vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Для чого і на якому терміні робиться УЗД скринінг 2 триместру?

Кожну вагітну жінку цікавить, коли робити скринінг 2 триместру УЗД, на якому терміні.

Для чего и на каком сроке делается скрининг УЗИ 2 триместра?

Перший скринінг проходить під час першого триместру. На першій процедурі лікар може визначити лише те, правильно чи відбувається розвиток плоду. Отже, на якому терміні роблять другий УЗД-скринінг? Доктор зазвичай пропонує пройти скринінгове УЗД на 19-й чи 20-му тижні виношування дитини. У медицині невипадково визначений саме цей період для процедури. Цей час вважається найбільш сприятливим для вивчення гормонів.

Визначити причини будь-яких відхилень від норми на такому терміні не представляється можливим. А ось дослідження 20-го тижня вже можуть повідати багато про що. Отже, треба проходити дослідження? На якому терміні? Чи потрібно витрачати час і гроші на процедуру? Для початку слід сказати про те, що не кожне серйозне захворювання може виявлятися відразу і зовнішніми ознаками. Захистити малюка від всього не вийде. Є такі захворювання, які розвиваються ще в перші дні розвитку плода.

Наприклад, синдром Дауна визначити можна, тільки пройшовши скринінг-УЗД. Запобігти тут нічого не вийде, але виявити хворобу можна. Синдром Дауна – це серйозні відхилення від норми розвитку, і виховувати таку дитину непросто, не кожна сім’я може забезпечити йому належну увагу і догляд. Справа навіть не в самій хворобі, не в інвалідності, а в тому, що такому малюкові буде вкрай складно жити в суспільстві, адже батьки не вічні. Дуже небагато можуть змиритися з тим, що їхня дитина “інший”, прийняти це не так вже легко.

Скринінг-УЗД другого триместру дозволяє виявити те чи інше відхилення в розвитку і надає вибір майбутньої мами, народжувати чи ні.

Позбутися дитини на такому терміні ще можна. І це не моральний злочин, а усвідомлене рішення. Якщо мама не готова виховувати хворої дитини, то краще народити пізніше, але здорового, а не прирікати на гірке життя себе і нездорового малюка. Отже, що ж таке перинатальний скринінг? Скринінг – це свого роду відсіювання, а саме визначення групи ризику, в якій може з’явитися хвора дитина. Ймовірності підраховуються по різному принципом. Лікарі сьогодні застосовують PRISCA – це перинатальна оцінка ризику.

Які аналізи необхідно здати

Звичайний термін проведення процедури – 20-я тиждень виношування плоду. Цього тижня результат дослідження більш точний. Зважившись пройти процедуру, необхідно відвідати лікаря, який, у свою чергу, випише направлення на проходження наступних аналізів:

  1. Потрійний тест, або біохімія. Цей аналіз передбачає забір крові на визначення рівня АФП, ХГЛ, естріолу в крові, щоб визначити маркери. Він дозволяє визначити ризики розвитку серйозних захворювань. Цей скринінг не принесе жінці ніякої шкоди, так як на цьому дослідженні вивчається тільки кров.
  2. УЗД. Проходження ультразвукового дослідження дозволяє виявити наявність вад розвитку плода. Ультразвук на цьому етапі допомагає виявити клишоногість, укорочені кістки, заячу губу і інші відхилення. Виявлені дефекти можуть бути серйозними або піддаються лікуванню.
  3. Кордоцентез. Проводити цю процедуру необов’язково, однак при виявленні відхилень під час УЗД краще все-таки пройти кордоцентез. Дослідження проводить лікар: він бере з пуповини кров дитини і проводить більш детальні дослідження, більш точну розшифровку. Процедура безпечна, проте у 2% жінок після неї трапляється викидень. Після уколу можуть з’являтися гематоми в місці проколу, але це не шкодить здоров’ю і швидко проходить. Були випадки, коли в кров заносилася інфекція, тому проходити будь-яке дослідження рекомендується в спеціалізованій клініці.

Які захворювання виявляє скринінг

Скринінг проводиться в основному для того, щоб виявити деякі рідкісні захворювання. До таких відносяться:

  1. Синдром Дауна. Ця хвороба виникає в період зачаття дитини. Хромосоми перехрещуються, і відбувається збій на генетичному рівні. Інакше синдром Дауна називають трисомією, оскільки схрещуються не дві, а три хромосоми. Зайва, 21-а хромосома – провокатор розвитку синдрому Дауна. Хвороба може виникнути з імовірністю 1%. Передбачити заздалегідь її розвиток не можна. Виникнення синдрому не залежить ні від чоловіка, ні від жінки, проте, за статистикою, частіше діагностується у старородящих.
  2. Дефект нервової трубки. Нервова трубка – це платівка, яка утворюється у ембріона на 20-й день після зачаття. Пластина через деякий час згортається в трубку. Суть відхилення від норми полягає в тому, що трубка може розвернутися не в тому напрямку, або зовсім не з’єднатися. Ці відхилення в подальшому призводять до проблем з хребтом. На ранніх термінах вагітності виявити це відхилення не можна, а от до другого скринінгу на УЗД можна побачити дефект. Визначити дефекти допомагає і біохімічний аналіз.
  3. Синдром Едвардса. Розвивається це захворювання-з тих самих причин, що і синдром Дауна, тільки в даному випадку приєднується 18-я хромосома, вона і є зайвою. Такий малюк народжується на нормальному терміні, але виглядає як недоношена. УЗД-скринінг дозволяє побачити зовнішні і внутрішні дефекти, що свідчать про розвиток синдрому Едвардса. Ймовірність захворіти вкрай мала – один випадок на 5 тисяч, проте вона все одно є.

Розшифровка другого скринінгу

Друге скринінг-УЗД при вагітності необхідно робити в один день, щоб результати були більш точними. Результат буде готовий через кілька тижнів, після того як лікарі проведуть всі необхідні підрахунки і перевірки. Біохімія показує, на якому рівні знаходяться три елемента. Розшифровка наступна:

  1. АФП. А саме білок, що виробляється не мамою, а плодом у період вагітності. Скринінг дозволяє підрахувати кількість білка в крові і порівняти з нормальними показниками. Якщо є відхилення від норми, то це свідчить про розвиток яких-небудь дефектів у розвитку малюка. Нормою вважається 15-95 од./мл Детальну розшифровку може дати тільки лікар. Якщо дослідження показали підвищений АФП, то це говорить про проблеми з хребтом, про ураженнях нервової трубки. А ось якщо рівень дуже низький, то це може говорити про розвиток синдромів Дауна, Едвардса або Міккеля. Ці відхилення розпізнати дуже складно.
  2. Естріол. Цей гормон виробляє плацента. У другому триместрі вагітності естріол виробляється вже плодом. Рівень гормону повинен весь час зростати. Нормальний рівень для 20-го тижня вагітності – 7,5-28. У тому випадку, якщо рівень гормону знижений, можливий синдром Дауна або передчасне родове дозвіл.
  3. Хоріонічний гонадотропін людини, або ХГЛ. Високий рівень гонадотропіну є свідченням генетичних відхилень.

Робити розшифровку скринінгу самостійно не можна. Тільки лікар може точно визначити наявність або відсутність проблем у розвитку плоду. Розшифровка – справа непроста, тільки доктора правильно можуть це зробити.

Скринінг спрямований на те, щоб показати можливість входження в групу ризику. Отже, чи варто робити скринінг дослідження? Звичайно, так, і не повинно бути ніяких сумнівів з цього приводу. Однак право вибору завжди залишається за майбутньою мамою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code