vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Діагностування за допомогою УЗД патологій розвитку плоду: УЗД на 23 тижні вагітності

Самий інформативний, безпечний і доступний метод діагностики патологій вагітності другого триместру являє собою УЗД 23 тижнів; УЗД на цьому терміні дозволяє навіть визначити стать дитини. Крім того, це сприятливий період для діагностики вроджених патологій. Як правило, це вже друге УЗД, яке проходять на терміні 20-24 тижні в залежності від індивідуальних особливостей і стану здоров’я жінки. На двадцять третьому тижні УЗД призначають рідко, в основному при будь-яких підозрах чи інших причинах, не дозволяють зробити його трохи раніше.

Диагностирование с помощью узи патологий развития плода: узи на 23 неделе беременности

Важливість проходження УЗД на цьому терміні

За період вагітності, починаючи від зачаття і закінчуючи народженням на світ, дитина проходить всі щаблі еволюції. Дуже важливо контролювати ріст і розвиток на кожному з цих етапів, адже вчасно діагностовані відхилення допоможуть зберегти життя і здоров’я як матері, так і дитини. Двадцять третій тиждень вагітності відповідає приблизно п’яти з половиною місяців. На цьому терміні дитина вважається життєздатною, і переривання вагітності називається вже не викиднем, а передчасними пологами. Народжена дитина на терміні 23 тижні при кваліфікованій медичній допомозі може вижити, але не виключається можливість різного роду патологій, так як внутрішні органи і системи ще на стадії розвитку.

Тому, щоб уникнути зайвих проблем, необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря і вчасно проходити УЗД в 23 тиждень вагітності – важливий період у розвитку плоду. Головний мозок малюка збільшується, нервові зв’язки у ньому налагоджуються, підходить до кінця формування органів і систем маленького організму, які в подальшому будуть лише рости і дозрівати.

Все це дає унікальну можливість визначити відхилення у розвитку дитини і прийняти всі можливі заходи для їх усунення. Адже 23 тижні вагітності вважаються оптимальним періодом для цього, так як діагностувати патологію раніше буває просто неможливо.

До того ж з допомогою ультразвукової діагностики визначається відповідність параметрів дитини термінам вагітності, оцінюється рухова активність дитини, серцебиття, здійснюється підрахунок дихальних рухів і т. д. Також діагностується і стан матері, підготовка її організму до пологів.

Що можна побачити на УЗД в 23 тижня

Під шкірою в цей період вже починає відкладатися жир, тому, порівняно з попереднім УЗД, дитина виглядає вже більш вгодованою. Шкіра стає більш щільною, набуває рожевий колір, але ще продовжує бути зморщеною. Турбуватися не варто – все це в межах норми і пояснюється тим, що шкіра зростає швидше, чим підшкірна жирова тканина. До моменту пологів всі зморшки і складочки підуть, а шкіра стане рівною і ніжно-рожевою.

На цьому терміні вже відбувається статева диференціація, але, в залежності від стану дитини, на період проходження УЗД можливі неточності у визначенні статі.

Якщо малюк не спить, то можна спостерігати його рухи. В цей період вони значно посилюються внаслідок розвитку м’язової системи і зв’язок. Так, на УЗД можна побачити, як дитина посміхається, показує язик, тре очі або позіхає. Якщо пощастить, можна подивитися, як малюк намагається доторкнутися до всього, що поруч, починає чіпати своє обличчя, руки, ноги, живіт або ж б’є маму ногою в живіт. У 23 тижні вагітності дитина вже може розрізняти звуки, тон голосу, що можна помітити по зміні її активності. Все це – прояви розвитку нервової системи.

Також можна помітити, що кісточки і частина внутрішніх органів незначно просвічуються через шкіру і мають червоний відтінок, який їм надають кровоносні судини.

УЗД на 23 тижні вагітності вже дозволяє розгледіти колір волосся і нігті дитини, які до цього періоду вже придбали чітку форму, але ще досить м’які і шкоди не завдають.

До того ж можна побачити очі маленького чоловічка, які він відкриває, то закриває.

Все перераховане вище – норма і говорить про правильний розвиток дитини.

23 тижня – це трохи пізній термін для другого УЗД. Звичайно, бувають різні випадки, наприклад, дитина повернулася попою і не дала можливості оцінити її функціональний стан. Але найчастіше на такому терміні УЗД призначають у разі сумнівних аналізів або при підозрі патологій.

Також у цей період важливо діагностувати і деякі показники самої вагітної, наприклад, стан навколоплідних вод, плаценти, матки, кількість судин пуповини, чи немає обвивання малюка пуповиною. Оцінюються розміри плаценти, її зрілість, наявність включень, зміни кровотоку. Варто звернути увагу на стан шийки матки. Нерідко, внаслідок тиску стрімко зростаючої ваги дитини, вона починає розкриватися. У цьому випадку може знадобитися навіть накладення швів.

Чи шкідливе УЗД для дитини

Існує думка, що ультразвукове дослідження негативно позначається на здоров’ї дитини. Але багато хто просто плутає ультразвукові та рентгенівські хвилі. Дійсно, останні вкрай небажані для організму, що розвивається, так як діють за принципом радіації та особливо небезпечні для молодих клітин, що діляться.

Щодо користі і шкоди УЗД однозначної відповіді немає, але статистика показує, що за весь період застосування цього методу у вагітних не було зафіксовано жодного підтвердженого випадку негативного впливу ультразвукового випромінювання на плід. Вважається, що воно здатне тільки потривожити ще не народжену дитину, але не призводить до згубних впливів. Тим не менш, хоч цей метод і вважається найбезпечнішим, робити УЗД треба тільки за рекомендацією фахівця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code