vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому німіють руки при вагітності?

Багато жінок стикаються з тим, що у них німіють руки при вагітності. Вагітність є наипрекраснейшей деколи в житті кожної жінки. Однак разом з великою кількістю позитивних моментів, протягом всіх 9 місяців майбутня мати стикається з багатьма проблемами. В жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, тіло починає готуватися до майбутніх пологів.

Почему немеют руки при беременности?

Основні моменти

Нерідко у майбутніх матусь з’являється неприємне відчуття оніміння в руках. Такі відчуття в руках, як правило, сильно лякають жінок і змушують їх негайно записатися на консультацію до лікаря. І це дуже правильне рішення, адже будь-які неприємні відчуття в період виношування дитини повинні бути зафіксовані медиками.

Слід зазначити, що найбільш часто відчуття оніміння в верхніх кінцівках з’являється після тривалого сну. Жінка може навіть прокинутися від цих неприємних відчуттів. На початковому етапі оніміння може не супроводжуватися больовим синдромом, але вже через досить короткий проміжок часу біль все ж таки з’являється. Неприємним фактом є те, що больовий синдром з часом може посилюватися.

Спочатку німіють, як правило, тільки пальчики, потім дерев’яніє рука до зап’ястя, пізніше неприємне відчуття охоплює всю руку цілком. Але бувають випадки, коли оніміння вражає тільки пальчики і не поширюється на інші ділянки руки зі збільшенням терміну вагітності.

Досить часто після кількох таких нічних інцидентів, руки починають німіти і в денний час доби. З часом таки відчуття стають все виразніше й виразніше. Краще не чекати погіршення ситуації і негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Причини оніміння

Причини, які можуть призвести до появи вищеописаного явища досить різноманітні. Найпопулярнішими з них є:

  1. Багато фахівців вважають, що з’являється оніміння з-за дисбалансу в організмі вагітної жінки таких корисних мікроелементів, таких як калій, магній і кальцій.

Для усунення неприємних симптомів лікарі рекомендують майбутнім матусям переглянути свій раціон і щодня вживати в їжу якомога більше продуктів, що містять дані мікроелементи. Рекомендовані такі продукти, як гарбузове насіння, сухофрукти, овочі, зелень, нерафінована олія.

  1. Затримка рідини в організмі.

Ще одна причина, яка може призвести до оніміння рук. Ні для кого не секрет, що в період виношування малюка у більшості жінок не вдається уникнути утворення набряків. Причин для появи такого явища досить багато. Набряклі тканини створюють тиск на нервові закінчення та артерії, що призводить до погіршення циркуляції крові і оніміння кінцівок.

  1. Неправильна поза уві сні.

Дуже часто вагітні дами мимоволі затискають руку під час сну. Це призводить до того, що кінцівка просто німіє. До того ж вночі може виникнути защемлення шийного відділу, що може призвести до цих же наслідків. Вирішити цю проблему можна досить легко, треба просто купити зручну подушку. Сьогодні в магазинах можна знайти спеціальні ортопедичні подушки для майбутніх мам, які забезпечують зручне розташування рук. Також можна придбати спеціальні довгі подушки для вагітних, на яких можна дуже зручно розташувати живіт під час сну.

  1. Такі малоприємні недуги, як артроз, хребетний і шийний остеохондроз і грижа міжхребцевих дисків можуть стати причиною того, що при вагітності німіють руки.

Якщо сталося защемлення шийного нерва, то найбільше страждає безіменний палець і мізинець. Також пацієнт може скаржитися на печіння і біль в області шиї.

  1. Ні для кого не секрет, що під час виношування малюка у жінок сильно сідає імунітет.

Такий стан може призвести до загострення різних хронічних захворювань і до появи оніміння верхніх кінцівок.

  1. Стати причиною вищеописаного симптому можуть такі серйозні хвороби, як цукровий діабет, пухлини, атеросклероз, порушення обміну речовин.
  2. Спадкова схильність – ще один фактор, який може призвести до оніміння рук.
  3. Неврити плечового сплетення.

У цьому випадку мова йде про запалення нервів внаслідок переохолодження, інфекції, наявності пухлин і кіст нервових вузлів. При невриті крім оніміння рук може спостерігатися різка болючість на даній ділянці тіла і втрата її чутливості.

Німіють руки при вагітності і з-за «тунельного синдрому» – даний синдром виникає у вагітних дам досить часто. Пов’язаний він з тим, що на руку (найчастіше мова йде про правій руці) припадає постійне навантаження. Таке навантаження весь час однакова і чинить тиск на одні і ті ж суглоби і сухожилля.

Це все стає причиною защемлення в області зап’ястя серединного нерва. Жінки, як правило, скаржаться не тільки на оніміння рук, але і на неприємне печіння, свербіж, слабкість в долонях і навіть біль. Такі відчуття в більшій мірі проявляються в нічний час доби. Також слід зазначити, що «тунельний синдром» з’являється найчастіше в 2 і 3 триместрі вагітності і вражає середній і вказівний пальці.

Інколи парестезія у вагітних жінок може вказувати на наявність еклампсії. Під даними недугою увазі порушення мікроциркуляції у всіх судинах і нирках. Слід зазначити, що дана недуга може нести велику небезпеку для плода.

Які б ні були причини того, що верхні кінцівки починають німіти і деревенеть, вагітні жінки ні в якому разі не повинні ігнорувати цей симптом. Хоч у більшості випадків даний симптом не несе ніякої небезпеки ні для матері, ні для малюка, але все ж іноді він може вказувати на які-небудь серйозні проблеми в організмі.

Що можна зробити?

Якщо такий стан повторюється у вагітних жінок досить часто, але після ретельного огляду лікарі не знайшли жодних серйозних проблем зі здоров’ям, то фахівці рекомендують дотримуватися деяких правил, які допоможуть поліпшити самопочуття і запобігти появі онемений.

Як говорилося вище, дуже часто таке неприємне явище виникає з-за сильних набряків. У цьому випадку лікарі рекомендують жінкам переглянути свій раціон. Треба відмовитися від продуктів, які можуть спровокувати утворення набряків. До таких продуктів відносяться гострі спеції і соління.

Якщо рід діяльності майбутньої матусі пов’язаний з постійними навантаженнями на зап’ястя рук, то фахівці радять робити невеликі перерви через кожну годину роботи. Це допоможе розвантажити зап’ястя і дати рукам відпочити.

Ні в якому разі не можна допускати переохолодження кінцівок. У цьому випадку ризик того, що рука буде часто німіти, зростає в кілька разів.

Якщо після ретельного обстеження лікарі виявляють захворювання, яке викликає оніміння рук, то для усунення проблеми пацієнтці, як правило, виписуються медикаментозні засоби.

Так, наприклад, якщо причиною неприємних відчуттів є остеохондроз, то на допомогу можуть прийти нестероїдні протизапальні препарати. Якщо у майбутньої матусі диагностировалось захворювання артерій, то лікарі, як правило, виписують засоби, що діють на судинну систему.

Як говорилося вище, досить часто причиною оніміння верхніх кінцівок стає атеросклероз. У цьому випадку майбутнє мати приймає ліки, що знижують рівень холестерину. Неврити лікуються, як правило, фізіотерапевтичними процедурами і протизапальними засобами.

Майбутні матусі повинні розуміти, що вони несуть відповідальність не тільки за себе, але і за ще не народженої дитини. Неправильно обрані методи лікування можуть тільки погіршити ситуацію та негативно вплинути на перебіг вагітності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code