vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому не відкривається головка статевого члена і що робити?

Звуження крайньої плоті є причиною нездатності відкрити голівку члена (фімозу). Захворювання буває вродженим і набутим. До моменту статевого дозрівання фімоз проходить самостійно. Показаннями до проведення операції є неможливість здійснення статевого контакту або наявність ускладнень. Фімоз ускладнює проведення гігієнічних процедур. Під шкірою скупчуються бактерії, виділення залоз і залишки сечі. Розвивається запалення, яке загрожує формуванню баланопоститу.

1

Чому головка статевого члена не відкривається?

Фімоз – це захворювання у чоловіків, при якому головка статевого члена не розкривається. Хвороба буває вродженою і набутою. Великий вплив на формування фімозу має спадковий фактор. Фізіологічний фімоз зустрічається у новонароджених дітей. Він проходить самостійно до моменту статевого дозрівання.

Стадії фімозу, при яких не виходить відкрити голівку члена:

 1. 1. Оголення досягається з невеликим зусиллям.
 2. 2. Статевий член оголюється в розслабленому вигляді, але в збудженому стані не відкривається.
 3. 3. Розслаблений пеніс відкривається з працею.
 4. 4. Не оголюється Головка, є проблеми з прохідністю сечі.

Сполучна тканина і шкіра головки статевого члена не мають достатньої кількості компонента, який відповідає за еластичність тканини. З-за цього у хворих фімозом людей формується коротка вуздечка, яка легко травмується при статевому контакті.

Причини формування фімозу:

 • генетична схильність;
 • перенесені ЗПСШ;
 • фізичні травми;
 • хронічне запалення крайньої плоті.

Під час статевого дозрівання фімоз виникає як наслідок нерівномірного розвитку крайньої плоті. На шкірі з’являються мікроскопічні тріщини, які рубцюються у міру загоєння тканин. Збільшення таких мікротравм і рубців призводить до звуження крайньої плоті, що формує фімоз.

2

Можливий травматизм

Наявність патології крайньої плоті значно ускладнює гігієну. Розвивається баланопостит – запалення голівки статевого члена, з приєднанням інфекції. В даному випадку призначається термінове розтин крайньої плоті, з подальшим її ушиванням.

Спроба відкрити голівку здатна привести до ускладнень. До них відносяться:

 1. 1. Парафімоз — звуження крайньої плоті з утиском статевого члена. Шкіра з працею відтягується, але головка назад не закривається. Ускладнення розвивається у пацієнтів на 2-3 стадії хвороби. Пережиму судин тягне за собою наростаючий набряк органу. Головка стає різко болючою на дотик, шкірні покриви синіють. Якщо ситуацію не вирішити, то через якийсь час відбувається відмирання тканин.
 2. 2. Утворення синехій. Розвивається на 3 і 4 стадії. Крайня плоть стає малорухливою, а головку боляче відкривати. Між шкірою і головкою з’являються спайки. З часом ділянки зрощення збільшуються, а головка повністю приростає до шкіри. Саме формування синехій не викликає неприємних симптомів. Спроба оголення голівки призведе до сильного болю. Під час випадкового розриву спайок виділяється невелика кількість крові.

Чоловіки з парафимозом потребують невідкладної медичної допомоги. Їм призначається хірургічне втручання в екстреному порядку, оскільки омертвіння органу відбувається через 1-2 години з моменту формування ускладнення.

3

Фімоз у дітей

Фізіологічний фімоз спостерігається приблизно у 95% всіх новонароджених. Проводити спробу оголення пеніса не варто, оскільки високий ризик формування парафімозу. Однак закрита головка утворює свого роду мішок, в якому накопичуються бактерії, що значно ускладнює можливість проведення гігієни.

Власне фізіологічний фімоз не буде заподіювати ніякого дискомфорту. Захворювання вимагає медичної допомоги при наявності симптомів:

 • зміна кольору шкірних покривів органу;
 • наявність запальних реакцій;
 • натуживание дитини тужиться при сечовипусканні;
 • занепокоєння малюка, наявність больового синдрому.

В області голівки статевого члена є залози, що виробляють захисну субстанцію. Ця секреція називається смегмой. Її необхідно регулярно змивати, в іншому випадку розвивається запалення. При її значному скупченні дитина відчує свербіж. Якщо хлопчик дорослий, то йому необхідно пояснити необхідність проведення гігієни в такій ситуації.

Лікар-педіатр Комаровський стверджує, що проведення операції при фізіологічному фімозі необхідно відкласти до моменту статевого дозрівання. При відсутності ускладнень сформовані синехії поділяються самостійно до 12-14 років.

4

Що робити, якщо голівка не відкривається?

Хвороба розцінюється як прогресуюча, якщо головка відкривалася, але через час перестала. При відсутності ускладнень, допустимий вік для проведення хірургічного втручання становить 7 років. При наявності 1-2 стадії хвороби, призначається консервативний спосіб лікування. Лікувати фімоз набагато важче в дорослому віці, після 16 років, оскільки шкіра втрачає еластичність.

Консервативний спосіб лікування фімозу:

Методика Тактика
Застосування кортикостероїдних препаратів Призначаються засоби у вигляді мазей: Клобетазол, Бетаметазон, Будесонид. Застосування кортикостероїдів призводить до збільшення еластичності крайньої плоті. Препарати зменшують набряклість, знімають запалення, зупиняють або загальмовують розвиток фімозу
Механічне розтягування крайньої плоті Процедура проводиться в домашніх умовах. Розтягування краще поєднувати із застосуванням кортикостероїдних препаратів. Допускається розтягувати крайню плоть при наявності 1-2 ступеня фімозу. У середньому розтягування триває протягом року. Слід виконувати процедуру 1 годину в день. Проводити розтягування необхідно акуратно, щоб не допустити формування парафімозу

Хірургічний метод лікування призначається на 3-4 стадії хвороби, коли відкрити голівку не виходить навіть у розслабленому стані. Обрізання крайньої плоті краще проводити в молодому віці. У дітей кровоносна система шкірних покривів недостатня розвинена. Тому період відновлення значно менше, чим у дорослого чоловіка.

Операція з видалення фімозу:

Методика Тактика
Використання пластикового кільця з борозною Інструмент вводиться через отвір крайньої плоті. Шкіра легується, а інша частина відсікається. Кільце разом з крайньою плоттю знімається. Лігатура не дає розвиватися кровотечі. Операційна рана ушивається
Застосування металевого кільця-ретрактора Встановлюється на голівку пеніса, крайня плоть заводиться поверх інструменту. Знизу шкіра фіксується металевою пластиною, а зверху ниткою. Крайня плоть відсікається, вся конструкція знімається. Кровоносні судини легируются, а рана ушивається

Існує ймовірність розвитку кровотечі у післяопераційний період. Після обрізання чутливість голівки статевого члена значно зменшується. Її шкірні покриви грубіють і міняють колір. Деякі лікарі залишають частину шкіри під час операції. Вона не закриває головку повністю, але чутливість зберігається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code