vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому починаються пологи на 35 тижні вагітності?

Пологи на 35 тижні вагітності не є передчасними, коли мова йде про двійню. Для багатоплідної вагітності характерні ранні пологи від 35 до 37 тижня, тому що організму матері стає дуже складно витримувати вагу двох дітей і навколоплідних вод. Для трійні можливі пологи і на 34 тижні. Важливо враховувати, що при багатоплідній вагітності адаптивні здібності малюків набагато вище, чим при одноплодном виношуванні. До цього моменту легкі ембріонів вже готові виконувати дихальну функцію, хоча підшкірного жирового шару ще недостатньо для нормальної терморегуляції. Нормальні пологи для однієї дитини повинні починатися на 38-40 тижні, до 35 тижня вони вважаються передчасними.

Почему начинаются роды на 35 неделе беременности?

Причини передчасних пологів

Статистичні дані свідчать про те, що 20% від усіх пологів починається раніше покладеного терміну. У групі ризику знаходяться дві категорії жінок: до 18 років і після 35 років. Що може спровокувати початок родової діяльності на 35 тижні?

 • травма, забій в результаті падіння;
 • пізній токсикоз;
 • резус-конфлікт;
 • дефіцит фолієвої кислоти в організмі матері;
 • відшарування і старіння плаценти;
 • передлежання плаценти, раннє пошкодження плідного міхура;
 • багатоводдя або маловоддя;
 • захворювання внутрішніх органів матері, печінки, нирок, а також діабет;
 • інфекційні простудні захворювання, грип, ГРВІ;
 • потрапляння таких інфекцій, як стафілокок, токсоплазмоз, бруцельоз та гонорея в організм плода і у плодовий міхур;
 • перепад тиску при зльоті і посадці літака.

Можливі й інші фактори. У багатьох жінок передчасні пологи починаються після активної фізичної діяльності, пов’язаної з навантаженням на м’язи черевного преса, наприклад, після енергійного миття підлог.

Для профілактики передчасних пологів слід ще при підготовці до вагітності по можливості провести обстеження на наявність хронічних захворювань. При інфікуванні вірусами грипу та ГРВІ під час вагітності потрібно проходити своєчасне лікування.

Після 34 тижня краще утриматися від тривалих подорожей і авіаперельотів, не перевтомлюватися, уникати важкої фізичної праці.

Запобігання передчасних пологів

У акушерської термінології передчасними пологами називають народження дитини з 22 по 37 повну тиждень виношування. Маса плоду при ранньому появі на світ становить від 550 до 2500 грам. В історії західної медицини відомі випадки, коли виживають і залишаються здоровими діти з вагою від 280 грам. В Росії зовсім недавно стали з’являтися реанімаційні відділення для новонароджених, зараз дітей, які народилися до 28 тижня, реєструють тільки в тому разі, якщо вони залишилися в живих протягом одного тижня. Після 35 тижня реєстрація проходить у звичайному порядку, хоча дитині можуть знадобитися заходи щодо реанімації. Як правило, передчасні пологи протікають швидше планових.

З усіх передчасних пологів найбільш сприятливий прогноз для дітей, які з’явилися на світ після 35 тижня. Яким чином в умовах стаціонару запобігають розвитку передчасних пологів? Вводяться спеціальні препарати, що розслаблюють матку, що знижують її тонус і скорочення. До введення токолитиков існують протипоказання:

 • початок відшарування плаценти;
 • внутрішньоутробна загибель плода або виявлені вади розвитку, не сумісні з життям;
 • хорионамниотит;
 • початок кровотечі.

Терапія проводиться протягом двох діб. Якщо процес пологової діяльності став незворотнім і вже призвів до розкриття навколоплідного міхура, пологи приймаються на будь-якому терміні. У третьому триместрі пацієнтці слід бути особливо чутливою до свого стану і звертатися за медичною допомогою, якщо:

 • кровотеча;
 • з’явилися водянисті виділення у великій кількості;
 • внизу живота і в попереку з’являється періодичний біль;
 • матка приходить в тонус.

За статистикою, у 62% вагітних жінок, які надійшли в лікарська установа з такою симптоматикою, так і не починаються передчасні пологи. Однак краще зайвий раз потурбувати медичний персонал, чим народити в полі, де немає реанімації. Існують і більш достовірні способи діагностувати загрозу початку пологової діяльності:

 1. Дослідження піхвового відокремлюваного на предмет фібронектину – речовини, що з’являється безпосередньо перед пологами.
 2. Трансвагінальне УЗД з метою моніторингу стану шийки матки.

У Росії з технічних причин доступний тільки останній метод. Статистика така: якщо цервікальний канал досягає в довжину 3 см, у найближчий тиждень ризик початку пологової діяльності становить всього 1%. При довжині в 2,5 см небезпека збільшується у багато разів. Передчасні пологи можуть проводитися як методом кесаревого розтину, так і природним шляхом. Вибір способу здійснюється лікуючим лікарем залежно від стану матері і плода.

Наслідки передчасних пологів для дитини

Основна загроза для життя новонародженого є розвиток легеневої недостатності. В рамках профілактики передчасних пологів проводиться гормональна терапія для прискореного дозрівання легенів, щоб в разі появи на світ малюк був здатний дихати самостійно. Яка статистика дитячої смертності через недоношеності?

 • на 27-28 тижні 60% від усіх народжених дітей залишаються живі;
 • на 35-36 тижні виживають 90%.

Окрім ускладнень з боку дихальної системи, можливі крововиливи в серце і мозок через нескінченні формування стінок судин.

Величезну небезпеку представляє сепсис, адже імунітет новонародженого ще не виробила ефективної стратегії протистояння інфекції.

Існує ризик неврологічних порушень, синдрому гіперактивності і підвищеної стомлюваності. Понад 80% дітей, народжених на 35 тижні, не мають проблем зі здоров’ям, що є дуже гарним показником.

Особливості 35 тижня

На цьому терміні дитина має зростання 42-44 см, а вага складає приблизно 2500 грама. Відбувається щотижнева надбавка у вазі 220 грам в основному за рахунок підшкірної жирової клітковини. На восьмому місяці вже закінчено формування нігтів і всіх основних складових шкірного покриву. Є безпідставні упередження, що діти, які з’явилися на світло на сьомому місяці вагітності, мають більше шансів вижити і бути здоровими, чим ті, хто народився на восьмому.

З медичної точки зору справа йде рівно навпаки. Останні два місяці внутрішньоутробної життя мають дуже велике значення для закінчення формування легенів, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи і шкірних покривів. З-за великого тиску на стінки матки і тазове дно у жінки можуть виникнути труднощі з прийняттям їжі. Дробове харчування малими порціями по 6-7 разів на день допоможе полегшити такі неприємні симптоми, як відрижка та печія. 35 тиждень вагітності – це чудовий час для початку підготовки до пологів. Якщо до цього пацієнтка не взяла декретну відпустку, вже пора його взяти. Слід заздалегідь вибрати пологовий будинок, ознайомитися з відгуками, підібрати собі фахівця і підготуватися до появи малюка в квартирі.

http://www.youtube.com/watch?v=nb07eqnOlz4

У деяких випадках пологи починаються дуже раптово, і завчасно зібрані речі в пологовий будинок можуть дуже стати в нагоді. При виборі пологового будинку краще всього приділити увагу тим медичним закладам, де є хороше реанімаційне відділення та фахівці з новонародженим – неонатологи. Велика перевага є у тих, хто займався дихальною гімнастикою для вагітних. Правильне дихання забезпечує хорошу вентиляцію легенів матері, допомагає насичувати кров киснем і значно полегшує больовий синдром під час пологів. В 35 тижнів вже визначається положення плода в матці, хоча воно все ще може змінитися безпосередньо перед пологами. Якщо виявлено нетипове положення, варто приділити увагу гімнастики для вагітних з комплексом спеціальних вправ для стимуляції внутрішньоутробного розвороту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code