vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Для чого призначають УЗД пазух носа?

УЗД пазух носа – эхосинусоскопия – це дослідження, яке проводиться за допомогою спеціальної апаратури. Метод ґрунтується на тому, що деякі тканини здатні відображати ультразвукові хвилі.

Для чего назначают УЗИ пазух носа?З допомогою датчика хвилі спрямовуються на тканині, а потім відображаються на екрані комп’ютера у чорно-білому зображенні. Нерідко УЗД доповнюється доплерографією, що дозволяє досліджувати кровотік і його напрямок.

Показання до проведення УЗД носа

Показаннями до УЗД носа є:

  • захворювання в гострій і хронічній формі, наприклад, гайморит, фронтит, лабіринтит, риніт, аденоїдит;
  • алергічна реакція, яка проявляється у вигляді нежиті;
  • пошкодження перегородки носа;
  • злоякісні та доброякісні захворювання, утворення поліпів у носі і пазухах;
  • попадання сторонніх предметів в ніс;
  • необхідність проведення операцій в ЛОР-органах;
  • фурункули в тканинах носа;
  • травми носа;
  • проведення стоматологічного лікування;
  • спостереження за ходом лікування.

Переваги УЗД носа

Його можна використовувати під час вагітності, коли застосування інших методів дослідження протипоказане.

Швидкий результат процедури, немає необхідності проявляти знімки. Порівняно економічний метод.

На відміну від рентгена, дозволяє виявити наявність сторонніх тіл в носі, що неможливо при використанні інших методів.

Результати можна роздрукувати або зберегти на жорсткому диску, в такому разі вони будуть доступні і іншим фахівцям закладу.

Немає болю і дискомфорту під час проведення дослідження. Можна проводити лікувальні маніпуляції та контролювати їх за допомогою УЗД, що позначається на якості терапії.

На думку лікарів, УЗД придаткових пазух носа слід проводити регулярно. Великою перевагою даного виду дослідження є порівняльна простота, висока якість і низька вартість. Порівняно з рентгеном процедура набагато дешевше. При наявності патологій у верхньощелепних пазухах потрібно проводити дослідження регулярно.

У процесі дослідження датчик встановлюють на шкірі обличчя, на передній частині стінки. Датчик встановлюють у сагітальній площині, при необхідності можна змінити його напрямок, в такому разі можна досягти перпендикулярного напрямку хвиль. Під час обстеження лікар визначає розміри стінки пазухи, наявність кісти або поліпа, розмір самої пазухи.

УЗД придаткових пазух носа дозволяє проводити і диференціальні види діагностики вазомоторних набряків слизової, поліпів, кіст, які супроводжуються утворенням рідини в пазухах. Це простий і ефективний метод проведення експрес-діагностики. Однак потрібно знати, що для виконання обстеження при синуситі УЗД нерезультативно, крім того, воно не є альтернативою пункції носа.

Спеціально готувати ніс до УЗД пазух не потрібно. Під час процедури оцінюється стан підшкірної клітковини, визначаються параметри хрящових тканин, кісток і слизової оболонки, а також порожнини пазух. Якщо є зубні протези, то рекомендується їх зняти. Процедура виконується в положенні сидячи.

Як проводиться ультразвукове дослідження гайморових пазух носа?

Одним з методів діагностики захворювань у пазухах носа є рентгенографія. Вона в першу чергу призначається при синуситах, поліпозах. Процедура проста, її проводять скрізь. Однак у ряді випадків інформації ультразвукового дослідження недостатньо, в такому випадку призначається проведення КТ та МРТ носових пазух. Результати більш точні, але дорогі процедури.

Нерідко буває підозра на онкологію пазух носа під час вагітності. Проведення рентгену в цей період небажано, оскільки може викликати важкі патології у дитини. Проведення МРТ більш результативно, але коштує дорого, УЗД не настільки ефективно, але коштує дешевше.

Які переваги має эхосинусоскопия? По-перше, метод УЗД абсолютно безпечний для здоров’я, чого не можна сказати про рентгені. Процедуру можна виконати кілька разів, немає необхідності оцінювати навантаження випромінювання.

По-друге, сучасні апарати УЗД оснащуються доплер-приставкою, яка дозволяє дослідити тканини і кровообіг. Тут відсутні великі судини, тому додаткове обладнання не настільки принципово.

У УЗД відсутні протипоказання, побічні ефекти воно не дає.

Які недоліки має УЗД? Сьогодні эхосинусоскопия ще слабо поширена, її рідко використовують. Більшість фахівців не має належної кваліфікації. Деякі з них не мають досвіду таких досліджень. Інформація не завжди буває точною, тому УЗД доводиться проводити кілька разів, щоб уточнити результати обстеження. Це призводить до додаткових витрат пацієнтів.

Сучасні медики дуже неохоче призначають проведення УЗД носових пазух, оскільки воно не входить у стандарти обстеження. Найчастіше лікарі воліють призначення рентгеноскопії. Крім того, далеко не завжди результати обстеження виявляються точними. Іноді рентгенографія дає більш точну інформацію. У ряді випадків буває і так, що відомості УЗД виявляються недостовірними.

При дослідженні носових пазух характерна гіпердіагностика, нерідко на екрані комп’ютера лікар бачить те, чого немає насправді. Зокрема, може виявитися запальний процес, якого там немає. У результаті хворий буде лікувати захворювання антибіотиками або йому зроблять прокол пазух, що є зайвим і непотрібним.

Крім того, не слід намагатися самостійно поставити діагноз. Пошук методів лікування та способів діагностики з допомогою інтернету може мати плачевний результат. Не варто самостійно призначати собі обстеження. Дуже складно визначити потрібне лікування, не знаючи, що слід лікувати.

Тому при нездужанні необхідно відвідати лікаря в поліклініці, який призначить відповідні методи діагностики та курс лікування.

Не варто абсолютно вірити дослідженням УЗД, т. к. це далеко не єдина методика діагностики. Крім того, дуже важливо довірити своє здоров’я фахівця. Якщо немає довіри бюджетної клініці, то можна звернутися в приватну, де є більш сучасне обладнання. Велике значення має і досвід лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code