кровообігу;
 • розвиток аномалій головного мозку;
 • підозри на порушення системи кровообігу в шийному відділі хребта;
 • вегето-судинна дистонія;

Крім того, метод дослідження обов’язково повинні пройти люди, які страждають постійними мігренню, а також люди, які особливо чутливі до частих змін погоди.

Що можна побачити при проведенні ультразвукової допплерографії судин голови та шиї?

При проведенні такого виду дослідження можна оцінити всю діяльність кровоносних судин, які відповідають за кровообіг головного мозку і забезпечують його киснем і живильними речовинами. За допомогою такого апарату можна перевірити діяльність таких кровоносних судин, як:

 1. Хребетних артерій і вен.
 2. Сонних артерій.
 3. Базилярных артерій.
 4. Передніх і внутрішніх яремних вен.
 5. Підключичних артерій і вен.

Даний метод обстеження судин дозволяє:

 1. Діагностувати і детально вивчити артерії та кровоток по венах шиї.
 2. Побачити швидкість кровотоку в магістральних артеріях.
 3. Простежити динаміку руху крові по судинах.
 4. Визначити наявність аневризми в судинах головного мозку.
 5. Виявити і діагностувати наявність головного болю, причини розвитку ангіоспазму і підвищеного внутрішньочерепного тиску.
 6. Вивчити стан стінок кровоносних судин.
 7. Визначити стенози, ступінь звуження і прохідність судин.
 8. Проаналізувати геометрію судин.
 9. Діагностувати причини судинних порушень.
 10. Виявити різні судинні ураження, які виникли в результаті перенесених захворювань або із-за вроджених патологій.

Якісно і ефективно можна оцінити і вивчити стан тканин артерій і вен, а також і всі негативні впливи на них. Завдяки УЗДГ лікарі стали на більш ранніх термінах діагностувати захворювання, і тепер не потрібно витрачати місяці на виявлення захворювань.

А спектр дослідження у такого сканування досить широкий. Варто відзначити, що таку діагностику для більш глибокого вивчення захворювання можна проводити зі спеціальними пробами і навантаженнями на організм.

До таких навантажень відносять:

 1. Різкі світлові спалахи.
 2. Різні дратівливі елементи на вестибулярний апарат.
 3. Роздратування за допомогою звуку.
 4. Часте моргання.

Щоб визначити, чи існує конфлікт між судинами і хребтом, проводиться додаткова проба, тобто повороти головою. За допомогою такого методу дослідження можна виявити защемлення або ушкодження кровоносної судини. З-за таких навантажень на організм можна точно визначити локалізацію і патологічну звивистість судин.

Принцип проведення дослідження

Як тільки у людини виникають сильні головні болі, непритомності, постійний шум у голові, порушується мова та відбувається оніміння кінцівки, необхідно негайно звернутися до лікаря. Лікар же в свою чергу негайно відправити такого пацієнта на ультразвукову доплерографію судин голови та шиї. Між іншим, до такої процедури підготуватися дуже просто.

Пацієнту потрібно звільнити ділянку шиї від одягу для подальшого дослідження, а потім лягти на спину. Спеціаліст завдасть на зону шиї гель, це необхідно для того, щоб забезпечити тісний контакт шкіри з датчиком приладу. Після цього лікар приступає до процесу сканування, процедура за часом досягає 45 хвилин і ніяких хворобливих відчуттів у вас не викличе.

Сам принцип дослідження полягає в тому, що датчик ставлять в області скроневої кістки, потилиці і над очницями. Щоб провести діагностику великих судин в області шиї, під голову кладуть спеціальний валик, це необхідно для отримання точних даних. Після того, як закінчилися приготування до процедури, включається апарат, і на монітор виводяться досліджувані об’єкти. Апарат може видавати звук, не лякайтеся, це шум кровотоку. Апарат фіксує та автоматично зберігає в електронній базі всю інформацію, яку отримують під час діагностики. Після того, як процедура закінчена, фахівець може прокоментувати побачене, а ось висновок зробить тільки лікуючий лікар. Всі отримані дані перевіряються за обстеженим ділянок послідовно.

При цьому кожний досліджуваний ділянку має свої параметри, які в подальшому порівнюються з встановленими нормами. Примірна розшифровка виглядає наступним чином:

 1. Пульсаційного і резистивного індексів.
 2. Товщини стінок артерії.
 3. Діаметра.
 4. Ступені стенозу.
 5. Характеру кровотоку.
 6. Лінійної швидкості кровотоку.

Підготовка до проведення процедури

Спеціальної підготовки до проведення такої процедури немає. Не потрібно дотримуватися спеціального режиму харчування. Лікарі настійно просять при проведенні процедури не пити каву і чай і не курити, так як це все впливає на тонус роботи артерій.

Цей метод дослідження дозволяє діагностувати захворювання навіть у найменших пацієнтів. Правда, такий метод дослідження дітям проводять в якості профілактики, і для запобігання розвитку патологічних процесів судин. Для того щоб отримати максимально точний результат, необхідно проводити дослідження, коли дитина перебуває в стані повного спокою. Для дослідження новонароджених діток необхідно їх годувати за годину до проведення цієї процедури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code