vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Дізнаємося: базальна температура після зачаття

Найбільш швидкий метод діагностики вагітності: подивитися, як змінюється базальна температура після зачаття. Адже плануючи вагітність, кожна жінка прагне до того, щоб якомога раніше дізнатися, коли настав цей довгоочікуваний момент.

Узнаем: базальная температура после зачатия

Зміна значення базальної температури на вашому градуснику може свідчити про настання вагітності на ранніх її етапах, коли, приміром, тести ще є безсилими. Зміни базальної температури справді є унікальним механізмом, який здатний відкрити таємниці менструального циклу в організмі жінки.

Базальна температура – що це?

Звичним і знайомим для нас методом визначення температури тіла є ртутний градусник, який поміщається під пахвою. Однак не всі знають, що в результаті на шкалі термометра ми побачимо температуру шкірного покриву, справжнє значення температури внутрішніх органів таким способом не впізнати: вона дещо відрізняється.

Базальна температура, або як її ще називають ректальна, це найнижча температура в організмі людини, яка у жінок безпосередньо залежить від фаз менструального циклу, змінюється в залежності гормонального фону і вимірюється в прямій кишці.

Здавалося б, що такого особливого можуть розповісти нам значення на градуснику при вимірюванні базальної температури? Однак не варто недооцінювати її фізіологічне значення. Справа в тому, що підвищення або зниження базальної температури безпосередньо залежить від овуляції, отже, таким чином можна визначити оптимальні дні для зачаття, або ж навпаки – вирахувати безпечні дні для незахищеного сексу.

Прийнято вважати, що такий метод визначення нового запліднення не може дати достовірних результатів, тому що залежить від безлічі факторів. Однак багато фахівців стверджують, що таким чином жінка зможе стежити за змінами, що відбуваються під час менструального циклу, дізнатися, чи дозрівають яйцеклітини, і все-таки дізнатися про майбутньої вагітності.

Як правильно виміряти базальну температуру?

Базальна температура штука досить примхлива. Щоб дійсно отримати достовірну інформацію про зміни у вашому організмі, потрібно дотримуватися певні правила:

 • базальна температура вимірюється вранці, відразу після пробудження;
 • проводьте вимірювання строго в один і той же час;
 • після пробудження не дозволяйте собі ніяких рухів, найменша фізична активність – і ви не зможете зняти точні результати, оскільки базальна температура зберігає свою стабільність під час сну;
 • градусник тримайте близько 5-7 хвилин;
 • використовуйте завжди один і той же градусник для уникнення похибок;
 • показання знімайте відразу ж після вимірювання;
 • заведіть блокнот, заносьте туди отримані дані (так ви зможете контролювати періоди овуляції).

Кілька порад для того, щоб зробити процедуру вимірювання базальної температури менш дискомфортною: приготуйте градусник заздалегідь і покладіть його в межах досяжності на рівні витягнутої руки, так ви зможете не вставати. І ще, безпосередньо перед процедурою змастіть наконечник термометра вазеліном або іншим жирним кремом.

Непрямі фактори, що впливають на базальну температуру

Жінка повинна розуміти, що наш організм – цілісна внутрішня система, в якій усе взаємопов’язано. Тому наявність інших захворювань, неправильний спосіб життя неминуче призведе до того, що базальна температура «зіб’ється», і ви нічого не дізнаєтеся. Фактори, які впливають на температуру наших внутрішніх органів:

 • безперервний сон, тривалістю хоча б 4 години поспіль, краще – 6 годин (якщо спали менше цього часу, можете навіть не дивитися на градусник);
 • наявність сексуальних відносин безпосередньо перед вимірюванням температури: відмовтеся від статевого життя мінімум за 12 годин до проведення процедури виміру;
 • якщо зняття температури відбувається в різний час і різними градусниками;
 • прийом деяких лікарських препаратів також може впливати на базальну температуру;
 • якщо до цього вами була перенесена хвороба, яка викликала загальне підвищення температури тіла: це може бути грип, ГРВІ, наявність запальних процесів;
 • відмовтеся від прийому будь-яких гормональних препаратів.

Починайте вимірювати базальну температуру з першого дня циклу і не припиняйте навіть під час критичних днів. Фахівці рекомендують заносити отримані вами дані у формі діаграми протягом трьох-чотирьох місяців.

Базальна температура при вагітності

Яким же чином відбувається так, що за значеннями базальної температури можна «вважати» настало зачаття? Справа в тому, що в першій фазі менструального циклу велика температура тримається на рівні 36-36,6 градусів, а в другій підвищується до 37 і трохи вище (все індивідуально, в залежності від організму жінки). Такий стрибок відбувається за рахунок викиду в кров гормону прогестерону. До початку нового циклу температура знову знижується. Але якщо вона тримається на рівні 37 градусів протягом 18 днів і не падає, це може свідчити про вагітність, що настала.

Іноді запліднення яйцеклітини і її імплантація в стінки матки відбувається на першому-другому тижні після зачаття і може супроводжуватися невеликими виділеннями крові з піхви.

Якщо ви спостерігаєте наявність таких виділень, які зазвичай виникають при місячних, а базальна температура не падає, можна вас привітати: яйцеклітина успішно потрапила в матку і почався активний розвиток ембріона.

Після імплантації заплідненої яйцеклітини до стінки матки гормональний фон активно змінюється: в кров починає викидатися значна кількість прогестерону, і температура в прямій кишці або піхві підтримується на рівні 37-37,3 градусів, а інколи може доходити і до позначки 38 градусів.

Що може розповісти нам графік вимірювання базальної температури?

Ці фази тривають певну кількість днів і мають стабільну базальну температуру в усіх наступних циклах.

Якщо базальна температура в другій половині менструального циклу не підвищується, це може бути причиною того, що яйцеклітина не знаходиться в процесі дозрівання і надалі не буде здатна до успішного запліднення.

Якщо ви помітили постійну температуру близько 36-36,6 градусів на протязі всього циклу, не впадайте у відчай, збої в гормональному фоні можливі з причини стресів, сильних перевантажень та інших негативних факторів. Продовжуйте вимірювання в наступні цикли: так ви напевно зможете переконатися в наявності або відсутності проблеми.

Якщо ви помітили які-небудь порушення, терміново зверніться до фахівця гінеколога-ендокринолога. Адже за наявність циклу та вироблення певних гормонів на різних фазах циклу, в тому числі і прогестерону, відповідає гіпофіз, наднирники. Перевірте стан щитовидної залози, так як вона відповідає за нормальне функціонування центральної нервової системи і практично всіх життєво важливих функцій в організмі.

Запасіться терпінням, оскільки цей вимір вимагає від вас часу і іноді може викликати деякі незручності. Але чого тільки ми не готові перетерпіти, щоб відчути радість материнства?

Матеріали для статті наданні astarta.net.ua, ми дуже вдячні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code