vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому відбувається загроза викидня на ранніх термінах

Дуже часто в молодих жінок викликає занепокоєння загроза викидня на ранніх термінах виношування плоду, тобто в першому триместрі вагітності. Це відбувається тому, що перебіг вагітності часто може мати невеликі відхилення від загальноприйнятої норми, зумовлені індивідуальними особливостями організму. Саме в цей період жінка, яка готується стати мамою, має особливо уважно ставитися до стану свого здоров’я, оскільки будь-які неприємні відчуття можуть сигналізувати про можливу загрозу викидня. Дуже часто врятувати майбутнього малюка може своєчасне звернення жінки до гінеколога. Хоча іноді виникають такі складні ситуації, коли зберегти вагітність не представляється можливим.

Почему происходит угроза выкидыша на ранних сроках

Що таке викидень?

Викидень – це мимовільне відторгнення плоду з материнським організмом. При цьому вважається раннім викидень, що сталася протягом перших 12 тижнів вагітності. Викидень, що стався на термін з 12-го по 22-й тиждень виношування плоду, вважається пізнім.

Мимовільне відторгнення плоду на строк від 23-го по 37-й тиждень викликає передчасні пологи. Термінове дозвіл пологами може статися при відторгнення плоду з 37-го по 42-й тиждень вагітності. У першому випадку дитина може народитися слабким, що вимагає спеціального лікування, але при належному відході він буде цілком здоровим і життєздатним.

Основні причини викиднів

Загроза переривання вагітності може виникнути внаслідок цілого ряду причин. Однією з найбільш частих причин викидня є деякі порушення здоров’я майбутньої мами. На ранніх термінах вагітності плід ще дуже слабкий, тому будь-які перевантаження, нездужання або переживання майбутньої матері стають для нього серйозним випробуванням і можуть викликати викидень.

Для того щоб не спровокувати загрозливий викидень, у першому триместрі вагітності жінка повинна вести спокійний розмірений спосіб життя, правильно харчуватися, уникати нервових і фізичних перенапруг, регулярно бувати на свіжому повітрі. Важкі навантаження, тривалі поїздки, недосипання, прийом транквілізуючих або наркотичних засобів категорично протипоказані.

Ще одна причина викидня – різні патології розвитку або вроджені аномалії ембріона. При цьому відбувається відторгнення плоду з материнським організмом. В основному це трапляється в перші півтора місяці вагітності. Медицина в цьому випадку безсила, врятувати плід не вдається. Тому головне, щоб відбувся повний викидень, і матка повністю очистилася від плаценти і недорозвиненого плода.

Часто загрозливий мимовільний викидень трапляється внаслідок гормонального дисбалансу. Це відбувається, коли яєчники майбутньої матері не можуть синтезувати достатню кількість гормонів, необхідних для утримання плоду, естрогену і прогестерону. Їх недолік може бути також викликаний надмірною кількістю чоловічих гормонів в материнському організмі. В цьому випадку врятувати плід можна за допомогою гормональної терапії.

Медична статистика виявляє досить багато випадків, коли викидень зголосився вірусними або незалеченными статевими інфекціями, загальною слабкістю і зниженим імунітетом організму майбутньої матері.

Особливо слід сказати про резус-конфлікті. Резус-фактор – це білок, відсутність якого в крові вагітної жінки може створити загрозу викидня. Насамперед, це відбувається, якщо батько має позитивний резус-фактор, і майбутня дитина успадковує його. В цьому випадку в організмі матері, що має негативний резус-фактор крові починають вироблятися антитіла, що негативно впливають на розвиток яйцеклітини. Це теж може викликати відторгнення плоду.

Симптоми загрози викидня

Кожна жінка, яка готується стати мамою, повинна знати основні симптоми і ознаки загрози викидня на ранніх термінах вагітності. Це допоможе вчасно їх помітити і відразу звернутися за медичною допомогою.

Першою ознакою загрози викидня є болі внизу живота або в попереку. Вони можуть бути різного характеру – від безперервних ниючих болів до гострих і переймоподібних. Будь-які неприємні відчуття у вищевказаних місцях входять до ознаки викидня і є приводом для вагітної жінки здатися лікареві. Тільки гінеколог зможе точно визначити природу виникнення больових відчуттів та ступінь їх небезпеки для плоду.

Наступний ознака загрози викидня – кров’янисті виділення з статевих органів майбутньої матері. Як відомо, в період виношування плоду піхвові виділення у майбутньої мами можуть бути білуватого відтінку. Якщо вони рожевіють або стають червоними або бурими, значить, виникає загроза викидня. Медична допомога в цьому випадку потрібно негайно. Інакше плід може загинути.

Не менш небезпечним симптомом викидня є сильне вагінальна кровотеча. У цьому випадку може виникнути загроза життю не тільки плоду, але і самої майбутньої матері. Ні в якому разі не варто намагатися самостійно зупинити кровотечу. Це повинен робити тільки лікар.

Перші дії при загрозі викидня

Кожна вагітна жінка повинна заздалегідь дізнатися, що робити при загрозі викидня. Адже при виникненні небезпечної ситуації своєчасні і правильні дії майбутньої мами допоможуть врятувати її немовляти.

Головне для вагітної жінки, при виявленні у себе яких-небудь небезпечних ознак залишатися спокійною. По-перше, це зменшить небезпеку для немовляти, адже всі переживання майбутньої мами негативно на ньому відображаються. По-друге, спокій дозволить жінці зробити правильні дії, необхідні у ситуації, що склалася.

При виявленні тривожних симптомів, що вказують на небезпеку викидня, майбутня мама повинна лягти в ліжко. Далі слід викликати бригаду швидкої допомоги, фахівці якої зазвичай знають, як уникнути викидня при відсутності важких ускладнень і патологій. Приїхав лікар надасть першу допомогу і вирішить питання про госпіталізацію майбутньої мами. В особливо небезпечних випадках краще лягти в лікарню, щоб не ризикувати своїм здоров’ям і життям майбутнього малюка.

У тих випадках, якщо є рекомендація спостерігає лікаря, для купірування симптомів відторгнення плоду можуть використовуватися легкі спазмолітичні препарати, препарати седативної дії або спеціалізовані вітамінні комплекси, адаптовані для вагітних.

Іноді гострі приступообразні болі в області попереку або низу живота молодої жінки можуть бути викликані панічними атаками, фобіями, істерикою, депресивними станами або занепокоєнням. У цих випадках можна з обережністю та після консультації з лікарем використовувати натуральні заспокійливі засоби: таблетки або екстракт валеріани, настойку собачої кропиви, ромашки, меліси.

Досить хорошим заспокійливим дією володіють ефірні масла хвойних порід дерев, евкаліпта, цитрусових, м’яти. Вони використовуються в якості засобів ароматичної терапії, тобто застосовуються для розпилення в повітря. Позитивним ефектом використання цих засобів є до того ж усунення симптомів нудоти у вагітних, а також бактерицидний ефект, що дозволяє попередити гострі респіраторні захворювання.

У стаціонарі до того ж проводяться лікувальні заходи, в які входять: загально-оздоровчі процедури, медикаментозні курси, профілактика викидня або виникнення ускладнень перебігу вагітності.

Викидень трапився, що робити?

Якщо вагітність була перервана викиднем, жінці необхідно обстежуватися з метою з’ясування точної причини мимовільного переривання вагітності. Це необхідно для того, щоб вилікувати спровокувати викидень недуга і запобігти або виключити таку ситуацію під час наступної вагітності. Крім цього, жінка після викидня повинна обов’язково пройти відновлювальний курс лікування, щоб усунути всі негативні наслідки того, що сталося.

Необхідно пам’ятати, що навіть якщо жінка практично здорова, їй не слід поспішати з наступною вагітністю. Відторгнення плоду, з якої причини воно б не сталося, завжди важке потрясіння для жіночих репродуктивних органів і всього організму. Їм теж необхідний відпочинок протягом 2-х або 3-х місяців, а іноді й довше. Точний час зачаття при планованої вагітності повинен визначати лікар на основі цілого ряду лабораторних досліджень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code