vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Діагностика та лікування хронічної серцевої недостатності

При такому захворюванні, як хронічна серцева недостатність, лікування повинне проводитися в обов’язковому порядку, щоб людина могла жити повноцінно і не боятися ускладнень.

Диагностика и лечение хронической сердечной недостаточности

В даний час велика кількість людей страждає цією хворобою. Вона стає підсумком більшості захворювань серцево-судинної системи. Хронічна серцева недостатність характеризується комплексом симптомів, таких як зниження фізичної активності, підвищена стомлюваність, задишка, набряки ніг, запаморочення. Це відбувається з-за того, що органи недостатньо забезпечуються кров’ю в пасивному та активному стані. При ХСН м’язи серця уражаються з-за хвороби, знижується його здатність до забезпечення кров’ю всіх органів.

Причини захворювання

До причин цього захворювання призводять:

 1. Перенесені раніше інфаркти міокарда.
 2. Ішемічна хвороба серця.
 3. Різні види міокардитів.
 4. Кардіоміопатія.
 5. Артеріальна гіпертонія.
 6. Миготлива аритмія.
 7. Міокардіодистрофія.
 8. Кардіосклероз.
 9. Бактеріальний ендокардит.
 10. Пороки серця – вроджені та набуті.
 11. Хвороби бронхів.
 12. Хронічний алкоголізм.
 13. Старіння організму.

Діагностика захворювання

Для правильної постановки діагнозу у першу чергу враховуються описувані пацієнтом симптоми. При огляді і прослуховуванні грудної клітки доктор звертає увагу на регулярність серцевого ритму, наявність патологічних шумів, наявність хрипів у легенях при можливій появі в них застійної крові.

УЗД серця (ехокардіографія) на сьогоднішній день вважається кращим способом апаратної діагностики. Дослідження дозволяє визначити патологію, яка послужила причиною розвитку серцевої недостатності. Також воно здатне оцінити загальний стан серцевого м’яза, виявити дисфункцію міокарда. Крім ультразвукового дослідження необхідно здати загальний, біохімічний, гормональний та імунологічний аналізи крові.

З інших методів постановки діагнозу широко застосовуються:

 1. ЕКГ (електрокардіографія), яка визначає постинфарктное стан, ішемію міокарда, зміна серцевого ритму.
 2. Рентгенографія грудної клітки. Вона може виявити гіпертрофію міокарда. Крім цього рентген виявляє порушення в легенях, що говорить про венозному застої і набряку органів.
 3. Коронарографія проводиться пацієнтам з ішемічною хворобою серця для оцінки прохідності венозних артерій.
 4. УЗД печінки – проводять для виявлення змін у цих органах з-за застояної крові і постійної гіпоксії.
 5. УЗД щитовидної залози виявляє захворювання, які можуть спровокувати хвороби серця, наприклад, дифузний або вузловий токсичний зоб.

Лікування хронічної серцевої недостатності

Лікуючий лікар призначає консервативне лікування індивідуально на основі проведеного обстеження і зданих аналізів. Прийом препаратів повинен здійснюватися протягом тривалого часу з подальшою корекцією лікарських засобів. Дане лікування спрямоване на зменшення симптоматики захворювання та уповільнення погіршення стану при хронічній серцевій недостатності.

З фармацевтичних лікарських засобів для консервативного лікування призначають:

 1. Інгібітори АПФ (ангіотензинперетворюючого ферменту), які знижують артеріальний тиск і надають захисну дію на інші важливі органи.
 2. Діуретики – препарати сечогінної дії, які розвантажують органи з застояної у них кров’ю.
 3. Бета-адреноблокатори – зменшують частоту серцевих скорочень, що позитивно впливає на терапію ішемічної хвороби серця.
 4. Препарати нітрогліцерину, зменшують приплив крові до серця і збільшують кровопостачання міокарда.
 5. Антиагреганти та антикоагулянти перешкоджають тромбоутворенню, впливаючи на згортання крові.
 6. Гіполіпідемічні препарати регулюють обмін холестерину.
 7. Серцеві глікозиди застосовуються при симптомах миготливої аритмії. Їх призначають для того, щоб зменшити частоту серцевих скорочень.

Оперативне втручання показане при тяжкому порушенні ритму, аневризму лівого шлуночка, ішемічної хвороби серця та вроджених і набутих вадах серця.

При консервативному або хірургічному лікуванні спостерігається сприятливий прогноз подальшого життя, оскільки відбувається повне одужання від основного захворювання або уповільнення погіршення стану здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code