vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Діагностика і лікування п’яткової шпори в домашніх умовах

Лікування п’яткової шпори в домашніх умовах передбачає використання методів, що зменшують больові відчуття, що виникають при цій хворобі.

Диагностика и лечение пяточной шпоры в домашних условиях

Важка і постійний біль у п’ятці – це часта хвороба з науковою назвою “плантарний фасциит”. Причиною п’яткової шпори є дегенеративні зміни в п’яткової кістки (утворення кальцифікатів), які викликають утворення наростів на кісткової тканини у вигляді шпори.

Плантарний фасциит не представляє небезпеки для здоров’я, однак може викликати великий дискомфорт у людини з цією проблемою. Це викликано в основному відчутною болем у ногах в області п’яти кожен раз при ходьбі, коли нога торкається землі.

Що таке п’яткова шпора?

Причиною п’яткової шпори є дегенеративні зміни в стопі, які викликають утворення наростів на кісткової тканини. Якщо нарости досить великого розміру, вони починають дратувати прилеглі м’які тканини, викликаючи хронічне запалення. Як наслідок, це дає біль, обмежує переміщення людини. П’яткова шпора загострюється після кожної навантаження на стопи, іноді біль з’являється навіть під час спокою. Факторами, які сприяють хвороби, є:

 • тривалий стояче положення (наприклад, під час роботи);
 • інтенсивні заняття спортом з навантаженням на ноги (наприклад, біг, теніс);
 • надмірна вага або ожиріння;
 • незручне взуття (наприклад, високий каблук);
 • вік, з чим пов’язано природне руйнування елементів в кістках та суглобах;
 • плоскостопість;
 • неправильно зажівшая травма гомілковостопного суглоба або стопи.

Діагностика п’яткової шпори

Під час візиту до лікаря діагноз запалений підошовний апоневроз ставиться на підставі клінічних симптомів, таких як характерна при дотику до нижньої боці п’яти біль. Вона є найбільш критичною при перших ранкових кроки, зменшується в міру руху і знову посилюється при тривалій ходьбі або навантаження на стопи.

Підтверджується діагноз завдяки виконанню рентгенограми стопи. Рентген ноги необхідно зробити, так як схожі симптоми запалення можуть виявлятися і при інших захворюваннях, локалізованих у межах стопи, таких як забій або перелом п’яткової кістки, підошовний розрив запалення або інших м’яких тканин.

Зменшення болю при п’яткової шпори

Найпростіші способи при плантарном фасциите – це використання знеболюючих властивостей холоду. Цей спосіб заснований на застосуванні кубиків льоду і холодних компресів на хвору область п’яти. Ви також можете використовувати такий предмет, як заморожена пляшка. Охолоджуючий компрес прикладають до поверхні шкіри на 5-10 хвилин. Не слід перевищувати даний час, так як це може загрожувати обмороження шкіри.

Дуже важливо, щоб, незважаючи на дискомфорт і болі, пов’язані з п’яткової шпорою, ви не відмовлялися від помірної фізичної активності. Уникайте тривалого перебування в одній позі, так як це може згодом викликати біль з-за відсутності фізичної активності.

Відповідна фізична активність допоможе відновити працездатність конкретної ділянки тіла, а регулярне виконання вправ додасть енергії. Вправи повинні проводитися таким чином, щоб запобігти появі болю в м’язах. Вам не потрібно виконувати важких фізичних вправ. Досить, наприклад, швидкої ходьби.

Домашні способи лікування плантарного фасциїту

Лікування шпори варто почати з досягнення правильного ваги тіла. Не менш важливим є підбір правильного взуття. Відмовтеся від носіння взуття на високих підборах або принаймні істотно обмежте їх використання. Пам’ятайте, що плантарний фасциит частіше виникає у жінок, і це пов’язано з типом взуття, жіноча стать любить носити.

Високі підбори чудово виглядають на ногах, але викликають надмірне навантаження на зв’язки стопи і негативно впливають на стан його ніг.

Перед тренуванням потрібно добре розігріти ноги, ризик погіршення стану ніг при цьому зменшується. Потрібно носити устілки під п’ятку для взуття. Якщо болять і опухають п’яти, до ніг прикладіть компрес з льодом.

Іноді при п’яткової шпори проведення оперативного втручання є необхідним, але його можна уникнути шляхом застосування інших способів лікування. Для лікування гострих нападів хвороби використовується ультразвук, фізіотерапія і масаж. Крім того, лікувати шпору на п’яті можна за допомогою ін’єкції зі стероїдами. Лікування шпор стероїдами обумовлено тим, що ці препарати діють на симптоми хвороби, зменшуючи біль, запалення і набряк.

Крім уже перерахованих методів терапії слід застосувати домашнє лікування.

Треба знати, як вилікувати п’яткову шпору в домашніх умовах. Перш за все, слід почати з кількох днів відпочинку. Потрібно відмовитися від деяких вправ, наприклад, бігу і тривалого стояння. Однак це не означає, що ноги не повинні рухатися. Навпаки, будинку можна застосувати комплекс вправ на розтяжку, які спрямовані на розслаблення тканин, що оточують кістки п’яти. Прості вправи, що виконуються вранці і ввечері, допомагають багатьом людям, страждаючим шпорами. Крім того, можна скористатися протизапальними засобами, що відпускаються без рецепта лікаря.

Ефективне лікування п’яткової шпори засновано і на використанні спеціальних вставок для ніг, які обмежують при ходьбі тиск на ногу. Їх легко знайти в багатьох аптеках і спеціальних магазинах. Вкладиші при плантарном фасциите крім ортопедичного дії зменшують біль, нездужання і роздратування п’яти.

Як запобігти рецидив?

Однак навіть якщо лікування в домашніх умовах допоможе, варто мати на увазі, що небажані симптоми можуть повернутися.

Щоб плантарний фасциит не був в черговий раз вашою проблемою, необхідно придбати відповідне взуття. Варто носити устілки для взуття, а також регулярно виконувати вправи на розтяжку.

Плантарний фасциит – це хвороба, яку може виявити тільки рентгенівський знімок. Неозброєним оком його помітити важко, тому будь-які тривожні сигнали, наприклад, сильні болі при стоянні або ходьбі, вимагають швидкого відвідування лікаря. Тоді можна почати лікування п’яткової шпори. Іноді достатньо для зникнення симптомів хвороби застосування і домашніх способів. Але якщо ви вже пробували лікувати п’яткову шпору неінвазивними методами, почекайте з рішенням з приводу операції принаймні один рік після закінчення лікування традиційними способами. В іншому випадку підвищується ризик ускладнень під час операції.

У більш важких випадках, коли фармакологічне лікування та реабілітація не дають поліпшення і призводять до деформації стопи, застосовується оперативне лікування, що полягає у видаленні кісткових виростів. Однак результати хірургічного лікування не перевищують за ефективністю результатів, отриманих при консервативній терапії.

Профілактика при п’яткової шпори

У той час, коли у вас виникають проблеми з ногами, важливу роль грає зниження маси тіла. Дуже часто саме надмірна вага або ожиріння є основним чинником, що викликає виникнення п’яткової шпори. Це пов’язано в основному зі зниженням центру ваги тіла, викликаного надлишком кілограмів.

У боротьбі з п’яткової шпорою допоможуть такі речі:

 • зручні плоскі туфлі;
 • спеціальні підкладки під п’яти;
 • компреси з льоду;
 • турбота про нормальну вагу тіла.

Шпора на п’яті – це неприємний недуг, який може доставити багато проблем. Дотримуючись перелічених вище методів, можна зменшити біль і нездужання і зробити допомогти лікування п’яткової шпори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code