vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому з’являється гострий біль у п’яті?

Іноді гостра біль у п’яті виникає миттєво, і людині стає важко ходити. Сучасне життя так влаштоване, що ми велику частину часу проводимо на ногах, часом виключаючи можливість повноцінного відпочинку. Це дає підвищене навантаження на ноги, з-за чого і виникає травмування п’яти, результатом якого є виникнення неприємних відчуттів. Поступово біль може посилюватися, і щоб уникнути цього, потрібно звернутися до ревматолога або травматолога своєчасно.

Почему появляется острая боль в пятке?Основною функцією п’яти є амортизуючу дію при русі або бігу. Здійснюється це за допомогою п’яткової кістки і жирового прошарку. П’ята має безліч нервових закінчень і капілярів, тому є досить вразливою.

Які причини болю?

Болі в п’ятах можуть свідчити про безліч захворювань кісток і суглобів. Найчастіше скарги хворих спрямовані на біль, що виникла внаслідок підошовного фасциїту. Характеризується цей недуг запаленням або надривом сполучної тканини. Найчастіше з виникненням цього захворювання пов’язане носіння незручного взуття, плоскостопість, сильні фізичні навантаження та інші механічні порушення. Досить частою причиною болю є запалення сухожилля, що характеризується відчуттям поколювання. Часто виникає біль при ревматичному артриті.

Подагра, артрит та інші запальні захворювання можуть характеризуватися болем в лівій або правій п’яті. Відчуття можуть з’явитися в будь-який час доби при виконанні яких-небудь дій або навіть у стані спокою. Правильне лікування цих захворювань дозволить позбавитися від болів в області п’ят.

Фасциитом хворіють як дорослі, так і молоді. Це пов’язано з сьогоднішньою екологією, продуктами харчування, що містять хімію і консерванти, а також з численними стресами. Зважаючи всіх цих факторів виникає порушення обміну речовин і насичення кальцієм, внаслідок чого порушується міцність кісток і суглобів. Травми і перевантаження сухожилля, забиття кістки, хламідіоз, гонорея та інші інфекції та хронічні захворювання – ці і багато інші причини можуть викликати біль навіть у стані спокою.

Вплив фасциїту на організм

Першою ознакою фасциїту є біль, що виникла при ходьбі відразу після спокою або сну. Цей біль терпіти дуже складно, тому пацієнти не бажають спиратися на хвору п’яту. Через певний відрізок часу біль може стихнути, а потім несподівано повернутися. Це обумовлюється тим, що коли людина відпочиває, біль стихає, постійно перевантажуються апоневрози набрякають, а микроразрывы зростаються. Тільки хворому варто трохи пройтися, як фасція знову підлягає розірванню.

Пацієнти, що хворіють фасциитом, відчувають постійний біль тупого ниючого характеру в області середини кістки п’яти часом на протязі всього дня. Особливо часто фасциитом хворіють спортсмени, повні люди або ті, у кого робота несидячего характеру. Є такі випадки, коли ця п’яткова біль стає фактором патологічних порушень ахіллового сухожилля. Ймовірністю виникнення фасциитов служить постійна зміна спортивного взуття. А ось при постановці діагнозу ревматолога або травматолога збити з пантелику можуть тендиніт або паратендинит, особливо в поєднанні з плантарным фасциитом.

Артрит і п’яткова шпора

При артриті п’яткова біль з’являється дуже часто, а запальні процеси поширюються на всю стопу. Ця недуга пов’язаний з ураженням тканини, зв’язує фаланги пальців з п’ятковою кісткою. Біль ця виявляється в наростаючій формі, переважно вранці. При масажі стоп больові і дискомфортні відчуття згасають, але під впливом фізичних навантажень вони знову можуть з’явитися.

Лікування артриту має бути своєчасним, оскільки він сприяє руйнації суглобів і кісток і впливу на внутрішні органи. Звернувшись якомога швидше до лікаря, можна максимально швидко усунути причину болю.

П’яткової шпорою називають хронічний підошовний фасциит. Причиною її виникнення служить сольове скупчення і розвиток наростів. При ходьбі відбувається тиск на стопу, що стає причиною виникнення дискомфорту і болю в п’яті. Людина, перебуваючи в стані спокою або сидячому положенні, може не відчувати больового синдрому, але при виконанні декількох кроків біль турбує в більш сильній формі.

Підошовний фасциит можна виявити тільки при рентгенографічному дослідженні. У деяких випадках кістковий наріст може повністю бути відсутнім, а больові відчуття можуть тривати. При виникненні таких болів потрібно визначити, де вона локалізується, бо ці відчуття можуть свідчити про травмування сухожиль або зв’язок.

Вплив ревматоїдного артриту

Небезпека ревматоїдного артриту полягає в тому, що імунітет плутає клітини організму з чужорідними і починає їх атакувати. В результаті виникають постійні запальні процеси, внаслідок яких починається руйнування кісткової тканини і ураження суглобів. Підсумком такого впливу може бути підрив імунної системи або повне ураження атакується органу.

При частковому ураженні ніг больовий синдром поширюється одночасно на пальці і п’ятки. Суглоби швидко руйнуються, а виробляються антитіла проти клітин організму виступають в ролі отакого отрути.

Причини розвитку даної хвороби:

  • вплив вірусних інфекцій;
  • сильні застуди;
  • всілякі ускладнення після перенесеного грипу.

До основним ознаками відноситься гострий біль в області п’яти, часом пацієнт має дуже високу температуру тіла, у нього пропадає апетит і виникає депресія. Повністю вилікуватися від ревматоїдного артриту неможливо, для поліпшення стану хворого необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.

Як впливає остеопороз

При порушенні щільності кісток відбувається виведення необхідних компонентів і мінеральних речовин, що завдає шкоди повністю всього скелету. Відзначається і гострий біль у п’яті. Ця недуга розвивається через недотримання або невірно підібраної дієти, пізнього початку менструального циклу, тривалої лактації або раннє настання клімактеричного періоду. Чоловіки відчувають цю недугу за умови постійного споживання нікотину чи алкоголю.

Небезпека хвороби полягає в безсимптомному початку, він виявляється тоді, коли уражена область досягає великих розмірів.

Щоб не допустити виникнення захворювання, потрібно стежити за власним здоров’ям, додати в раціон продукти містять кальцій і вживати вітаміни, інакше хвороба буде розвиватися, поширюючись на весь скелет повністю. Основні ознаки остеопорозу – це стрімке зміна росту, викривлення хребта, слабке зрощення кісток при переломах, неприємні і хворобливі відчуття в області спини та попереку і різкий біль у п’яті.

Що провокує біль?

Механічні пошкодження провокують защемлення нервів, що також стає причиною болю в п’яті. Найчастіше вона виникає у стані спокою і характеризується гіпестезією або гіперестезії дистальної області стопи, а це ускладнює діагностування. Складність ця полягає в тому, що порушена нервова прохідність не дозволяє повноцінно встановити причини недуги, а затиснений литеральный нерв зводить до нуля чутливість м’язів, що прилягають до кісток. Це стає причиною неправильного встановлення діагнозу.

Також колюче почуття в п’яті може бути спровоковано недугами сполучних тканин (артрит, вовчак та інші захворювання). Деколи може утворюватися набряк в області п’яти, в цьому випадку потрібно терміново звертатися до фахівця, який призначить необхідну діагностику суглоба або щиколотки, можливо, буде потрібно МРТ, після чого буде призначено необхідне лікування при виявленні будь-яких патологій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code