vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Дата настання пологів за датою зачаття

Дата пологів за датою зачаття визначається, тільки якщо відомий день овуляції у жінки. Для визначення дня пологів існує кілька способів: з останньої менструації, по даті зачаття, по УЗД, по першому шевелению та інші. Розрахунок дати пологів з дня зачаття підійде як для жінок, які тільки планують вагітність і бажають, щоб дитина народилася в певному місяці, так і для тих, хто вже в положенні і хочуть визначити дату появи дитини на світ.

Дата наступления родов по дате зачатия

Методи визначення дня овуляції

Зачаття неможливе, якщо не відбулося овуляції, а відповідно, для визначення дня запліднення яйцеклітини необхідно спочатку дізнатися дату її виходу з яєчника. Зачаття – це процес запліднення жіночої дозрілої яйцеклітини чоловічої статевої клітиною (сперматозоїдом). Отже можна зробити точний висновок, що овуляція і календар вагітності пов’язані.

День виходу заплідненої яйцеклітини з яєчника – це і є дата овуляції, яка є найсприятливішою для запліднення. Також для здійснення статевого акту з метою зачаття дитини підійдуть і пара днів до виходу яйцеклітини, тому що сперматозоїди живуть в організмі жінки ще кілька днів. Існує два способи зробити розрахунок дня овуляції: температурний і календарний.

Вимірювання базальної температури. Цей спосіб ґрунтується на зняття показань температури, коли тіло людини перебуває в стані повного спокою. Існує три варіанти виміру такої температури: вагінальний, оральний і ректальний, тобто здійснюються вимірювання піхви, ротової порожнини або прямій кишці. Якщо цикл у жінки регулярний, то при складанні графіка зміни базальної температури він буде мати двофазний вигляд. До настання овуляції температура стану спокою складає близько 36 градусів, за день до неї вона знижується ще трохи нижче цієї позначки, а коли яйцеклітина виходить з яєчника, навпаки, підвищується до 37 градусів, що служить сигналом настання сприятливого для зачаття дні.

Ведення календаря. Якщо цикл у жінки регулярний, то ведення календаря не складе труднощів. Для прикладу візьмемо середньостатистичний менструальний цикл, який становить 28 днів. Значить в цьому циклі, за умови нормального функціонування статевих органів жінки, вихід яйцеклітини з яєчника має відбутися на 14-15 добу. Але наявність невеликих зсувів в будь-яку з сторін (13 або 17 день) є нормою. З урахуванням тривалості життя сперматозоїдів можна зробити розрахунок найбільш сприятливих днів для зачаття дитини. При середньому циклі в 28 днів самими сприятливими вважаються з дев’ятого по вісімнадцятий день циклу. У разі нерегулярності менструального циклу, розрахунок проводиться іншим способом. З самого короткого циклу необхідно відняти 19 днів, а з довгого 10. Якщо розглянути на прикладі, то виходить при самому довгому циклі у 30 днів, а в короткому 25, найсприятливіші дні будуть з шостого по дев’ятнадцяте день менструального циклу.

Тому жінці, що планує вагітність, вкрай необхідно стежити за днем своєї овуляції, тоді згодом можна без зусиль дізнатися термін пологів.

Обчислення строку пологів по зачаттю

Коли жінка знає дату своєї останньої овуляції, то, відповідно, вона знає і день зачаття дитини.

Розрахувати день появи малюка на світ можна, використовуючи який-небудь онлайн-калькулятор або ж скористатися усним методом.

Усний метод визначення дня пологів виконується наступним чином. Здорова вагітність від зачаття до пологів у жінки триває 280 днів від запліднення яйцеклітини. Відповідно, для вираховування строку пологів потрібно до дати, коли відбувся вихід яйцеклітини з яєчника, додати число 280.

Таким розрахунком може користуватися жінка, у якої постійний менструальний цикл, що триває завжди одне і те ж кількість днів.

Інші способи визначити день появи на світ дитини

Як було сказано вище, визначення терміну пологів з дня запліднення – не єдиний варіант.

Як визначити дату пологів за менструації? Цей метод ще називають акушерським терміном вагітності. Він використовується лікарями, які не можуть точно знати дати запліднення і овуляції, тому їм доводиться ґрунтуватися на відомих фактах. В даному випадку це перший день останньої менструації. Такий метод обчислення був придуманий акушером з Німеччини Негелем. Полягає він у наступному: від першого дня останніх місячних віднімається три місяці і до отриманого результату додається сім днів. Це і буде ПДР за менструації.

Обчислення по УЗД. На думку фахівців, цей метод розрахунку можна вважати найбільш точним. Але розрахувати за допомогою ультразвукового дослідження день пологів можна тільки в кінці першого триместру. Саме на 10-12 тижні у дитини вже є всі органи в зародковому стані, і на цьому терміні не мають ніякого впливу генетичні схильності, раса і інші фактори. Тобто у цей період усі розміри дитини можна звести в таблицю, і вони повинні відповідати встановленого терміну. У другому і третьому триместрі похибка обчислення з-за прояви індивідуальних особливостей дитини може становити від семи до десяти днів.

Але навіть використовуючи всі перераховані вище способи, точний термін пологів дізнатися неможливо, тому що на час появи дитини на світло впливає безліч різних чинників. Але не варто переживати, якщо малюк з’явився на два тижні раніше чи пізніше призначеного терміну, це є нормою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code