vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому з’являються пупиришки на статевому члені у чоловіків: причини і лікування

Поява пухирців на статевому члені у чоловіка не завжди свідчить про наявність захворювання, але супроводжується неприємними відчуттями в області геніталій і іноді розладами сексуального характеру.

Прищі, що виникають в області геніталій, відрізняються за формою, кольором і розмірам. Найчастіше пупиришки мають блідо-рожеве забарвлення. Локалізуються ближче до основи статевого органу, їх поява свідчить про розвиток запального процесу. Прищики з білою головкою виникають в результаті недотримання гігієни, а якщо з пухирець ростуть волоски, це може вказувати на наявність небезпечної патології. Позбутися утворень можна за допомогою препаратів, призначених лікарем.

1

Причини появи пухирців на статевому члені та їх класифікація

Прищі в області чоловічого статевого органу у більшості випадків є результатом:

 • закупорки сальних залоз;
 • порушення в роботі сальних проток;
 • запального процесу в волосяних фолікулах.

Але дана симптоматика також може виявлятися внаслідок інфекційних захворювань та онкологічних утворень. Статеві пупиришки на статевому органі можуть бути:

 1. 1. Запальними. В даному випадку до з’явилися утворень приєднується інфекція. Такі пупиришки супроводжуються додаткової симптоматики у вигляді свербежу, сильних почервоніння та інших ознак запального процесу.
 2. 2. Незапальними. Інші симптоми не виявляються, за винятком виникнення прищів, які можуть бути відкритими (на поверхні шкіри) і закритими (підшкірними).

В деяких випадках може проявитися гнійний прищик, але він не є результатом запалення в організмі.

Пупиришки на геніталіях можуть бути:

 1. 1. Фізіологічними (безпечними). Причиною появи прищів служить блокування виходу сальної секреції. Даний процес провокують зовнішні фактори впливу, що не мають відношення до протікання патологічних процесів всередині організму. Прикладом таких утворень вважаються гранули Фордайса
 2. 2. Патогенними. У даному разі утворення з’являються в результаті розвитку інфекційно-запального процесу (найчастіше сечостатевої системи) в організмі у чоловіків. Подібні висипання є симптомами основного захворювання (наприклад, молочниці, ВПЛ і т. д.).

1.1

Гранули Фордайса

Множинне скупчення сальних залоз призводить до утворення пухирців білого кольору. У більшості випадків подібні висипання вважаються фізіологічною нормою і не вимагають спостереження у лікаря. Однак якщо в організмі протікають інфекційно-бактеріальні захворювання, освіти мають властивість збільшуватися в розмірах, їх щільність стає твердою і при дотику вони викликають хворобливі відчуття.

Якщо сильно відтягнути крайню плоть, то можна побачити гранули Фордайса на голівці статевого члена.

Терапію запалених гранул проводять у домашніх умовах, промиваючи статевий член господарським або дігтярним милом. Також добре підходять промивання відварами ромашки, кореня аїру. Після кожного промивання голівку пеніса необхідно обмазувати маслом чайного дерева або грейпфрута.

Після появи перших пухирців слід ретельно стежити за характерними особливостями утворень і спостерігати за розвитком супутньої симптоматики.

2

Різновиди

Новоутворення можуть відрізнятися за розміром (маленькі, середні та великі), формі (папули, вузлики, кондиломи, горбики), консистенцією (ущільнені, м’які, еластичні), наповненості (гнійні, безбарвна рідина, кров’яні згустки) і т. д.

Освіти фізіологічного характеру можуть бути представлені в декількох варіантах, але частіше зустрічаються комедони – невеликі за розміром пупиришки в діаметрі не більше 2 мм, на кінці мають чорну крапку. Відмінною особливістю даного виду висипки є те, що при незначному натисканні внутрішній вміст з легкістю виходить назовні.

При закупорки сальних секретів може утворитися білий прищик (підшкірний жировик), видалити його самостійно не вийде, але особливого дискомфорту це не приносить. Мулиуны і просянки виникають внаслідок неправильної гігієни інтимної зони, представлені у вигляді невеликих прищиків білого кольору, в діаметрі досягають від 1 до 2 мм. Відмінною особливістю запальних акне є почервоніння на або характерний ореол навколо вогнища. До таких вугрів відносяться:

 • папули – невеликі піднесення з почервоніннями або множинна висип, що супроводжується здуттям;
 • гнійнички або пустули – представлені у вигляді прищиків, заповнених гноєм, вони супроводжуються червоним ореолом;
 • вузлики – вугри червоного кольору, мають ущільнення великих розмірів;
 • кісти – дані освіти глибоко проростає корінням під шкіру, але слабо проявляються на поверхні (часто заповнені рідиною);
 • фурункули – великі гнійні освіти, містять збудників інфекційних і сильно виступають над поверхнею шкіри.

В залежності від захворювання, форма і характер пухирець змінюється. Наприклад, висипання при сифілісі значно відрізняються від всіх інших видів шкірних проявів. Пупиришки можуть утворитися в будь-якому місці статевого органу:

 • на стовбурі;
 • на краю або навколо головки;
 • під мошонкою;
 • на слизовій крайньої плоті.

3

Причини виникнення

У деяких випадках розвиток інфекції провокує появу прищів в області чоловічих геніталій. Бактерії, що активно розмножуються в період протікання захворювання, викликають сильний свербіж і печіння в нижній частині живота і на чутливій шкірі пеніса.

У тих випадках, коли патологічних відхилень в організмі не було виявлено, але є симптоматика у вигляді висипань на статевому члені, це може бути ознакою непереносимості синтетичних волокон. Пупиришки на статевих органах можуть утворюватися у підлітка і новонародженого, в більшості випадків внаслідок контактного дерматиту.

До інших причин розвитку прищиків відносяться:

 1. 1. Інфекційні захворювання, які передаються статевим шляхом.
 2. 2. Грибкові висипання (на голівці статевого члена утворюються великі червоні плями).
 3. 3. Вірус статевого герпесу. В даному випадку утворилися пупиришки наповнені білим або безбарвною рідиною.
 4. 4. Вірус імунодефіциту – можуть з’являтися численні червоні прищі.
 5. 5. Папіломавірус – провокує виникнення невеликих наростів, схожих на цвітну капусту.
 6. 6. Сифіліс – одна з основних причин появи кровоточивих виразок на статевому члені у чоловіків.
 7. 7. Патологічна активність грибків – здатна викликати великі, але нечисленні пупиришки. Також дану різновид утворень провокує надмірна пітливість і носіння облягаючого білизни з синтетичних матеріалів.
 8. 8. Наявність кліщів і статевих вошей.
 9. 9. Незбалансоване харчування.
 10. 10. Подразнення після гоління – в більшості випадків прищі зникають через кілька днів.

4

Ознаки небезпечного стану при появі прищів

Поява пухирців на статевому члені у чоловіків може свідчити про присутність венеричних захворювань, в такому випадку спостерігаються й інші симптоми:

 • освіти в паховій області сильно сверблять;
 • з’являється відчуття різі та печіння в сечовипускальному каналі;
 • виникає больовий синдром в нижній області живота;
 • після інтимної близькості чоловік відчуває дискомфорт.

Слід негайно звернутися до лікаря, якщо до існуючих ознаками додаються наступні симптоми:

 • печіння в області статевих органів;
 • виникнення наростів неприродного походження;
 • поява пухирців в паховій області і на мошонці;
 • збільшення пахових лімфатичних вузлів;
 • поява набряклості в області геніталій;
 • незвичайні виділення з сечовипускального каналу;
 • кислий запах з головки статевого члена.

5

Діагностика та лікування

Перед початком лікування прищів слід пройти діагностику, щоб диференціювати ймовірність появи наростів, прищів і виразок на фоні венеричних хвороб. Для цього лікарі призначають низку аналізів:

 • загальний аналіз сечі;
 • аналіз крові загального і біохімічного призначення;
 • взяття мазка з уретри;
 • аналізи на визначення сифілісу;
 • на присутність папіломавірусу в організмі.

Після отримання результатів аналізів лікар призначить відповідне лікування. В якості самостійного методу позбавлення від вугрової висипки в області геніталій необхідно приймати двічі на день душ з використанням противоугревого засоби. Препарати на основі саліцилової кислоти ідеально підходять для усунення пухирців, так як дезінфікує і підсушує шкіру.

Видавлювати прищі і інші утворення на статевому члені категорично заборонено.

Якщо утворення на пенісі викликають хворобливі відчуття, необхідно тимчасово уникати сексуальних контактів. А для заспокоєння подразненої шкіри можна регулярно змащувати область геніталій кремом з додаванням вітамінів А і Є. Якщо виникла біль пацієнт класифікує як нестерпний, допустимо робити льодові прикладання.

5.1

Терапія антибактеріальними препаратами

При підтвердженні діагнозу на присутність інфекційних захворювань лікарі призначають антибактеріальну терапію (вибір лікарського засобу залежить від індивідуальних особливостей кожного пацієнта і конкретної патології), щоб прибрати висипання:

Захворювання, прояв (фото) Лікування Препарати
Сифіліс В даному випадку проводиться комплексне лікування з обов’язковим прийомом антибактеріальних препаратів. Після закінчення курсу терапії хворого направляють на диспансерне спостереження. У період протікання захворювання хворий повинен уникати інтимних відносин
 1. 1. Тетрациклін. Укол робиться два рази на добу. Препарат заборонений до застосування дітям молодше 8 років, а також при захворювання нирок та знижений слух.
 2. 2. Цефтріаксон. Укол робиться один раз в добу. Ефективність препарату значно нижча, чим у пенициллиновых аналогів, проте якщо лікар призначив його до застосування, значить стан хворого задовільний.
 3. 3. Доксициклін. Застосовується шляхом внутрішньом’язової ін’єкції двічі на добу. У період лікування хворий повинен уникати прямого попадання сонячних променів. У зв’язку з негативним впливом на розвиток кісткової системи препарат заборонено використовувати у відношенні дітей.

Також можна проводити антибактеріальну терапію захворювання, використовуючи таблетки:

 1. 1. Ровамицин. Дозування визначає лікар. При проблемах з нирками та у період вагітності застосування препарату заборонено.
 2. 2. Сумамед. Чинить негативний вплив на нирки і печінку. У більшості випадків використовується як доповнення до більш потужними препаратів або в якості лікування сифілісу на ранніх стадіях.
 3. 3. Цефотаксим. Дозування препарату залежить від ступеня протікання хвороби та її стадії. Перед застосуванням потрібно здати аналізи на відсутність алергії на пеніцилін
Молочниця Молочниця (кандидоз) у чоловіків не вимагає тривалого лікування і при відсутності ускладнень симптоматика хвороби проходить через кілька днів. Терапія заснована на обробці ураженої ділянки кремами і мазями протигрибкової призначення
 1. 1. Клотримазол.
 2. 2. Кандид.
 3. 3. Канестен крем.
 4. 4. Канізон.
 5. 5. Агистен.
 6. 6. Ністатинова мазь.
 7. 7. Пімафуцин.
 8. 8. Пимафукорт.
 9. 9. Ломексин.
 10. 10. Міконазол.
 11. 11. Залаин.
 12. 12. Тридерм.

Вибір мазі або крему робить тільки лікуючий лікар з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Змащувати уражену ділянку рекомендується 2-3 рази на добу на попередньо очищену шкіру

Герпес, ВПЛ

Герпес вірус папіломи людини не піддаються повному лікуванню. Терапія спрямована на гальмування розвитку патологічного процесу. У більшості випадків лікування допомагає направити захворювання в сплячий стан

Обробка поверхні герпесу і ВПЛ проводиться спеціальними хімічними складами, які сприяють швидкому отпаданию утворень:

 1. 1. Ферезол.
 2. 2. Веррукацид.
 3. 3. Фенолу в гліцерині.
 4. 4. Суперчистотел.
 5. 5. Подофиллин.
 6. 6. Саліцилова кислота.
 7. 7. Криофарма.

Для обробки генітального герпесу добре зарекомендували себе мазі і креми:

 1. 1. Віферон.
 2. 2. Ацикловір.
 3. 3. Панавир.
 4. 4. Изопринозин.

Обробку бажано проводити в умовах стаціонару, так як попадання будь-якого з цих засобів на поверхню здорової шкіри може призвести до опіків. Додатково лікарі призначають курс лікування імуномодулюючі та імуностимулюючими препаратами

Лобкові воші Лобкові воші та кліщі, які викликали появу пухирців на геніталіях, усуваються за допомогою одноразової обробки протипаразитні засобами. Потім область паху обробляється одним з протизапальних препаратів

Популярні протипаразитні засоби:

 1. 1. Ніттифор водно-спиртовий настій – втирається в поверхню шкіри пахової. Засіб справляється з яйцями вошей.
 2. 2. Педилин – противопаразитний шампунь наноситься на вологе волосся, попереджає повторне поява вошей.
 3. 3. Ртутно-сірчана мазь – на протязі 7-ми днів необхідно втирати в область лобка і паху.
 4. 4. Медифокс протипаразитарна емульсія. Використовується на ніч протягом 3-4 днів.

Протизапальні мазі:

 1. 1. Найз гель.
 2. 2. Фастум гель.
 3. 3. Нурофен гель.
 4. 4. Финалгель.
 5. 5. Вольтарен емульгель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code