vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Для чого роблять УЗД легенів?

Як роблять УЗД легенів? Це питання цікавить багатьох людей. Сьогодні безліч росіян страждають тими чи іншими захворюваннями легенів. На перший погляд, існує достатня кількість методів, які дозволяють провести обстеження легенів, наприклад, рентгенографія або флюорографія, однак вони не так нешкідливі, як здається. УЗД легенів набагато безпечніше і простіше. Обстеження абсолютно безболісне, і процедура досить комфортна, тим не менш, результати її набагато точніше. Даний метод дослідження цілком серйозний і заслуговує уваги.

Для чего делают УЗИ легких?

Великою перевагою цього методу є його доступність. Кабінети УЗД є практично в кожній поліклініці або в приватній клініці. Вартість УЗД легких невисока, крім того, при виконанні процедури не використовуються рентгенівські промені та інші методи, які надають шкідливий вплив на організм.

Показання до ультразвукового дослідження плевральної порожнини

Показання до проведення даної процедури наступні:

 1. Захворювання легенів, наприклад, плеврити, мезотеліоми, емпієми, які супроводжуються утворенням рідини в області плеври.
 2. Підозра на онкологічні захворювання в легенях, наприклад, пухлина.
 3. Абсцеси в легенях.
 4. Туберкульоз.
 5. Осередки невідомого походження.
 6. Ускладнення пневмонії.
 7. Проведення пункції в плевральній області.
 8. Проблеми з диханням, поява хрипів, гарячковий стан, тромбоз вен.
 9. Механічні пошкодження грудей.

Таким чином, показання до проведення УЗД легенів – це захворювання, які складно виявити за допомогою флюорографії або рентгена. Найчастіше лікар дає направлення на УЗД легенів при скаргах пацієнта на больові відчуття в області легенів, проблеми з диханням, при тромбозі вен кінцівок. У таких випадках виникають підозри на розвиток пухлинних процесів. Рентген часто дає загальну картину стану пацієнта.

Що дозволяє виявити УЗД легенів?

УЗД легень дозволяє визначити зміни. Проведення обстеження дає можливість виявити захворювання верхніх дихальних шляхів і плеври. Це може бути пневмонія або онкологія. Нерідко це єдиний спосіб провести швидке обстеження пацієнта, який не потребує попередньої підготовки. УЗД дозволяє отримати зображення, яке має високу чіткість, завдяки цьому можна визначити навіть незначні зміни у тканинах легень.

Це дозволяє визначити пухлини на ранній стадії виявити їх характер. Нерідко УЗД використовують при проведенні пункції або біопсії. Можна побачити транссудат, що представляє собою чисту рідину, яка має прозорий колір і позбавлена в’язкості. Наявність цієї рідини в легенях викликано порушенням кровообігу.

При запальному процесі утворюється ексудат, який представляє собою рідину, яка надходить у тканини легенів судин. За своїм складом він нагадує випіт, який не пов’язаний із запальним процесом. Існує кілька видів ексудату:

 1. Серозний – являє собою прозору рідину, яка здатна розсмоктуватися самостійно.
 2. Фібринозний – часто утворюється при таких захворюваннях як дизентерія, дифтерія, туберкульоз. Дуже часто з’являється при утворенні в легенях виразок.
 3. Гнійні виділення мають мутний відтінок.
 4. Гнильний ексудат являє собою брудно-зелене речовина з неприємним запахом, який нагадує нафталін.

При даних захворюваннях проведення УЗД легких найбільш результативно. Профілактичні обстеження недоцільні.

Як підготуватися до УЗД плевральній порожнині?

На відміну від багатьох обстежень УЗД легенів не вимагає попередньої підготовки хворого. Якщо для УЗД органів черевної порожнини важливо дотримання певної дієти і режиму, то тут все простіше. Наявність неперетравленої їжі в шлунку на легкі ніяк не впливає. Пити рідину також не потрібно. Лікар може порекомендувати прийняти відхаркувальний препарат.

УЗД плевральних порожнин проводиться так само, як і обстеження інших органів, проте є деякі відмінності. Пацієнт знімає верхній одяг і лягає на кушетку в зручному для себе становищі. Після цього на шкіру в області, де буде проводитись дослідження, наносять спеціальний гель.

Потім лікар використовує датчики в області межреберья під прямим кутом, що є дуже важливим. У разі якщо при УЗД плевральної порожнини легенів виявляється анэхогенная рідина, це створює труднощі при обстеженні. Для того, щоб забезпечити хорошу видимість, діагност попросить хворого прийняти інше положення.

Які недоліки має УЗД легенів?

Незважаючи на те, що сучасні методи діагностики досить точні, тим не менш, вони мають певні недоліки. УЗД набагато безпечніше багатьох інших діагностичних методів, однак далеко не завжди результати дослідження бувають точними. Особливо в порожнині плеври. Самі лікарі досить скептично ставилися до цього методу дослідження, коли він тільки з’явився. Справа в тому, що УЗД має певні обмеження.

Апарати, які використовуються для проведення діагностики, працюють з високочастотними коливаннями, що дозволяє бачити внутрішні органи. Самі органи мають щільну структуру, яка і відображає імпульси. У тканинах легенів знаходиться повітря, що створює перешкоду для променів. Тому видимість тканин не найкраща.

Грудна клітка складається з кісток, які не мають здатності проводити ультразвук. Дуже часто в процесі обстеження виникає ефект екранування, що робить процедуру досить складною.

УЗД легень має багато переваг:

 1. Доступність і низька вартість процедури.
 2. Затребуваність і висока точність результатів.
 3. Нешкідливість для організму, оскільки використовуються ультразвукові промені.
 4. Можна проводити обстеження різних груп пацієнтів, в тому числі немовлят.
 5. Кількість обстежень необмежено.

На моніторі лікар завжди зможе побачити характер пухлини. Так, наприклад, доброякісне утворення являє собою відокремлений вузол. Дуже часто доброякісні пухлини протікає абсолютно безсимптомно.

Однак у міру розвитку захворювання відбувається зміщення внутрішніх органів. Точність дослідження дозволяє визначити навіть розвиток пневмонії у дитини у внутрішньоутробний період. Вартість цього обстеження цілком доступна. У більшості регіонів вона не перевищує 700 рублів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code