vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому виникають і які наслідки мають важкі пологи?

Важкі пологи, що представляють загрозу як для матері, так і для плода, є досить поширеним явищем. Згідно зі статистичними даними, в семи з десяти випадків родовий процес супроводжується серйозними ускладненнями. При цьому наслідки можуть бути дуже сумними. Адже складні пологи можуть призвести не тільки до розривів у породіллі, але і стати причиною інвалідності або навіть смерті малюка.

Почему возникают и какие последствия имеют тяжелые роды?

Які пологи можна вважати тяжкими

Гінекологи та акушери важкими називають ті пологи, які пов’язані з непередбаченими ускладненнями. Їх характер і ступінь прояву дозволяють судити про ступінь тяжкості даного процесу. Відомо, що родовий процес поділяється на три етапи, кожен з яких може супроводжуватися критичними ситуаціями. Однак до найбільш небезпечних відносяться ті ускладнення, що виникають під час другого періоду, при безпосередньому процесі вигнання плоду.

 1. Маткові кровотечі, виникнення яких прийнято пов’язувати зі станом плаценти.
 2. Асфіксія плода (дистрес) – патологія, прояв якої пов’язано з різким зниженням або повним припиненням надходження до немовляти кисню. До даної небезпеки може призвести пережиму або обвиття пуповини навколо дитини або ж передчасне відшарування плаценти.
 3. Ножне передлежання плода є прямим показанням до кесаревого розтину, оскільки самостійне поява малюка на світ у даному випадку практично неможливо. Адже саме голівка дитини розширює родові шляхи і дає можливість проходження через них всього його тіла.
 4. Тривалі пологи діагностуються у разі тривалої пологової діяльності, яка оцінюється, виходячи з розширення шийки матки і опущення голівки плоду. Даний процес може тривати більше дев’ятнадцяти годин і загрожує малому гіпоксією або ж кисневим голодуванням.
 5. Випадання пуповини теж являє собою надзвичайно ризиковану для дитини ситуацію. Це пов’язано з тим, що пережато пуповина не в змозі поставляти плоду необхідну кількість кисню, в результаті чого дитина може задихнутися до своєї появи на світ.
 6. Передчасні пологи також можна вважати ускладненням. Справа в тому, що дитина, народжена на ранньому терміні, дуже слабкий, кістки у нього м’які, всі органи та системи розвинені недостатньо, що загрожує виникненням численних родових травм і призводить до розвитку різних захворювань у недоношеної дитини.
 7. Необхідність у накладанні акушерських щипців. Дана процедура проводиться для захоплення голівки плоду і розширення родових шляхів у разі слабкої пологової діяльності або гострої гіпоксії дитини.
 8. Предлежащие плаценти – патологічний стан, при якому плацента неправильно прикріплюється, закриваючи матковий зів, що може стати причиною сильної кровотечі і геморагічного шоку у породіллі.
 9. Передчасне вилиття навколоплідних вод, що характеризується розривом навколоплідних оболонок до безпосереднього початку пологової діяльності. Це досить небезпечний стан, який може призвести до передчасних пологів, а також інфекційних процесів в організмі матері.
 10. Пологи з розбіжністю лонного зчленування. Розриви бувають двох видів: спонтанні і насильницькі. Спонтанні розбіжності можуть виникати при сильних переймах, а насильницькі – при операції, пов’язаної з вилученням плаценти або ж дитину з жіночого лона.
 11. Народження великого немовляти (зріст якого перевищує п’ятдесят п’ять сантиметрів, а вага – чотири кілограми) або ж близнюків, що теж вважається достатньо важкими і небезпечними пологами.

Чому так відбувається

Гінекологи виділяють ряд причин, які можуть спровокувати серйозні ускладнення під час родового процесу. До них відносяться:

 1. Важка вагітність, що характеризується неправильним передлежанням або гіпоксією плода, пізніми гестозами, передлежання плаценти.
 2. Анатомічна невідповідність розмірів таза породіллі з величиною плоду.
 3. Безводний період, тривалість якого перевищує двадцять чотири години.
 4. Недоношеність плоду.
 5. Пізня вагітність.
 6. Поганий стан здоров’я майбутньої матері, наявність у неї низки інфекційних захворювань.
 7. Ручне обстеження маткової порожнини.
 8. Стресові ситуації, які супроводжують період вагітності, особливо на пізніх її стадіях.
 9. Тромбоцитопенія та інші захворювання крові у породіллі.
 10. Інфекційні захворювання, перенесені на пізніх термінах вагітності.
 11. Фізична та психологічна непідготовленість майбутньої матері до пологів, яка значно ускладнює процес.

Можливі наслідки

Ускладнений родовий процес може мати тяжкі наслідки, він несе серйозну загрозу для здоров’я і життя як вагітної, так і плода. Розглянемо можливі ускладнення і побічні ефекти більш докладно.

Важкий родовий процес може викликати у породіллі різкий стрибок артеріального тиску або ж сильні набряки, що може стати причиною її загибелі. Однак навіть при сприятливому результаті і кваліфікованої медичної допомоги складності під час пологів можуть мати для матері наступні наслідки:

 1. Розриви промежини.
 2. Маткові розриви.
 3. Розбіжність лонного зчленування.
 4. Важкі маткові кровотечі.
 5. Інфекційні захворювання.

Наслідки для плоду, якими загрожує процес важких пологів, зазвичай проявляються у вигляді наступних ускладнень:

 1. Різні родові травми.
 2. Ускладнення у вигляді інфекцій.
 3. Асфіксія.
 4. Гіпоксія.
 5. Аноксія, що представляє собою виділення кисню крізь вже перерезанную пуповину, що призводить до кисневого голодування дитини.
 6. Інтоксикація організму внаслідок застосування великої кількості лікарських препаратів.
 7. Смертельний результат.

Слід зазначити, що далеко не завжди такі пологи призводять до негативних наслідків. Правильна поведінка породіллі і компетентна допомога фахівця допомагають значно знизити ступінь ризику виникнення ускладнень.

Як передбачити тяжкість пологів

Першим тривожним симптомом, передбачає можливість важких пологів, є сильні і тривалі болі в районі спини. Можуть початися нестерпно болючі перейми, що тривають більше доби і супроводжуються рясною блювотою. Перед початком складних пологів у майбутньої матері різко піднімається температура тіла, її морозить, розвивається лихоманка. При цьому будь-який дотик до породіллі викликає у неї дискомфорт і больові відчуття.

Якщо ж говорити про потенційної групи ризику, то вважається, що важким пологах більше всього схильні юні породіллі, жінки, які очікують первістка. Випадки пізньої першої вагітності теж часто закінчуються ускладненими пологами.

Як допомогти в такій ситуації

Частково полегшити страждання жінки можна за допомогою спеціальних лікарських препаратів, що володіють сильним знеболюючим і спазмолітичним ефектом.

Під час ускладненого процесу пологів часто застосовується такий метод, як застосування акушерських щипців, які накладаються лікарем на голівку малюка ще перебуває в маткової порожнини, а далі відбувається вилучення дитини з материнської утроби. Даний спосіб допомагає дозволити тривалі пологи, припиняючи муки породіллі і уберігаючи немовля від гострої форми гіпоксії.

В особливо важких ситуаціях, коли поява дитини на світ природним способом неможливо або ж у разі неефективності інших методів розродження, проводиться кесарів розтин.

http://www.youtube.com/watch?v=6nNA6CnOoTU

Важкі пологи – надзвичайно небезпечне і непередбачене явище, якому супроводжує безліч ускладнень. Щоб уникнути цього, майбутній матусі слід ретельно і відповідально готуватися до народження малюка. Медики стверджують, що найчастіше родовий процес ускладнюється через нестачу у породіллі необхідної інформації. Тому вагітній жінці рекомендується відвідувати спеціалізовані курси, читати відповідну літературу, проходити регулярні обстеження і виконувати всі рекомендації лікаря!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code