vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Діагностика та лікування позаматкової вагітності

Якщо поставлений діагноз позаматкова вагітність, лікування в цьому випадку тільки одне: оперативне втручання. І вибору в цьому випадку немає, тому що стоїть питання про збереження життя жінки. Вагітність часто являє собою чудовий період в житті жінки, але не завжди вона прекрасна і безпечна для майбутньої матері.

Диагностика и лечение внематочной беременности

Що таке позаматкова вагітність і які причини її виникнення

Такий діагноз ставлять у випадку, якщо запліднена яйцеклітина так і не вийшла в матку, а прикріпилася для продовження свого розвитку в яєчнику або фаллопієвих трубах. Статистика показує, що за останній час така патологія стала зустрічатися дуже часто. Головною причиною утворення позаматкової вагітності є різної природи запалення, що відбуваються у статевих органах. В результаті таких процесів утворюються спайки в трубах. Виникнення спайок також може статися після операції на органах черевної порожнини.

Інший нерідко стає причиною такої патології, як позаматкова вагітність, є порушення правильної роботи труб, коли яйцеклітина або не встигає вийти в порожнину матки через свого повільного пересування, або, навпаки, її міграція проходить занадто швидко з однієї труби в іншу. Найчастіше така дисфункція спостерігається внаслідок гормонального збою. Ще однією причиною фахівці вважають аборти, які ніколи не позитивно відображаються на функціонуванні матки і прилеглих органах.

Симптоми та діагностика позаматкової вагітності

Поряд з основними ознаками майбутнього материнства, такими як відсутність менструації, болючість молочних залоз, сонний стан, швидка стомлюваність, проявляються й інші симптоми, яких не повинно бути при нормальному протіканні вагітності. З’являються кров’янисті виділення з піхви, що тягнуть болі внизу живота, можлива поява різкої слабкості, нудоти.

Діагностування позаматкової вагітності ускладнюється тим, що описані вище симптоми притаманні і інших захворювань статевої системи: запалень придатків матки, дисфункції яєчників та іншим. У будь-якому випадку дуже важливо якомога раніше виявити таку вагітність, щоб уникнути важких ускладнень і обійтися малими втратами.

Тому в цілях профілактики при затримці менструації більше 7 днів потрібно звернутися в клініку для здачі аналізу на гормон вагітності (ХГЛ) та пройти ультразвукове обстеження. Якщо ХГЛ менше 1500 одиниць, а УЗД плідного яйця в порожнині матки не виявило, то це вказує на можливість наявності патології. Якщо після проведення повторного аналізу через 48 годин ХГЛ мало змінився, а плодового яйця так і не спостерігається в матці, то це підтверджує позаматкову вагітність. При нормальному протіканні цього процесу рівень гормону повинен підвищитися в 2 рази.

Лікування позаматкової вагітності

Це сучасний спосіб лікування позаматкової вагітності, при якому можливе видалення плідного яйця із збереженням маткових труб. Ця операція виконується без розрізу черевної стінки, тому ймовірність утворення спайок в результаті мінімальна.

Але якщо така патологія не діагностована на ранніх термінах, то щадні методи вже можуть бути безсилі і тоді відбувається видалення плідного яйця разом з матковою трубою. А в особливо запущених випадках, коли відбувається розрив труби і виникають незворотні процеси, можливий варіант повного видалення матки. Але навіть із збереженням труб репродуктивна функція жінки після оперативного втручання серйозно порушується, і тому потрібно її якісне відновлення.

Відновлення після позаматкової вагітності

Після операції лікарі рекомендують планувати нове зачаття не раніше чим через рік. За цей час жінці потрібно пройти ряд обстежень для виявлення причини розвитку у неї такої патології. Також необхідно пройти лікування після позаматкової вагітності, спрямований на запобігання появі спайок на місці, де робилися надрізи.

Крім того, необхідно відновлення нормальної роботи маткових труб для подальшої можливості зачати дитину. Якщо причиною патології став запальний процес, то необхідно провести медикаментозне лікування та іншої труби. Реабілітація після позаматкової вагітності – довгий і виснажливий процес, який, однак, вкрай необхідний для подальшого повноцінного функціонування статевих органів. Для цього, можливо, знадобляться фізіопроцедури і санаторно-курортне лікування.

Профілактикою виникнення позаматкової вагітності може стати надійна контрацепція під уникнути зараження статевих органів різними інфекційними захворюваннями. Якщо хвороба вже мала місце або були порушення менструального циклу, то настійно рекомендується перед плануванням вагітності пройти повне обстеження та лікування у лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code