vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому виникають тягнучі болі в п’яті?

Говорячи про тягнучі болі в п’яті, складно виділити якесь одне захворювання. Адже кожна людина індивідуальна і може по-різному описувати больові відчуття в тілі. При одному і тому ж діагноз один хворий буде сприймати біль у п’яті, як тягне, а інший – як гостру або тупу. Тому, щоб правильно встановити причину подібних больових ознак, їх необхідно розглядати з іншими наявними симптомами. При вивченні цієї проблеми необхідно звернути увагу на всі можливі захворювання, при яких біль локалізується в п’ятах.

Почему возникают тянущие боли в пятке?

Тягнучі болі в п’яті можуть виникнути з різних причин – від неправильного обміну речовин до різних травм стопи. І з такою недугою стикається досить велика кількість людей, однак мало хто надає цьому належного значення. Всі чомусь думають, що якщо болить п’ята або стопа, то це, найімовірніше, від того, що на неї постійно доводяться ударів об тверді поверхні при ходьбі. І практично ніхто не замислюється про те, що здорові ноги – це запорука активного і повноцінного життя. Адже не з’ясовуючи причину болю, можна пропустити сигнали серйозного захворювання і сприяти його прогресування.

Як розвиваються хвороби п’ят?

Коли людина починає відчувати тягнучий біль і дискомфорт в області п’ят, то відчуває це досить гостро. З часом ці відчуття стають більш звичними і не такими гострими. Але проблема не зникає сама по собі. Більше того, коли болючість присутня в п’яті, хворий починає перерозподіляти навантаження на передню частину стопи при ходьбі. Він робить це неусвідомлено, не розуміючи, що коли стопи відчувають найбільше навантаження на носок, то починає страждати плантарной (підошовна) фасція. У цьому випадку перенапружується сполучна тканина, яка проходить по нижніх краях кістки стопи від п’ятки до пальців.

В кінцевому підсумку можуть виникнути мікротравми зв’язок у місці, де кріпляться кістки та м’язи, а може початися запалення, від чого біль тільки посилиться. Люди, які постійно знаходяться на ногах, різко худнуть або носять взуття виключно без каблука, найчастіше страждають від того, що жировий прошарок п’яти стоншується. В такому випадку болю можуть бути гострі при ходьбі, і тягнуть при спокої. Більш того, стопа ноги людини при кожному кроці відчуває величезне навантаження. Якщо функції зв’язок і м’язів в цій області стопи порушуються, це позначається на інших частинах ніг.

Найбільш ймовірні причини

Існує певна кількість захворювань, при яких присутня болючість п’ят. Практично всі вони виникають за надмірного навантаження на кожну ногу при ходьбі. Неправильно підібране взуття, незбалансоване харчування, стреси, заняття спортом і відсутність відпочинку впливають на розвиток захворювань стоп. Також проблеми зі стопами нерідко виникають через сколіозу, адже коли хребет викривлений, порушується функціонування всього скелета людини. Вважається, що біль у п’ятах може виникати на фоні:

  • тендиніту ахіллового сухожилля;
  • фасциїту (запалення фасції за рахунок постійного перенапруження зв’язок, що підтримують форму стопи і забезпечують властивості амортизації арки підошовного склепіння);
  • стресових переломів;
  • освіти шпор;
  • синдрому предплюсневого тунелю;
  • бурситу.

Тендиніти завжди характеризується болями в п’ятах з-за того, що відбувається постійне розтягнення сухожиль за рахунок навантажень на литкові м’язи. Цьому сприяє ходьба на каблуках, стрибки і біг по твердій поверхні. При синдромах предплюсневого тунелю також виникають больові відчуття в задніх частинах стоп. Відзначається поколювання й оніміння, як при защемленні нерва. Коли запалюються суглобові сумки під сухожиллями (бурсит) крім болю в п’ятах, на них з’являється ще червоні горбки. Виникнення шпор і стресових переломів, як правило, провокують заняття бігом і стрибками.

Підошовний фасциит у спортсменів

Вважається, що проблеми зі стопами найчастіше виникають у спортсменів. Це обумовлено тим, що люди, які займаються спортом, більше схильні до різних травм в силу постійних фізичних навантажень. Особливо від цього страждають бігуни, які частіше за інших відчувають тягнучі або гострі болі в п’ятах через фасциїту. При цьому захворюванні сильні болі в п’яті присутні зазвичай з ранку при ходьбі і під час тренувань. У такій ситуації не можна нехтувати лікуванням, оскільки на ранньому етапі розвитку хвороби терапія більш ефективна.

Головне – уникнути виникнення хронічного процесу.

У вечірній час рекомендується прикладати холод в район арок підошовних склепінь. Необхідно, використовуючи рушник, робити розминку для литкових м’язів не менше 2 разів в день і робити вправи на розтягування біцепсів стегон і литок. І найбільш важливою вимогою для лікування такої недуги є носіння правильного взуття. І вдома, і на вулиці слід носити взуття тільки на твердій підошві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code