vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому куріння небезпечне під час вагітності

Все більше представниць прекрасної статі практикують куріння під час вагітності, нехтуючи рекомендаціями акушерів і гінекологів та здоров’ям дитини. Всім відомо, що здоров’я малюка безпосередньо залежить від стану здоров’я мами.

Почему курение во время беременности опасно

Поширена помилка про те, що «від однієї сигарети нічого не буде», може зіграти фатальну роль у майбутньому цілої родини. До того ж щодо куріння ніяких безпечних доз не існує. Як не існує і безпечних способів. Одна-дві затяжки цілком здатні різко погіршити стан здоров’я як матері, так і дитини. Відмовляючись курити під час вагітності, жінка отримає у багато разів менший стрес для організму, чим завдає сигарета. Якщо ж не вийшло залишити куріння до настання цікавого положення, з зародженням нового життя зробити це потрібно якомога швидше. Адже здоровий, життєрадісний малюк – прагнення і мрія будь-якої матері.

Чим загрожує куріння для жінки

Починаючи курити, іноді з дуже раннього віку, дівчата не замислюються про ту шкоду, яку завдає нікотин і тютюновий дим їх здоров’ю та здоров’ю оточуючих. Тому, прийнявши рішення стати мамою, багато хто вважають куріння явищем нормальним, нібито різка відмова від сигарет завдає організму сильний стрес.

Разом з тим, куріння при вагітності дійсно чинить серйозний негативний вплив. Наприклад, у багато разів збільшується ризик виникнення різноманітних ускладнень. Входять до складу тютюнових виробів отруйні речовини, які викликають важкі недуги у курящої:

  • чадний газ не дозволить гемоглобіну «доставити» кисень до клітин, які потребують харчування для подальшого розвитку;
  • нікотин звужує дрібні кровоносні судини, у тому числі і ті, що знаходяться в плаценті;
  • смоли з канцерогенними властивостями провокують розвиток різного роду мутацій, що приводять, у свою чергу, до онкологічних захворювань різних органів, легенів, гортані.

Відразу ж після всмоктування в кров всі ці речовини наносять величезну шкоду серцевому м’язу, судинам головного мозку і всій кровоносній системі, органам дихання, знижують захисні властивості організму в цілому.

Фахівцями встановлений безпосередній зв’язок між вживанням сигарет і ймовірністю викидня, а також пологами, що починаються раніше покладеного терміну: якщо жінка викурює за день від однієї пачки або більше – небезпека викидня зростає в півтора рази порівняно зі станом жінок, які не курили сигарет.

Істотним додатковим ризиковим фактором виступає одночасне розпивання алкогольних напоїв, у цьому разі той же показник збільшується в 4,5 рази. У середньому, ймовірність смертності малюків у дитячому віці у курців-матусь зустрічається майже на одну третину частіше, чим у тих, хто не вживає тютюн і алкоголь під час вагітності.

Самим першим і основним чинником є нестача кисню, необхідна для розвитку плоду. Цей процес обумовлений негативним впливом компонентів сигарет на функціонування системи кровообігу жінки. Діоксид вуглецю, у великих кількостях знаходиться в диму, що виділяється сигаретою, зв’язуючись з гемоглобіном у кровоносних судинах, перетворює його в речовину, іменовану карбоксигемоглобином. Цей компонент вже не має здатність транспортувати кисень по кровоносним судинам до тих клітин і тканин, з яких складається організм. В тому числі, обмежений в кисні і малюк, для нормального розвитку якого кисень просто необхідний.

Мами-курці прирікають малюка на відсталість у розвитку, передусім фізичному. Дуже не рідкісні випадки народження у курящих матерів недоношених дітей, маса тіла яких ледь сягає 2,5 кг, або із зміненими в бік нижньої межі фізичними параметрами.

Шкода для дітей, що завдається нікотином

Для малюків наслідки куріння під час вагітності можуть бути дуже серйозними. Крім відхилень у фізичному розвитку плода, негативні зміни можуть спіткати і психіку малюка. Вплив тютюну, який мама все так же продовжує палити, виношуючи дитину, на систему кровообігу викликає часткове блокування нормального кровопостачання головного мозку малюка. Цей фактор може стати передумовою вроджених відхилень нервової системи і психіки дитини. Деякі дослідники вважають, що куріння і наявність у новонароджених хвороби Дауна тісно пов’язані між собою.

Вважається, що чим більше нікотин впливає на мозок дитини, що знаходиться в утробі матері, тим більшою буде його схильність до куріння в майбутньому. Все, звичайно, залежить від виховання та інших чинників, однак якщо діти курящих матерів починають пробувати тютюн, ймовірність появи нікотинової залежності у них вище.

Внутрішні органи малюків теж страждають від куріння мами. Дуже великий ризик розвитку тяжких аномалій. Найчастіше у жінок, які вживають тютюн, можуть народжуватися діти з важкими захворюваннями серця, вадами. Можливі різні дефекти, як, наприклад, «заяча губа», розщеплення піднебіння, пахова грижа, косоокість.

Ще більше шкоди завдає куріння марихуани під час вагітності. У цьому випадку утворюються небезпечні сполуки, що включають монооксид вуглецю, синильну кислоту. Плюс ще додаються і отрути, начебто тетрагідроканабінолу, які утворюються при вдиханні диму. Це все здатне без особливих труднощів проникати в молочні залози, концентруючись в грудному молоці.

Останнім часом лікарі все більше уваги приділяють дослідженням наслідків куріння вагітними марихуани. Результати невтішні, а весь процес досліджень ускладнюється ще й тим, що такі матусі бояться зайвий раз згадати про свої звички. У підсумку малюкові ще на стадії розвитку наноситься велика шкода – порушується формування органів зору і всієї нервової системи.

Додаткову небезпеку при курінні марихуани створює той факт, що виробництво її завжди нелегально. А це означає, що в гонитві за прибутком недобросовісні ділки можуть додавати різні речовини або цілі комплекси, що знижують собівартість, проте завдають ще більшої шкоди вагітній жінці та її дитині.

Друга половина вагітності та куріння

Особливо уважною до власного здоров’я та здоров’я малюка жінці потрібно бути на великих термінах вагітності. Адже саме в цей період розвиток плоду прискорюється. Тому куріння на пізніх термінах вагітності здатне викликати жорстокі токсикози, зміни плаценти:

  • маса її може виявитися менше нормальної;
  • плацента стає більш тонкою і набуває більш круглу форму;
  • часто фіксується порушення кровотоку в плаценті.

Всього лише за одну сигарету може статися спазм судин матки з подальшим уповільненням кровотоку в плаценті, який може тривати до півгодини. Нікотин та інші токсичні речовини здатні пригнічувати дихальні рухи плода, викликаючи в подальшому легеневі патології.

У курящих матерів, як правило, дуже низька жирність молока. Оскільки одною із властивостей нікотину є здатність легко проникати в молочні залози, часто спостерігається пригнічене утворення молока. Мати досить рано закінчує годування дитини грудьми, що впливає на формування імунітету малюка і його подальший розвиток.

Навіть якщо кинути курити на період вагітності, а потім знову повернутися до цієї звички, шкода малюкові все одно буде наноситися. Адже всі шкідливі речовини (нікотин, чадний газ, канцерогенні смоли) будуть вбиратися їм разом з молоком матері і за допомогою навколишнього повітря.

Відмова від куріння – запорука здоров’я дитини

Замислившись про продовження роду, варто подбати і про створення сприятливих умов для розвитку спадкоємця. Наприклад, майбутній мамі просто необхідно відмовитися від згубної звички. Про це зазвичай попереджають всі лікарі, інформуючи про серйозність наслідків.

У малюків, народжених від курящих батьків, відзначаються розлади сну, починаючи з самого раннього віку. Можливі безпричинні, на перший погляд, капризи.

Навіть якщо мама курила до зачаття, але зробила вибір на користь здоров’я – свого і малюка, відмовившись від сигарети – це великий крок на шляху до здорового майбутнього дитини.

Сигарети, марихуана, кальян – невідповідна компанія для життя, яке зароджується. Краще замінити нікому не потрібні сигарети прогулянкою на свіжому повітрі, натуральними фруктами, соками. І витягти максимум користі і краси, що так необхідні кожній жінці, а особливо майбутній мамі!

Матеріали для статті наданні kvitu.com.ua, ми дуже вдячні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code