vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Діагностика і лікування ерозії шийки матки при вагітності

Ерозія шийки матки при вагітності – генетична патологія, що характеризується заміщенням клітин багатошарового плоского епітелію выстилающими клітинами цервікального каналу.

Диагностика и лечение эрозии шейки матки при беременности

Дане поєднання небезпечно в першу чергу можливим посиленням ознак захворювання на тлі загального гормонального збою, супутнього періоду вагітності.

Причини розвитку патології під час вагітності

Виникнення ерозії при вагітності сприяють наступні фактори:

 1. Гормональні збої.
 2. Наявність в організмі запальних процесів.
 3. Перенесені раніше аборти.
 4. Ранній початок статевого життя.
 5. Наявність захворювань ендокринної системи.
 6. Ослаблений імунітет.
 7. Присутність в жіночому організмі специфічних статевих інфекцій.
 8. Генітальний герпес.
 9. Онкологічні пухлини.
 10. Вплив деяких лікарських препаратів.
 11. Низькі показники вмісту жіночих статевих гормонів.
 12. Тривалий прийом оральних контрацептивів.
 13. Піхвовий дисбактеріоз.
 14. Часті інтимні контакти в грубій формі.
 15. Пошкодження слизових оболонок матки хімічного або механічного характеру.
 16. Перенесені раніше важкі пологи.
 17. Надмірна вага.

Як виявляється патологія?

Особливість ерозії полягає в тому, що досить тривалий період захворювання може протікати безсимптомно, не проявляючи себе ніякими специфічними ознаками. Однак фахівці виділяють такі симптоми, характерні для даної патології:

 1. Хворобливі відчуття в нижній частині живота.
 2. Дискомфорт під час статевого акту.
 3. Наявність виділень кровянистого характеру.
 4. Підвищена стомлюваність.
 5. Загальна слабкість.
 6. Поперекові болю.
 7. Слизові виділення з домішками гною.
 8. Відчуття печіння і свербіння в області статевих органів.

При виявленні хоча б декількох з перерахованих вище ознак слід негайно повідомити про це свого гінеколога і пройти додаткове обстеження.

Який вплив робить ерозія шийки матки на вагітність?

Фахівці стверджують, що ерозія не робить серйозного впливу на перебіг вагітності і не представляє небезпеки для нормального внутрішньоутробного розвитку плоду. Однак наявність ерозії робить шийку матки особливо вразливою і схильною до розвитку різних інфекцій. Саме вона служить основним захистом плодового міхура від зовнішніх впливів. В цьому і полягає основна небезпека наявності цього захворювання у вагітної жінки.

Висока ймовірність запальних захворювань статевих шляхів, а також розвиток таких інфекцій, як хламідіоз, гонорея, вірус папіломи людини або трихомоніаз, не тільки несуть загрозу для здоров’я майбутньої дитини, але і можуть стати причиною викидня, особливо на ранніх термінах вагітності. Крім того, можливі такі негативні прояви:

 1. Неправильне формування внутрішніх органів і систем.
 2. Сепсис.
 3. Передчасні пологи.
 4. Різні вроджені патології.
 5. Достроковий розрив плодового міхура.
 6. Загибель плоду.

Особливу небезпеку для майбутнього малюка має гнійне запалення навколоплідних оболонок, яке часто супроводжує процесу розвитку ерозії.

Крім того, ерозія шийки матки значною мірою ускладнює сам процес пологів, оскільки пошкоджена шийка більш схильна до травм, менш еластична, погано розтягується і кровоточить.

До можливих наслідків даної патології прийнято відносити також наступні фактори:

 1. Безпліддя.
 2. Ризик розвитку онкологічного захворювання.
 3. Численні розриви під час пологів.
 4. Імунодефіцит.

Способи діагностики

Попередній діагноз ставиться лікарем-гінекологом на підставі аналізу симптомів, загальної клінічної картини, спеціального огляду, який дозволяє виявити почервоніння шийки матки, пошкодження слизової оболонки і тканинних структур. Однак усі ці ознаки можуть супроводжувати і ряду інших гінекологічних захворювань. Тому, для того щоб поставити точний діагноз, пацієнтці призначають ряд досліджень. До них відносяться наступні види діагностичних процедур:

 1. Біопсія – взяття на дослідження підозрілої ділянки тканини шийки матки.
 2. Кольпоскопія являє собою процедуру огляду слизових поверхонь шийки матки за допомогою спеціального оптичного обладнання. Дана методика дає можливість встановити наявність ерозії та визначити її розміри.
 3. Бактеріологічний аналіз – мазок на флору, за результатами якого можна судити про наявність або відсутність в організмі атипових клітин, визначити зміни в клітинному складі ендометрію.
 4. Аналіз крові для виявлення інфекційних захворювань.
 5. Проба Кробака являє собою зондове дослідження уражених тканин, що дозволяє встановити їх щільність.

Як вилікувати патологію?

Лікування даного захворювання має проходити надзвичайно обережно і в максимально щадить формі, щоб не завдати шкоди майбутній дитині. При відсутності інфекційних та запальних процесів багато фахівців радять перенести всі терапевтичні процедури на післяпологовий період.

Для усунення симптомів і дискомфортних відчуттів призначаються такі медичні препарати:

 1. Вагінальні свічки Метилурацил.
 2. Облепиховые свічки.
 3. Деякі противірусні засоби на натуральній основі.

При наявності інфекційних захворювань і запальних процесів в основному застосовується медикаментозне лікування, засноване на прийомі антибіотиків, ранозагоювальні, антимікробних та антисептичних препаратів. При цьому слід підкреслити, що до вибору лікарських засобів під час вагітності слід ставитися дуже обережно: всі препарати повинні призначатися тільки лікарем, весь терапевтичний курс повинен проходити під його незмінним контролем.

Широко застосовуються спеціальні лікарські засоби, що уповільнюють процеси ураження маткових стінок. Щоб зменшити вплив медикаментів на плід, для лікування прагнуть у міру можливостей використовувати засоби зовнішнього застосування у вигляді примочок і вагінальних свічок.

Найбільш ефективний і радикальний метод боротьби з даної гінекологічною патологією (припікання) під час вагітності категорично протипоказаний, оскільки ця процедура може стати причиною інтенсивного кровотечі і навіть призвести до викидня.

Всі медики категорично проти того, щоб лікувати ерозію шийки матки під час вагітності засобами народної медицини. Практично всі подібні рецепти засновані на методах спринцювання і введення тампонів, просочених певним складом, що при невмілому застосуванні або ж індивідуальної непереносимості теж може негативно позначитися на дитині, а в деяких випадках і зовсім призвести до переривання вагітності.

Таким чином, схема лікування ерозії під час вагітності повинна призначатися лікарем індивідуально (залежно від особливостей організму).

Прогноз при даному захворюванні цілком сприятливий. Більш того, нерідкі випадки, коли через кілька місяців після пологів ерозія проходила сама собою.

Заходи профілактики

Щоб уникнути такого явища, як розвиток ерозії в період виношування плоду, слід дотримуватися кількох простих правил:

 1. Дотримуватися правил особистої гігієни.
 2. Регулярно проходити гінекологічні огляди, що допоможуть виявити захворювання на ранній стадії його розвитку.
 3. Оберігатися від небажаної вагітності, щоб уникнути абортів.
 4. Якщо ви плануєте вагітність, то рекомендується спочатку пройти повний медичний огляд і за наявності такого захворювання, як ерозія шийки матки, вирішити цю проблему ще до зачаття.

Ерозія шийки матки при вагітності – це явище, яке хоч і не несе прямої загрози плоду, а при супровідних інфекціях загрожує розвитком серйозних ускладнень. Тому майбутня мама з таким діагнозом повинна перебувати під постійним контролем лікуючого лікаря і суворо дотримуватися його рекомендацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code